Vysvětlováním k naprostému zblbnutí

7. listopadu 2012 v 13:23 | Dušan Streit |  Události, komentáře a odkazy

Kongres ODS jsem nesledoval. Výsledek mi stačí, abych toho nelitoval. Ale zahlédl jsem nepoučitelného Nečase s maskou kajícníka, an se zaklínal voliči, ale přitom nereflektoval jejich mínění. Ani si neuvědomil, jak je arogantní, když si sypal popel na hlavu, kterak nedostatečně vysvětloval všem nechápavým dobrodiní vládních "reforem".

Jemu nedošlo, že odpor voličů tkví právě v tom, že vládní záměry pochopili. Nerad bych se opakoval. Více než před rokem jsem napsal článek: "Jsme hlupáci, lačnící po vysvětlování vlády?" a vývoj mi dal za pravdu. Stále více lidí prohlédlo jak důchodovou past, tak církevní tunel. O tom, co páchá Heger se Šnajdrem v zádech ve zdravotnictví, jste si mohli nedávno přečíst v mém článku: "Devastace zdravotnictví aneb Proti Hegerovi je Julínek Matka Tereza".
Už se nedá okecat, že tito pseudopravicoví úderníci mají políčeno na životní úroveň běžného občana, aby strůjci tohoto nemravného přelomu, kvůli němuž nikdo klíči nezvonil, urvali poslední zbytky prosperity ve svůj prospěch. Hegemonem tohoto tažení, které nadlouho diskredituje skutečnou pravici, je falanga TOP 09 vedená Kalouskem. Ale co ministr z jejich řad, to dryáčník par excellence.
A Nečas jim dělá křoví a chce vysvětlovat... Nepodezřívám jej, že by sám chtěl krást, i když intrikovat se postupně učí také. Ale měl by sám sobě vysvětlit, zda jeho niterné bigotní pravicovosti někdo pragmaticky a zcela neideologicky a cynicky nezneužívá k prosazování svých zcela materialistických zájmů.
Docela poučné je, kterak chce Kalousek nyní prosadit své, i když mu rebelové v ODS komplikují život. Vydírá poslance, že jinak bude v rozpočtu škrtat peníze na vědu, výzkum, školství a silnice. Jak lidumilné! Ani náznakem jej nenapadlo škrtnout tam, kde se peníze opravdu ztrácejí do černých děr. Tyto penězovody musí být zachovány, jinak jejich vládní mise by pozbyla svého hlavního smyslu.
No vysvětlete to lidem... Možná pak i důchodce pochopí, že bez valorizace utáhne vyšší zdanění potravin, léků a tepla. A my ostatní se můžeme "radovat" z toho, že až přijdou opravdu ti komunisté, bude už všechno vybrakováno.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama