Červenec 2012

Komunisté varují: prezident Jakl zavede autoritativní režim!

27. července 2012 v 9:08 | darny |  Události, komentáře a odkazy


Neoliberální politici zesilují obranu proti globálnímu společenskému pohybu, který ohrožuje jejich panování. Hrozí reálné nebezpečí, že současnou komplexní společenskou krizi euroamerické civilizace se pokusí řešit zavedením autoritativních režimů.
To se projevuje i v aktivitě našich pravicových stran. Ačkoli zásadně odmítají referendum, zorganizovaly přímou volbu prezidenta. Funkční období současného prezidenta Václava Klause skončí 7. března příštího roku.
Volební kampaň ještě nebyla oficiálně zahájena, ale téma přímé volby prezidenta už několik měsíců slouží vládním propagandistům k odvádění pozornosti od bezohledných asociálních aktivit současné vlády. K mediální atraktivitě tématu přispívá, že noví uchazeči o šéfování na Hradě vyskakují jak čertíci ze žertovné krabičky.
Například Ladislav Jakl, v současnosti tajemník prezidenta, ještě nedávno zpochybňoval princip přímé volby prezidenta a přirovnal ji k cirkusu. Myslí si to stále, i když jej strana Svobodných nominovala jako svého kandidáta. Jakl je pragmatik a ví, že to bude aréna pro velké, viditelné i neviditelné peníze a mediální vlivy.
Na otázku on-line deníku TÝDEN.CZ, proč chce v takovém cirkusu účinkovat, odpověděl mimo jiné: »…v té nepřímé (volbě) mám velké šance.« A na otázku, zda končí klid a mír v českém ústavním pořádku, odpověděl:»…Bude to platit pro každého přímo voleného prezidenta. Ještě se budeme všichni hodně divit.«
Podobně asi uvažuje další kuriózní uchazeč, kariérista Vladimír Dlouhý. Podle zákonů profesora Parkinsona lze vrcholové manažery rozdělit na dva typy podle schopnosti předvídat následky rozhodnutí. Jedni předvídají vždy správně a druzí se vždy mýlí. Z profesního životopisu Dlouhého lze odvodit, že patří k manažerům, kteří se mýlí velmi často.
Nelze vyloučit, že se k pelotonu uchazečů připojí ještě senátor Jaromír Štětina a poslanec Marek Benda, když se nestal ministrem spravedlnosti. Mohl by počítat s podporou katolických farářů, kteří přesvědčí babičky, aby jej volily, a odvděčily se mu tak za úsilí při jednání o darování národního majetku katolické církvi.
Pro pana Štětinu by zase mohl obstarat hlasy Petr Gazdík od Starostů, kteří chtějí vládu pevné ruky. Strana TOP 09, jejíž členská základna čítá jen asi 2000 osob, by tak měla spolu s občanem Schwarzenbergem dvě želízka v ohni a podporu vyznavačů katolického i neoliberálního náboženství.


Rozhovor s českým horníkem působícím ve Španělsku o rozkrádání evropských fondů a lživé propagandě médií a státu

19. července 2012 v 11:17 | darny |  Události, komentáře a odkazyIlustraceJak se vůbec dostali čeští horníci až do Španělska?
V roce 1992 požádala španělská vláda tehdejší Československo,potažmo Ostravskou VOKD, aby naučila španělské horníky efektivně těžit uhlí (antracit).V té době začínal útlum hornictví na Ostravsku, takže nebyl problém.
Věděli tehdy naši horníci, jakou před sebou mají perspektivu?
Ano, pobídkové záruky byly tehdy dány do roku 2018.
Bez ohledu na to, kdo bude vlastnit doly v dalších letech?
Samozřejmě, že se majítelé za tu doby vyměnili. Ale závazky zůstaly.
V současnosti probíhají ve Španělsku hornické nepokoje. Můžete jako očitý svěděk událostí ve zkratce popsat, s čím nejsou horníci spokojeni?
Jedním slovem, s korupcí. Vláda provincie Asturias a centrální vláda rozkradla korupčním způsobem Evropské fondy, které měly zajišťovat rozvoj hornictví. Majitel dolů se nedal a horníci se přidali. Začala mela….
Tento rozhovor vznikl na základě Vaší reakci na článek Jiřího Kohoutka, který podle záběrů z večerních zpráv na ČT usoudil, že španělští hornící bojují pouze za vyšší platy...
Přečetl jsem si názor Kohoutka a musel jsem reagovat. Autor o problematice neví vůbec nic. Z několika záběru v televizi se přeci nedá usuzovat, co je skutečným problémem. Česká média a autor textu však bohužel nejsou jediní, kdo je mimo mísu. Ani španělská média o celé záležitosti neinformují pravdivě.
Jak se k hornickým nepokojům staví španělská vláda?
Vláda poslala na horníky vojáky, policii a provokatéry. Novinářům a médiím tvrdila,že v krizových dnech celé Evropy se musí šetřit. Ale evropské peníze na rozvoj hornictví do Španělska tečou dále. Přitom nikdo neví, kde končí a zdá se, že Evropskou unii ani španělskou vládu to vůbec nezajímá. Tento případ jenom dokazuje, že dotace EU poskytují velký prostor pro korupci nejenom u nás v Čechách.
Záběry ze zaplněných ulic v Madridu vypadaly poměrně divoce. Jaká na místě panovala atmosféra?
Na youtube je k dispozici video ze dne 11. 7. , kdy do Madridu vpohodovali hornici a cestu jim razili hasiči. Atmosféra byla neuvěřitelná. Solidarita obyvatel Madridu mě ohromila. To ale média neukázala, protože se jim to nehodilo do krámu.
Můžete na závěr našeho rozhovoru ještě jednou shrnout, oč španělským horníkům tedy vlastně jde?
Mohu říci, že to rozhodně nejsou vyšší platy, jak by se mohl domnívat divák sledující tuzemské a španělské tv zpravodajství. Španělským, českým, polským a dalším horníkům, kteří pracují v dolech v oblasti Asturie, jde pouze o to, aby byly dodržené dané smlouvy a také, aby se zabránilo obrovské korupci španělské vládní garnitury.

Kalouskova složenka 2 roky poté: Dlužná částka za jednotlivce vzrostla ze 121 na 156 000 Kč!

19. července 2012 v 9:25 | Jan Koucký |  Události, komentáře a odkazy
Před posledními parlamentními volbami obohatil Miroslav Kalousek naše poštovní schránky složenkou, na které byla částka 121 tisíc korun českých. Tato suma vyjadřovala dluh každého z nás a měla voliče upozornit na katastrofální stav veřejných financí. Text na složence nás vybízel k zodpovědné volbě s ohledem na počínající dluhovou krizi v Evropě. Složenka zabrala a voliči umožnili vznik koalice ODS-TOP09-VV a Miroslav Kalousek se stal ministrem financí. Pojďme se tedy podívat, jak se po dvou letech vlády Miroslava Kalouska změnil stav veřejných financí.

I s odstupem dvou let hodnotím Kalouskův nápad přepočítat státní dluh na jednotlivce za velmi dobrý krok. Mnozí občané prozřeli a nepřijali tak Paroubkovu tezi, že státní dluhy se platit nemusí.

Pokud by Nečasova vláda byla skutečně vládou rozpočtové odpovědnosti, došlo by za jejího uřadování k zastavení zadlužování a ministr Kalousek by nám mohl poslat složenku se stejnou nebo nižší částkou. Realita je bohužel taková, že od května 2010 do letošního července vzrostl dluh jednotlivce na 156 tisíc korun. Celkem státní dluh činí 1,636 bilionu korun a dosáhl tak 42,6% HDP. Ptáte se, kde se stala chyba, když vláda již dva roky škrtá, zvedá daně a přesvědčuje nás, že provádí stabilizaci veřejných financí?

Zásadní problém je v tom, že vláda nenašla odvahu ke skutečným reformám a efektivním úsporám. Ke státnímu rozpočtu jsou i nadále přisáté pijavice, které z něho odčerpávají astronomické částky. Ano, mám na mysli předražené státní zakázky, které se staly pro řadu firem, politiků či politických stran velmi slušným zdrojem příjmů. Navíc je tento způsob utrácení veřejných prostředků podporován Evropskou unii, která si pomocí různých fondů kupuje národní i regionální vlády. Celá politika evropských dotací je od samého začátku chybně nastavena. Brusel podporuje zadlužování a realizaci projektů, jejichž cena a smysl budí od samého začátku pochyby.

Miroslav Kalousek za celou dobu svého působení na ministerstvu financí nenavrhl jediné opatření, které by zastavilo zadlužování a směřovalo rozpočet do černých čísel. Pan ministr nám pouze zvyšuje daně a tváří se u toho, jako by byl největším reformátorem v naší historii. Paradoxem je, že samotné ministerstvo financí potichu přiznává, že vyšší daně nenaplňují státní pokladnu tak, jak si pan Kalousek namaloval. Letošní zvýšení DPH mělo přínést do státního rozpočtu o cca 4O miliard korun víc. Výnos z této daně je přitom ještě nižší, než byl ve stejném období v roce 2011. Kromě DPH je obdobná situace i u spotřební daně a daně z příjmu právnických osob.

Vláda se nepoučila a pro rok 2013 nám opět připravila zvýšení daní. Na české ministerstvo financí zřejmě nedorazila informace, že nižší daně znamenají vyšší výnos. Toto pravidlo platilo, platí a platit bude vždy. Jen Miroslav Kalousek ho zřejmě nezná, nebo nechce znát?

Nečasova vláda dusí českou ekonomiku neefektivními škrty, vysokými daněmi a rostoucí regulací. Škrty jsou vykládány za reformy a zvýšení daní jako nezbytné zlo. Miroslav Kalousek ve své funkci totálně selhal. Za jeho ministrování vzrostl dluh jednotlivce o 35 tisíc. Vládní politika škrtů a rostoucích daní se tak minula účinkem.

Požadovat Kalouskovo odvolání nemá v tuto chvíli smysl. TOP 09 dala již několikrát najevo, že bez Kalouska je pokračování vlády nemožné. Jedinou možností, jak se zbavit Miroslava Kalouska ,je tak pád vlády a předčasné volby. Bohužel ani tato varianta neznámená spásu. Dnešní levicovou vládu by zítra vystřídala další levicová vláda. Česká republika se tak ocitla v začarovaném kruhu, ze kterého zatím nevede cesta ven.

Jedinou naší nadějí je renesance pravice, která je zatím v nedohlednu. Občanská demokratická strana páchá sebevraždu v přímém přenosu, TOP 09 jsou staří lidovci v novém knížecím kabátě a Strana svobodných občanů zatím nemá sílu výrazněji uspět na celonárodní úrovni. U strany Petra Macha je škoda, že málo využívá dnešní úpadek pravice k posílení svých pozic. Strana musí být vidět a slyšet. Právě v mediální oblasti mají Svobodní největší deficit.


ODS, nebo ČSSD? Je to jedno, vládnou nám jiní

13. července 2012 v 16:09 | Erik Best. Autor:/Martin Divíšek |  Události, komentáře a odkazyKopírováno Americký komentátor: ODS, nebo...Praha /ROZHOVOR/ - Erik Best
letos oslaví 50. narozeniny a dvacáté výročí svého pobytu v Česku.

Objevila se teorie, že David Rath byl spektakulárně zavřen, aby přestal rýt do daleko
větších ryb. Lékař Jan Hnízdil ve svém blogu uvedl: "Vazba je pro něj doporučením,
aby o korupci v nejvyšší politice mlčel." Čili když pochopí, bude propuštěn.
Je to možné, ale podle mne to tak jednoduché nebude. To by musely být na stole hodně
přesvědčivé důvody.

Souvisí váš názor, že politika ČSSD a ODS není až tak odlišná s tezí o reálné moci kohosi
úplně jiného? Podle vás totiž Česku nevládnou ministři, premiér a politické strany, ale
pět nejvlivnějších rodin.
Bohužel je to tak, sledujeme soustředění moci a majetku, jde o nejvýraznější trend posledních
let.

O kom přesně mluvíme?
Je to Dospivova Penta, Tkáčova J&T, Kellnerova PPF, Komárkova KPMG a Bakalova NWR.
To jsou ti nejvlivnější, kteří dokázali vytvořit tzv. velké rodiny, tedy spojenectví lidí, kteří
třeba pro ně už přímo nepracují, ale i v jiných strukturách jim jdou na ruku. Tihle opravdu
velcí hráči už pochopili, že největší poklad je tady doma. Oni mají úspěchy v zahraničí,
vydělali tam peníze, ale není jasné, jestli si ten majetek třeba z Ruska budou moci přivézt.
Když ho získají tady, nikdo jim ho nevezme.

Mohou díky svému postavení nějak ovlivňovat
i tvorbu zákonů?Ne ovlivňovat. Myslím, že
jejich právníci je píšou.

A pak s nimi jdou za poslanci?
Jdou s nimi za ministry.

Takže volič je za hlupáka?
Je špatně, že vliv těch nejmocnějších je tak velký
a že státní aparát tomu není schopen vzdorovat.
Tlak existuje ve všech zemích, ale tady se to
hodně koncentruje - malá země, nízké platy a
velký, často ukradený majetek. Málokdo je
ochotný proti tomu protestovat. Média o tom
skoro nemluví.

To se nedivte, když někteří z nich je vlastní.
Buď vlastní, nebo je jako velcí inzerenti drží v
šachu.

A tak se média spokojují jen s těmi menšími -
vašimi slovy řečeno - kmotříčky? Tedy pány
Janouškem, Rittigem, Oulickým atd?Ten
termín jsem zvolil poté, co ho použil Mirek
Topolánek. Ale i on posléze přijal moji definici,
přičemž ji nasměroval proti poltickým soupeřům,
tedy pánům Tykačovi a Babišovi, které já stavím
na trochu nižší stupínek než je těch pět rodin. Ale podle mé teorie i ti velcí "kmotři" mají už
hlouběji do kapsy, takže chtějí "kmotříky" vystrnadit, aby na ně zbylo víc. To je jeden z
důvodů, proč máme kauzy s nahrávkami, například Bém Janoušek. Někdo je přece musel
pustit ven, ty nenajdete náhodně před hlavním nádražím.

I premiér Nečas je jen součástí toho soukolí?
Myslím, že se snaží nebýt, ale je dost opatrný. To znamená, že situaci chápe a že jeho
životnost v roli premiéra závisí na tom, jak se vůči nim chová.

Právě že se dost překvapivě vymezil jak proti panu Kellnerovi, tak především proti
panu Bakalovi.
Pana Bakalu kritizuje kvůli Bohuslavu Sobotkovi, který je s ním přes privatizaci OKD
propojen. To je politická věc. Nečasovým terčem není Bakala, ale Sobotka.

Jak do těch mocenských her zapadá přímá volba prezidenta? Bude důležité, kdo

zasedne na Hradě?
Jistě je důležité, kdo bude reprezentovat Českou republiku. Už méně, jestli to bude Miloš
Zeman, nebo Jan Fischer. Ta jména jsem použil proto, že očekávám jejich souboj ve druhém
kole.

Nedávno jsem napsal článek, v němž jsem se ptal, kdo bude příštím českým diktátorem. To
je pochopitelně nadsázka. Jsme ale v situaci, kdy existují vážné finanční potíže a neochota
vlády je řešit, každý její krok podmínky jen zhoršuje. Logicky tedy spějeme k autoritářskému
režimu. Masy budou protestovat a politici nebudou reagovat rozumně, nýbrž silou. Tvrdší
ruka se může zjevit v Evropě, Americe, nebo tady v Česku. Finanční skupiny to chápou,
budou se na to připravovat, aby nestály mimo hlavní dění. O svůj majetek totiž nebudou chtít
přijít.

Kdo jim bude vyhovovat víc, Jan Fischer, nebo Miloš Zeman?
Ono je to skoro jedno, ale Zeman asi o něco víc.

Chcete říct, že stejně tak není až tak důležité, jestli podzimní volby v USA vyhraje
demokrat Obama nebo republikán Romney?
Jistě, rozdíl mezi nimi je minimální, plus minus pět stupňů. Stejně jako v Německu nebo
Francii. Tak je svět nastavený. Trochu ironicky - ale ne moc - říkám: Na demokracii je
nejhorší, že vždycky musí někdo vyhrát. Když se třeba Sarkozy vyčerpal a je neoblíbený,
tak prostě odejde a nahradí ho Hollande. Pro Sarkozyho je to tragédie, ale pro stát to nic
neznamená. Bohužel.

Na co máme čekat? Až se Čína zmocní západní civilizace nejen svými výrobky, jak jste
jednou napsal?
Číňané mají úplně jiný způsob myšlení. Oni věří, že jejich civilizace potrvá velmi dlouho
a jen čekají na svou příležitost. Naopak, my jsme to vzdali, vždyť už je politicky skoro
nekorektní být hrdí na to, že jsme Evropané. To, co Číňané dělají, považujeme občas za
nepřijatelné, primitivní a kacířské, ale pro ně to je jen cesta k cíli. Já ony jednotlivé kroky
odsuzuji, ale to přesvědčení, že jejich civilizace za něco stojí a že jsou ochotni kvůli ní dělat
i špatné věci, nelze nevidět. Američané kdysi takoví byli. Také my v Evropě bychom se měli
rozhodnout, jestli evropskou civilizaci chceme uchovat a rozvíjet. Pokud ano, měli bychom za
její zachování bojovat. Ne-li, můžeme si jen sednout...

A začít se učit čínsky.
Ano. To rozhodnutí ale musí být jasné a dobrovolné. Neměli bychom trpně čekat, až to
nastane.


Podvod Miroslava Kalouska za 114 miliard

13. července 2012 v 15:31 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Vývoj v ČR dospěl tak daleko, že se politici nejen postavili proti národu jako za totality, ale začali ho ve velkém okrádat, aniž by je někdo ze soudců, které mají ve své moci, potrestal. Proto trend podvodů a korupcí začal narůstat. Objevily se pochybné obchody Miroslava Kalouska, související s modernizací 353 tanků místo 30. Kvůli jeho dohodě o odběru 2310 nefunkčních padáků, zemřeli dva vojáci ze zkušební jednotky.Přesto převzal Miroslav Kalousek na základě své smlouvy další padáky za 114 milionu Kč. Stát díky němu přišel o 19 mld. Kč. Za tyto machinace se stal ministrem financí přes KDÚ-ČSL, u něhož si v r.2008 půjčila Topolánkova vláda 70 mld. Kč ze sociálního fondu a nikdy je už nevrátila. Přes tyto korupce se navíc přehnala globální finanční a hospodářská krize, kterou zase naši politici využili ve svůj prospěch.Na scéně se najednou objevily dva případy:1). Ještě v r.2007 byl deficit státního rozpočtu -66,4 mld. Kč a v následujícím r.2008 klesl dokonce na -19,4 mld. Kč. Při odchodu ze své funkce ministra financí v r.2009 Miroslav Kalousek nápadně rychle ukončil stamiliardové spory mezi ČR a odkoupila švýcarská firma SPB Konsorcium za 40 a 80 mld.Kč. Její právník Ivo Johannes Bechtiger zasedal v německé a švýcarské pobočce moskevského Gazpromu. Jak přiměla Nomáda Bechtigera, aby se vzdal požadavku 120 mld. Kč, zůstalo utajeno.Kalousek proto "odškodnil" Nomuru 3,6 mld. Kč. Podobně rychle ukončili spory mezi našim státem a hutěmi Arcelor Mittal (bývalá Nová huť) a Evraz (bývalé Vítkovice Steel), kde nároky firem byly v desítkách mld. Mitall se měl zřeknout požadavku 26 mld. Kč za to, že nemohl jít do privatizace na Vítkovice Steel, a stát mu za to měl odprodat svůj 11% podíl Arcelor Mittal Ostrava za 6,8 mld. Kč. Evraz, který privatizoval Vítkovice Steel, pak nepokračoval ve sporech s Mittalem (Jana Klímová, MFDnes, 7.5.2009).Po těchto machinacích Miroslav Kalousek při předávání funkce ministra financí svému nástupci Janotovi v dočasné Fischerově vládě oznámil, že státní deficit najednou vzrostl až na -150 mld. Kč a v červenci téhož roku se zmiňoval dokonce o -209 mld. Kč!!! Aby nová trojkoalice vlády Petra Nečase snížila státní dluh, začala ho vymáhat na národu, nikoli na politicích, jejichž zkorumpovaná jména jsou ale všem známa. Jak tedy ukončit tuto hru s miliardami? A tak se začalo s novým podvodem na státu, který měl překonat všechna očekávání.2). Vše začalo s problémy ropného ložiska Nesyt u Hodonína, jehož dotěžení za zhruba 23 mil. Kč nemělo pro Mor. naftové doly, a.s. Hodonín (MND) význam, protože by muselo pak uhradit 15-20 mil. Kč za likvidaci 111 vrtů. Proto bylo ložisko předáno firmě Aloise Flachse, majitele místní cihelny za obligátní 1,- Kč, včetně těžebního zařízení a strukturních map, které jsem mu předal jako vedoucí komplexního geologického odboru při MND. V r.1997 postihla střední a jižní Moravu povodeň, při níž byly mimo jiné škody odplaveny i velké ropné skvrny z neuzavřených vrtů Nesyt u Hodonína. Jako člen MěZ jsem napsal premiérovi V. Klausovi a na MŽP, že mám obavy, že nový majitel ložiska po odtěžení vrty nezlikviduje a bude to muset provést stát. Tak se i stalo, že po "dohodě" s min. ŽP L. Ambrozkem (KDU-ČSL) z Hodonína bylo na likvidaci soukromé firmě odesláno přes min. financí M. Kalouska kolem 30-50 mil. Kč!Kromě vrtů s ropou byly vyplněny cementem i desítky vrtů, které měly slanou mořskou vodu s vysokým obsahem jódu, na němž jsou založeny Hodonínské lázně. Jejich 3 vrtné zdroje u 12km vzdáleného Josefova bude nutno v blízké budoucnosti nahradit novými, které zaplatí opět stát.O desítky zdrojů ze 3km vzdáleného Nesytu právě přišli, protože ministři nejsou odborníci, ale jen straníci, které zajímají jen moc a peníze pro sebe a své známé. Záhy po této události uveřejnil Bohuslav Sobotka 19.3.2009 v Internetu článek "Budou legálně ukradeny miliardy?" Hovoří v něm, že min. financí M. Kalousek (nyní v případě nedodržení ekologických termínu pohrozil údajnými žalobami a arbitrážemi proti státu. Na likvidaci neznámých ekologických škod se přihlásily politicky zainteresované firmy Geosan Group, Environmental Services, Marius Pedersen Engineering a min. financí M. Kalousek pak vyřadil PPF.V oblasti uhelného průmyslu byla tato akce svěřena st.pod. Palivový kombinát v Ústí n.L. - Všebořice, Lipová 1. Hlavní zátěž k tunelování desítek mld. Kč se však soustředila na likvidaci ekologických škod kolem vrtů na jižní Moravě. Ty ale byly už uvedenou dotací od MŽP na poli Nesyt u Hodonína odstraněny. Zbyly jen menší skvrny na poli u Hrušek. Místo nich však došlo k "dohodě", že existuje ještě 420 poválečných vrtů, které jsou zakonzervovány příklopem a cementem při povrchu. Kdyby se prohlásila tato metoda dodatečně za ekologicky závadnou, daly by se na výplň sond cementem až do hlubokého dna vydělat miliardy u dohodnuté firmy přes min.financí.Za celých 60 let se nikde neprojevily žádné škody a sondy se proto jen těžce hledají podle starých geodetických záznamů hledají v terénu, když žádné skvrny ropy nikde nejsou. Okolí sond není ekologicky postiženo, protože naprostá většina z nich zastihla maximálně pitnou vodu. A tak se budou likvidovat zdroje pitné vody, na jejichž vyhledávání se dříve nebo později zaměří hydrologický průzkum, který za tím účelem požádá stát o jejich finanční dotaci.Proti této myšlence se postavil P. Nečas s tím, že by raději odstoupil z vlády, než aby stát zadlužil neuvěřitelnou částkou 114 mld. Kč. Protože začaly být problémy s P. Nečasem, objevila se najednou korupce s 3 mld. Kč, jimiž byla nadhodnocena super čistička v Praze. Peníze měly být rozdány těm, kdo by prosadili výše uvedený podvod. Novému ministru ŽP Pavlu Drobilovi bylo slíbeno křeslo premiéra po P. Nečasovi, když bude povolnější vůči k zamýšlenému programu. Nevyšlo to a tak byl P. Drobil znevážen a musel odstoupit ze své funkce. Ovšem nikdo z vlády netušil, že za jejími zády se už s likvidací neexistujících ekologických škod kolem vrtů začalo. Na Očovských lukách u Hodonína byla postavena vrtná věž a velká plocha z panelů. Protože zde žádné skvrny ropné být nemohou, likviduje vyčleněná osádka Moravských naftových dolů, a.s., miliardáře K. Komárka zdroje pitné vody v sondách, vyplňovaných v celém profilu cementem. Ze zdejších 75 vrtů byla operace už u řady z nich provedena. Aby tato vládou neschválená akce ušla pozornosti, protože se otevřela kauza proti min. dopravy V. Bártovi(VV) ve spojitosti s lobbyistickou firmou ABL. Další pak proti min. vnitra Radku Johnovi (VV) a také proti min. Vondrovi (ODS) kvůli problému s ProMoPro. Je velmi pravděpodobné, že tímto rozkladem trojkoalice dojde k vyslovení nedůvěry vládě P. Nečase, kterou oznámila ČSSD. Není pak vyloučeno, že se stane premiérem chemik Miroslav Kalousek a stát se začne topit v nebývalých dluzích na účet obohacování našich politiků. Jistě, že i v tomto případě se nakonec vláda obrátí na občany a pracující národ, aby tuto cynickou akci zaplatil. Ať už v podobě daní od podniků a pracujících zaměstnanců nebo snížením počtu úředníků, policie, hasičů, o jejichž práci nemá nikdo z nich potuchy. Anebo se nakonec deficit projeví při tunelování důchodců přes lékárny, na které je napojena jiná politická pakáž.

Tohle by Kalouskovi projít nemělo

11. července 2012 v 8:59 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Ilustrace
U každé kauzy, která, zaplaťpánbůh, vyleze na světlo světa, politikům ze všeho nejvíce vadí hlavně to, kdo informace vypustil.Nehledá se pravda, ani spravedlnost, ale především nepohodlný informátor!
Kdo by si nevšiml, že součástí každé politické kauzy, která se dostane na veřejnost, a jsou v ní namočeni naši slavní politici, je spuštění obrovského humbuku kolem úniku takzvaných "tajných informací" (jsou snad tajné proto, aby se veřejnost nedozvěděla, kolik toho nakradli?). U každého takovéhoto politického průšvihu je překotně zřizována nezávislá vyšetřovací komise nebo jiný orgán, jenž má za úkol vypátrat bonzáka, který "to" na ně prásknul. (Nebylo by lepší nazývat jej spíše hrdinou?). V podstatě to je pořád dokola, jednou požaduje zřízení vyšetřovací komise pravice, podruhé zase levice. Celá tato směšná a ostudná mašinérie, v jejímž rámci si zákonodárci hrají na policajty, je zaměřená na jediné: odvedení pozornosti občanů od hlavního problému, a to od zlodějny.
V případě ministra financí Kalouska, který podle policie vyhrožoval vyšetřujícímu policistovi, se scénář neomylně opakuje. Že Kalousek se vší pravděpodobností lže, tomu nasvědčují jeho protichůdná tvrzení ohledně skutečnosti, že mu dal policista na sebe telefonní spojení, aby zavolal v případě, že si na něco vzpomene… A tak Kalousek zavolal. A za pár dnů na to ten stejný Kalousek tvrdí, že policista volal jemu, nikoli naopak. Nedivil bych se, kdyby to za chvíli bylo tak, že původcem telefonátu byl onen policista, který ještě k tomu Kalouskovi vyhrožoval.
U ministra Kalouska je tento postup, tedy otočení rolí, zaběhnutou mistrnou praktikou, která mu, kupodivu, vychází. Zářným příkladem je tolik diskutovaný Ekotendr za mnoho miliard, který podle kuloárů on sám v tichosti inscenoval, a proti kterému se nakonec zvedl obrovský odpor veřejnosti. I v tomto případě jednoduše otočil a postavil se proti jeho realizaci. Geniální vyčůranost. A nic se naděje, podvod se nekoná. No nic, zkusíme to tentokrát jinde, možná v církevních restitucích, kde je větší podpora věřících, tam nám to snad vyjde.
Pojďme se ale vrátit ke Kalouskovým výhrůžkám. Kdyby to samé udělal obyčejný občan, skončil by bezpochyby před soudem. Kalouskovi se ale za tuto nehoráznost dostalo od premiéra pouze výstražného: "Ty, ty, ty, Mirku…!". A tady je ten zásadní problém, korupční mafie je podstatně silnější, než si všichni myslíme. Postupně si na důležité státní posty prosadila svoje lidi, které si koupila za účast na různých postech, např. v dozorčích radách, a jejich prostřednictvím prosazuje potřebné, předem připravené, děravé zákony, které jim umožňují páchat trestnou činnost jakoby legálně. A tak není problém dát podnět Generální inspekci bezpečnostních sborů, aby prošetřila, jak dané tvrzení vzniklo a jakým způsobem proniklo na veřejnost, jen je třeba do této inspekce delegovat ty správné lidi, nebo dát vypracovat odborné stanovisko ministerstvu financí, kterému sám Kalousek šéfuje. Takto se podstata trestního činu postupně rozmělní a původní nebezpečná kauza časem vyšumí a bude zapomenuta. Z čeho mně osobně jde mráz po zádech, je prohlášení Kalouska, že policie vyšetřováním předražených letounů CASA útočí na demokratické principy státu a on je hluboce přesvědčen, že se takové praktiky blíží praktikám policejního státu. Opět rafinovaná otočka o 360 stupňů tak, aby se lidu ukázalo, že je to on kdo má nad hlavou svatozář. A toto je pravá tvář Kalouska. On je schopen všeho.
Je třeba mít na paměti, co vše nedávno proběhlo a co je v pozadí tohoto případu. Pospíšil až na druhý pokus sesadil Rampulu, a tím ohrozil celou, doposud dobře organizovanou, zločineckou strukturu, a to se mezi kamarády kmotry prostě netrpí, tudíž musel chtě nechtě "jít od válu". Je jedno, zda se jedná o vnitřní boj mezi jednotlivými klany mafie nebo o neslanou, nemastnou, prapodivnou roli, kterou Pospíšil svým působením na ministerstvu spravedlnosti hrál a kde za celou dobu nedokázal prosadit vymahatelnost práva tak, aby sloužilo národu a ne lumpům, či zda se v něm konečně hnulo svědomí a začal jednat. Podstata tkví v tom, že projevy a jednání politiků již dlouhodobě nasvědčují vzájemnému zločinnému propojení směřujícímu k páchání organizované zlodějny. To, co mě na všech kauzách zaráží ze všeho nejvíce, je fakt, že bych od těch poslanců a senátorů, kteří si ještě neumazali ruce a mají čisté svědomí, očekával, že se razantně postaví proti lumpárnám páchaným třeba i ve vlastní straně. Bohužel tomu tak není, a to je ten největší problém. Oni mají strach především o sebe a o ztrátu lukrativního příjmu, a tak se mlčky stávají součástí prohnilého systému.
Vážení, buďte připraveni, že se dočkáme ještě podstatně větších absurdit, kdy politici a kmotři v pozadí budou tahat za špagátky a zneužijí svěřenou politickou moc proti všemu, co by mohlo ohrozit je a jejich prohnilé ekonomické zájmy. Není se vlastně čemu divit, že začínají panikařit a dělat chyby. Kalousek v podstatě hloupě přiznal, že všechny vlády nakupovaly bez toho, aby si pečlivě prověřily cenu investic, čímž, alespoň doufám, dal dostatečný podnět orgánům v trestním řízení, aby vše zpětně prošetřily, neboť definice jejich gigantické trestné činnosti zní:Zneužití pravomoci veřejného činitele za účelem zločinného spolčení s cílem beztrestně krást. Pokud k tomu ještě přidáme promyšlené zločinecké spolčení s bankomafií, které umožnilo vytvořit nesplatitelný dluh naší země, jedná se o slušný výčet kriminální činnosti nejen Kalouska, ale i celé řady jemu podobných, kteří si říkají vrcholní státní politici.