Špinavé trafiky pro „rebely“ kredit vlády totálně popřely

7. listopadu 2012 v 13:21 | Dušan Streit |  Události, komentáře a odkazy

...tedy je-li ještě možné o jakémkoliv kreditu hovořit. Tato vláda nemá už absolutně žádnou legitimitu, i kdyby legalizovala svou záchranu a prodloužila svou permanentní agónii kombinací nakupování hlasů a vydírání.

Jestli v této situaci by chtěla vláda a její přisluhovači v parlamentu protlačit "reformy", proti nimž existuje tak masivní odpor veřejnosti, pak bych to považoval za drzost za hranicí trestnosti a možná i ústavnosti. Každopádně tato vláda v klinické smrti nemá absolutně žádný mandát k jakýmkoliv zásadním změnám. A nejde tady jen o kontraproduktivní zvýšení DPH, které jen dokumentuje protilidový charakter vlády, ale zejména o penězovody na dlouhá desetiletí, která vláda chystá ve prospěch struktur, na něž je napojena.
Ano, hovořím o církevních "restitucích" a důchodových fondech. Kalousek vydíral škrtáním peněz na vědu, výzkum, školství a silnice. Ale miliardy chce i v této nouzi posílat církvím a o další miliardy chce ochudit průběžný penzijní systém.
Drtivá většina lidí se na to dívá obdobně jako já: Nic jsem církvím neukradl, naopak i já jsem byl poškozen tím, že většinu života jsem prožil za komunistů. Falešná poučka, co bylo ukradeno, musí být vráceno, platí vždycky jen od určitého statusu quo - jinak by náprava křivd nenalezla nikdy svůj historický počátek. Nám nikdo nevrátí švédskou kořist a Indiánům nikdo nevrátí území zabrané conquistadory. Natož aby se nesmyslně vyčíslovaly jakési přemrštěné finanční náhrady zatěžující i vnuky nevinných.
Pokud se týká druhého důchodového pilíře, tak je to letadlo, které má vysadit cestující za čtyřicet let, ale jeho garantovaná životnost se počítá v měsících. Jediné, co je jisté, že kdo do něj nastoupí, žádný padák nedostane. Pasažér bude platit neodvolatelně tak dlouho, aby nakonec zjistil, že po desítkách let má kulové. A i kdyby se nějaké penze dočkal, má téměř stoprocentní šanci, že v turbulentním prostředí dnešního světa jej několikrát zasáhne blesk v podobě krize a hyperinflace, které přinejlepším jeho dlouhodobé úspory znehodnotí. Ovšem pro ty, kteří prodávají letenky, to je bezrizikový kšeft. Je zřejmé, že takoví Drábek a Kalousek nebudou stát na špatné straně tohoto "obchodu".
Vždyť to jde i bez oslabení průběžného systému. Každý, kdo si chce přilepšit na stáří, přece může spořit nebo investovat individuálně nebo může využít penzijních fondů, které už dnes fungují ve třetím pilíři. Ale ten druhý pilíř má všechny atributy mostních pilířů zříceného mostu u Spišské Nové Vsi. Jenže jakmile si zvolíte tuto hazardní trasu, už nebudete moci odbočit. Celé to však má i další poselství, a to, že předchozí přebytky průběžného systému byly bez náhrady vykradeny a tento systém se bude i nadále vykrádat tím, že případné valorizace nebudou vyrovnávat ani inflaci, mimochodem podporovanou zvyšováním DPH. Proč tady nikdo nevykřikuje, že co bylo ukradeno, musí být vráceno?
Pod tíhou těchto miliard vzdali své zásady, které nikdy neměli, i "rebelové". Nějaké trafiky se strůjcům plánovaných podvodů na občanech vyplatí. A tak Šnajdr zůstane zřejmě šéfem správní rady VZP, pravděpodobně jako trojský kůň obchodních záměrů jiné posilující pojišťovny. Fuchsa by se chtěl stát předsedou NKÚ. A sledujte se mnou, kde se vynoří konspirant Tluchoř, který jistě neodstoupil z lásky k Nečasovi. Mě osobně zklamal J. Dobeš, ale to už je jiný příběh. Možná o tom, že nejpoctivější v parlamentu je teď torzo Věcí veřejných (nesměšovat s konjunkturalisty v LIDEM).
Všem poslancům bych radil, aby ve vlastním zájmu krátkozrace nehlasovali pro zákony, proti nimž je takový odpor. Mohlo by se to vymstít!

PS Těm, kteří nečetli, doporučuji svůj včerejší související článek: "Vysvětlováním k naprostému zblbnutí".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama