Vládní politici, jste banda ekonomických dementů!

23. srpna 2012 v 11:41 | darny |  Události, komentáře a odkazy

Posledním úctyhodným a ekonomicky kompetentním premiérem byl pan Václav Klaus. Od té doby jsou obyvatelé této země vystaveni neskutečně hloupým experimentům vládních představitelů.

Pod záminkou konání dobra a realizace předvolebních slibů o podpoře podnikání (rádoby pravicových vlád), podpoře vzniku pracovních míst (levicové vlády), vymýšlí věci, které by na svobodném trhu nikdy neuspěly. S negativními důsledky těchto experimentů poté bojuje celé naše hospodářství a obyvatelé této země mnoho let.
Vzpomeňme na stupidní "šrotovné" zavedené v počátku ekonomické krize. Motivovat obyvatele, aby v době krize utráceli své prostředky za auta, může jen opravdový blb. Vždyť podporovat spotřebu namísto investic, a ještě k tomu koupí vozu, kde se jeho hodnota skokově snižuje, a vydávat to za boj s krizí, je za hranicí ekonomické demence. Jistě pár tisíc lidí pracujících v automobilovém průmyslu bude mít chvíli práci, avšak poté několik tisíc lidí, kteří se nechali nalákat šrotovným na koupi nového vozu nebude mít na nájem ani na provoz onoho vozu.
A co podpora obnovitelných zdrojů energie, v rámci které jste zasvinili naši zem obludnými panely fotovoltaiky? Díky vám dnes firmy i domácnosti mají vyšší účty za elektrickou energii. Tím, že nám všem zvyšujete náklady na život, nám opravdu moc nepomáháte. Nebo taková biopaliva, svinstvo do nafty a benzínu, a následný nárůst cen základních plodin jako je pšenice a zaplevelení Evropy řepkou. Máte plná ústa ekologie a už se těším, jak za naše daně budete likvidovat panely plné olova.
A co vaše pitomé dotace? Peníze, které na daních odvedou fungující firmy a jejich zaměstnanci, přelijete do těch nefungujících a ještě se tím chlubíte. Kdo je tedy ekonomický debil, pane Nečasi? Na evropské dotace jste zřídili tolik úřadů a úředníků, že by se nevešli na Strahov. Výsledkem je obrovská míra korupce a rozházení našich daní na, povětšinou, pitomé projekty. Jako by nebylo málo buzerace z vaší strany, pouštíte na nás a naše firmy byrokratické umělce z Bruselu, kteří nám zakazují žárovky a zregulují kde co.
Ale vám, je to málo a ze svých historických selhání se asi nikdy nepoučíte. Myslíte si, že jste nadlidi, a že se svět a s ním i trhy a celá ekonomika podřídí vám a vašim opatřením. A tak pokračujete ve svých nesmyslech, pronásledujte zaměstnance pracující na živnostenské oprávnění, chystáte se dotovat z našich peněz mzdy neprosperujících firem, zvedáte DPH. Máte neustálou touhu do ekonomiky vstupovat, přerozdělovat, dotovat, regulovat, řídit a kontrolovat. A výsledek? Nic, trh na vás spolehlivě kašle a po chvíli si tvrdohlavě opět sám nastaví své hodnoty.
Tlacháte o tom, jak dáte lidem práci, jistě tím myslíte své spolustraníky, kteří se klepou na místa v dozorčích radách státních podniků, jako se vy klepete na naše daně, ze kterých se vám po volbách naplní stranické pokladny. Jediný, kdo opravdu může dát lidem práci, jsou podnikatelé a živnostníci na základě poptávky po jejich službách a výrobcích. Víte, o kom mluvím? Jsou to ti, co jim jdete po krku, otravujte jim život a ještě máte tu drzost chvástat se tím, jak je podporujete. Ti jediní vytváří svou činností prostředky na mzdy, a to i na ty, které pobírají státní zaměstnanci v podobě přerozdělených daní.
Podnikám již 17 let, vždy jsem odváděl a odvádím všechny daně, kterými jste mne zatížili. Vždy platím mzdy a odvody za své spolupracovníky (zaměstnance), za které se cítím odpovědný. Nikdy jsem nežádal ani nečerpal žádné příspěvky ani dotace. A co jste pro mne udělali vy, když přišla krize a s ní snížený odbyt našich produktů? Zvýšili jste o 10% DPH, začali jste nás podnikatele buzerovat. Jen já jsem měl jen za posledních sedm let 12 kontrol z finančního úřadu. A to nepočítám další, z našich daní placené úřady, které se na nás vystřídaly. Každý podnikatel a každá firma prosperují jen tehdy, pokud jsou jejich výnosy vyšší než výdaje. Nic víc a nic míň. A co myslíte, vaše opatření, zvedají firmám výnosy nebo výdaje?
V diskuzi na svém blogu jsem se dočetl, že platím daně, proto, že stát mi poskytuje služby. Platím daně, a když chci vydat živnostenský list, musím zaplatit, když chci jet po dálnici, musím zaplatit, když chci registrovat vozidlo, musím zaplatit, když jdu k soudu, musím zaplatit, když chci vydat pas, musím zaplatit, když chci zápis na katastru, musím zaplatit, když si pořídím televizor či rádio, musím zaplatit, když chci stavební povolení, musím zaplatit, když natankuji PHM, musím zaplatit spotřební daň, když si postavím dům, musím zaplatit daň z nemovitosti, platím ekologické daně ze zemního plynu i z elektřiny, platím daň na obnovitelné zdroje energie. A takto můžu pokračovat do nekonečna. Platím si zdravotní i sociální pojištění. Tak jaké služby mi za mé daně stát poskytuje?
A můj premiér mi v době, kdy druhá krize klepe na dveře, kdy se hroutí ekonomický nesmysl s názvem eurozóna, kdy se všichni podnikatelé obávají hlubší recese, arogantně tvrdí, že nezvedat daně je na hranici ekonomické debility.
Vážení, nechte nás na pokoji, my se o sebe dokážeme postarat sami a lépe než s vašimi regulacemi a zásahy. Dejte nám svobodu podnikat na svobodném trhu, poctivém, bez regulací, bez stupidních dotací a omezení. Pošlete pracovat polovinu státních zaměstnanců a všechny bruselské byrokraty. Pak bude dostatek pracovních míst, dostatek prostředků pro všechny i pro ty nejpotřebnější. Díky absenci regulací, omezení a nesmyslných daní a poplatků zde bude skutečné konkurenční prostředí, které vyprodukuje vyšší kvalitu, technologický pokrok a nižší ceny. Tím zdravě nastartuje ekonomika a v konečném důsledku bude i vyšší výběr daní, na které se tak všichni klepete.
Zdroj: Zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama