Březen 2012

Přítel Karla Kryla, co poslancoval za KSČM: Havel si na hodného jen hrál

28. března 2012 v 12:08 | Lukáš Petřík |  Události, komentáře a odkazy
JINÝMA OČIMA Český básník, nakladatel, literární kritik, mecenáš a politik Daniel Strož, který v roce 1968 emigroval do Západního Německa, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil, proč byl europoslancem za KSČM, ačkoli emigroval z ČSSR. Vyjádřil se i k Václavu Havlovi, Václavu Klausovi či současné politice KSČM. Je i kritikem přílišného centralismu v Evropské unii a nepřátelského postoje zahraniční politiky vůči Rusku.

Proč kandidoval a stal se nestranickým europoslancem za KSČM, i když emigroval v roce 1968 z ČSSR? "To je velmi dobrá otázka, tu mi ještě nikdo takto přímo nepoložil," smál se básník. Vysvětluje, že se angažoval v reformním obrodném procesu šedesátých let v Československu, i když nikdy nebyl v žádné straně. Reformní proces mu byl sympatický.
Pražské jaro a okupace 1968

"Reformy toho systému mi připadaly velmi pozitivní. Na západě byly sledovány s velkými sympatiemi. Ale žádný komunismus tady nebyl. Komunismus nikde na světě uskutečněn nebyl. Pak došlo k té invazi. Byl jsem mladý Pražák, který žil v centru města. Byl jsem tehdy u rozhlasu a s těmi ruskými vojáky jsem mluvil. Emigroval jsem pod vlivem zklamání a šoku z těchto událostí. My jsme si tehdy nedokázali představit, že by Sověti a další země Varšavské smlouvy mohli k takovému kroku přistoupit. Levicového smýšlení jsem byl vždy. Když jsem odešel, tak jsem rozdíly mezi tím sociálně-tržním či kapitalistickým a socialistickým systémem zažil. Začal jsem se angažovat i v exilu," řekl ParlamentnímListům.cz básník.

Hlásil se k lidem, kteří sice odešli, ale chtěli se vrátit zpátky do své vlasti. "Mně je blízký socialismus, čili jsem začal spolupracovat s lidmi z exilu se socialistickým smýšlením. Spolupracoval jsem se socialistickou opozicí Jiřího Pelikána. Exil by rozdělen. Byl konzervativní, katolický i levicový. Vydával jsem časopis a měl i nakladatelství. Pracoval jsem pro to, aby, až zde dojde ke změně režimu, aby to zůstalo v rámci sociálního státu. Dostal jsem se i do spolupráce s disentem. Osmdesát procent disentu tvořili reformní komunisté. Dokonce i Havel se prohlašoval za levicového intelektuála. S těmito lidmi jsem si přes hranice psal a telefonoval. Po převratu jsem viděl, že řada z nich se mi začala proměňovat před očima a začalo se vytvářet něco zcela jiného," říká Strož.

Ani Krylovi se polistopadový vývoj nelíbil

Strož se v Mnichově přátelil s písničkářem a básníkem Karlem Krylem. "Kryl sdílel v podstatě to stejné smýšlení jako já. I když nebyl ve stejném smyslu jako já levicovým člověkem, spíše nábožensky katolickým. Ale také mu šlo o nějaké sociálno. Kdyby v roce 1993 neumřel, tak by patřil k ostrým kritikům toho, co se zde po listopadu začalo dít. Ke konci života již vlastně k těm kritikům patřil," vysvětlil Strož.

Za KSČM kandidoval proto, že hledal prostor, aby vyjádřil nespokojenost s polistopadovým vývojem v Československu a České republice. "Dostal jsem se do totálního embarga. Přestali mě jako novináře tisknout. Všechny ty Lidovky a Mladé fronty Dnes mě začaly bojkotovat. Jediný prostor mi poskytly KSČM blízké Haló noviny. Tak jsem začal spolupracovat s KSČM, která se mi zdála v celé škále politických směrů tou stranou, která hájila zájmy obyčejných lidí, co netušili, co se po listopadu doopravdy stane a co se na ně chystalo. Jako člověk, který měl zkušenosti ze západního světa, jsem upozorňoval na to, co přijde. Odsuzoval jsem polistopadovou politiku Havla i Klause. Pustili to úplně ze řetězu a vznikl zde chaos. KSČM mi byla nejbližší, a tak jsem za ní jako nestraník kandidoval do europarlamentu," vysvětlil Strož.
Havel - verbální, nikoli reálný humanista

Ještě v osmdesátých letech se považoval za sympatizanta Václava Havla a vydával v Německu některá jeho díla. Později ho Havel ale silně zklamal a stal se jeho výrazným kritikem. Již v dřívějším rozhovoru upozornil například na Havlovy příhody s alkoholem či se sudetskými Němci.

"Po převratu se mi začal měnit přímo před očima. Začal prosazovat úplně jinou politiku. Od restitucí ke vstřícnosti k sudetským Němcům. S nimi jsem měl z Bavorska své zkušenosti. S některými jednotlivými sudetskými Němci jsem vycházel dobře, ale vadí mi ty jejich spolky a co požadují. Ale v těch organizacích byli třeba bývalí nacisté a podobně. Před tím jsem Havla varoval, ale on si vedl svou," řekl Strož.

"Média o smrti Havla psala, že celý národ pláče a klečí na kolenou. To ale nebyla pravda. To jsem kritizoval. Mluvil o pravdě a lásce, ale řadu věcí, co říkal, nedodržel. Hovořil na začátku o tom, že socialismus zůstane a lidé nebudou bez práce a nikdo nebude žebrat. Ze začátku jsem na Hrad docházel, ale pak jsem toho začal mít plné kecky. Člověk, který byl původně proti tomu, abychom vstoupili do NATO, se pak stal zásadním příznivcem. Já byl podobně jako on proto, abychom vystoupili z Varšavské smlouvy a nevstupovali do NATO. Sám se označoval za humanistu. Jak to může někdo o sobě tvrdit a pak mluvit o humanitárním bombardování, které nebylo nic než vraždění srbských civilistů," zlobil se Strož.

Rusko není Sovětský svaz

Podle něho bychom měli mít realistický pohled na Rusko. "Rusko není Sovětský svaz. To si nikdo neuvědomuje. To říkám já, který v osmašedesátém protestoval veřejně proti sovětské invazi. EU říká, že tam volby jsou zmanipulované. Ať se EU podívá sama na sebe. I v ČR docházelo k podvodům. Prezidentem EU je Herman van Rompuy. Kdo ho zvolil? Rusové si Putina zvolili a on podporu Rusů má, ať se to někomu líbí, či nelíbí," uvádí Strož.

Podobně jako prezident Klaus míní, že bychom měli korektně vycházet s Ruskem, Čínou, podpořit export mimo EU. "Musíme se zbavit animozity vůči Rusům. To patří historii. To musíme vzít, zahodit a zmačkat. Klaus má v tom pravdu. My potřebujeme dělat obchod. Dostaneme medaili, že vyvěsíme prapor Dalajlámy, ale co nám to přineslo? Že naši skláři nic neprodají. Když tu byl Medveděv, tak Klause kritizovali kvůli lidským právům, ale kdo zařídil kontrakty za desítky miliard s Ruskem?" ptá se Strož.
Bruselská koryta

Strož kritizuje i Evropskou unii. "Šéf Evropské komise Barroso je člověk, který prošel snad všemi politickými směry. Od zapáleného maoisty, po komunistu a socialistu. To je neuvěřitelná figura. To není člověk na svém místě a někdo, kdo by měl někoho kritizovat. Já jsem kandidaturu do Evropského parlamentu podruhé odmítnul. Z morálních pohnutek. Když jsem tam byl já, tak jsme tam měli platy jako v českém parlamentu. Teď už to sjednoceno. My jsme měli asi sedmdesát tisíc korun a teď je plat europoslance snad sedm tisíc eur. K tomu další prebendy. Já jsem nešel do této země jako různí Kožení, abych ji přišel drancovat. Nešlo mi o peníze. Měl jsem své ideály a mám je pořád. Čeští europoslanci, jakmile tam vlezli, tak všichni najednou zapomněli, odkud přišli. Přestali být občanskými demokraty, sociálními demokraty, i komunisty. V tu chvíli se chovali ve stylu: máme vystaráno. Jsme u koryta. A tahle se u nás dělá politika. Tedy politika rovná se koryto. Ne politika, že chci udělat něco pro tuto zemi. To se mi hnusí. A proto jsem řekl, že i kdyby mi platili zlatem, že tam nemůžu s takovými lidmi dohromady být," říká bývalý europoslanec.

I když na druhou stranu uznává práci politiků jiného ideového zaměření. "Nejsem žádný komunistický fanatik a dokážu ocenit i lidi s jiným názorem. Například Zuzana Roithová z KDU-ČSL podle mě dělá dobrou práci. Byla tam spousta témat, kterých se mohli chopit socialističtí či komunističtí europoslanci, ale chopila se jich Zuzana Roithová. Působí na mě třeba i dobře europoslanec ODS Edvard Kožušník, který chce přinést více informací z EU mezi lidi," míní Strož.
Německem ovládaná EU. Hajme společně národní zájmy

Podle něho dnes Evropská unie reguluje kdeco, je příliš centralistická a potlačuje suverenitu a svébytnost národů. Vadí mu také, že ministr zahraničí Karel Schwarzenberg vede Českou republiku do podřízenosti Německem ovládané Evropské unie.

"Přestože jsem člověk levice, tak se nebojím dát v něčem za pravdu Václavu Klausovi. Nevidím to černobíle. Tak to v životě a demokracii není. Když kritizuje EU, tak ji kritizuje správně. Má dobré informace. On snad tu Lisabonskou smlouvu dokonce četl - na rozdíl od jiných, kteří ji hájili do krve a ani ji nečetli. Mně vadilo, že řekl, že s ní nesouhlasí, ale přesto ji nakonec podepsal. EU se snaží být evropským státem, kde budou hrát hlavní roli Němci a na ně nalepení Francouzi. Z nudy v Bruselu vymýšlejí debility jako zákaz žárovek, ale každou debilitu nelze svést na EU. Některé debility EU my tu debilizujeme ještě dokonaleji než samotný Brusel," říká Strož.

Ten si myslí, že i při rozdílných politických názorech by měli Češi, pokud jde o národní zájmy, táhnout za jeden provaz. "Jsme Češi, žijeme v této zemi, máme ji rádi a chceme, aby tu bylo dobře. Neměli bychom se proto kádrovat, kdo má rudou knížku a je v KSČM a kdo má zase knížku s modrym ptákem a je v ODS, ale hledat to, co nás spojuje a může pomoci naší zemi a našim národním zájmům. To se bohužel 22 let neděje. Jsou tu neustálé rozmíšky, neustálé žabomyší války mezi sebou a z vnějšku dostáváme na frak," zlobí se bývalý europoslanec.
Komunismus a KSČM

Nebojí se kritizovat ale i směřování KSČM. "Někdy v roce 2008 chtěli zakázat KSČM. Přišel s tím pan Štětina a Mejstřík. A já jsem proti tomu v Evropském parlamentu vystoupil. To už jsme tady jednou měli, že jsme likvidovali lidi s jinými názory. Přece nebudu nikoho eliminovat, že má jiný názor, a je třeba katolík. To není demokracie. To jsou totalitní metody. Teď s tím přišli znovu, ale vadí mi, že teď ani jeden z komunistických europoslanců proti tomu nevystoupil," říká Strož.

"Tady se kádruje a mluví se o stalinismu. Říká se: rudá Marta, Marta Semelová. Ale podíval se někdo, z jaké rodiny pochází Petr Nečas a jak a kde vystudoval? Namůžu stavět komunismus vedle nacismu. Víme, co dělal Stalin, ale kdyby neporazil Němce, tak bychom si dnes my dva tady spolu nepovídali a Václavák by byl dnes vydlážděn českými lebkami, jak slibovali nacisté. Komunismus pro lidi něco dělal a lidi nebyli na ulici. Nacismus je posílal chcípat do válek," zlobí se Strož.

Básník podpořil Holešovskou výzvu. "Ten text se mi zdá jasný a zřetelný, ne takové žvanění kolem a kolem, jak u nás bývá zvykem. Tam to je řečeno jasně, že to dál tahle v naší zemi nejde. I když si nedovedu představit, že by zde někdo vyšel do ulic. Až vyjde do ulic celá Evropa, tak tady budou sedět a nic neudělají, protože to už je naše národní povaha. V Řecku či ve Španělsku by se už něco začalo dít," říká Strož.

Daniel Strož (* 4. srpna 1943 v Plzni) je český básník, nakladatel, literární kritik, mecenáš a bývalý politik.

V roce 1968 emigroval do SRN, v roce 1975 založil nakladatelství Poezie mimo domov a vydal díla některých českých spisovatelů a básníků. V letech 1995 až 2004 byl komentátorem komunistických Haló novin, působí jako místopředseda Unie českých spisovatelů. Založil Literární cenu Daniela Strože a Unie českých spisovatelů, je vedoucím redaktorem týdeníku Obrys-Kmen (spolu s Karlem Sýsem).

V roce 2004 byl na kandidátce KSČM zvolen do Evropského parlamentu, kde zasedal ve Výboru pro právní záležitosti a byl náhradníkem ve Výboru pro kulturu a vzdělávání. V roce 2009 už svůj post v EP neobhajoval a odešel do důchodu.
Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Pritel-Karla-Kryla-co-poslancoval-za-KSCM-Havel-si-na-hodneho-jen-hral-225877


Dopravní podnik: Vyhánět kmotry lotry. Pravdoláska vysává magistrát

26. března 2012 v 11:54 | Marek Hamč |  Události, komentáře a odkazy
Dopravní podnik se stal snadnou kořistí tunelářů. Bude nyní vysáván pijavicí?

A to jen pro začátek, neboť další tučná sousta z řad akciovek vlastněných hlavním městem Prahou čekají, až na ně dojde.

Z poctivého chlapa plného dobrých úmyslů se v osobě primátora vyklubal nástroj a společník predátorů třesoucích se krvelačně na svou bezbrannou kořist - miliardový dopravní podnik, který je nyní vydán na pospas rozkradačům veřejných statků, tunelářům nejhoršího kalibru, v jejichž uších je slovo korupce a zpronevěra rajskou hudbou.

Již od doby, kdy se tato povedená partička snažila katapultovat do pozice primátora svého koně Zdeňka Tůmu, musel plán na vykradení obecných statků hlavního města Prahy existovat. DPP, PVS, TSK - to je rodiné stříbro Pražanů a o to mají nyní přijít.

Po té, co se TOPce za křiku sborů pravdolásky nepovedlo umístit Zdeňka Tůmu z Bakalovy investiční společnosti Patria Finance do primátorského křesla, byl opentlen a sveden na zcestí klasickými technikami korunovaný primátor Svoboda.

Roznožka ODSky

Cesta k chystané krádeži století pak pokračovala Svobodovými koaličními zásnubami s TOP 09, se kterou se ta "jeho" část nyní značně rozštěpené pražské ODSky spikla. A spiknutí to bylo!

Ruku v ruce s Františkem Laudátem a celkovým podnikatelským projektem zvaným TOP 09, převlečeným za politickou stranu, nyní primátor Svoboda osnuje, jak nenápadně vyrabovat pražské městské akciovky do dychtivých rukou soukromých majitelů s nejasnou minulostí a velmi podezřelými vazbami a uspokojit tak jejich nenasytnou chamtivost. Konec konců Dopravní podnik je firma s obratem 16 - 17 miliard korun ročně! Nezapomínejme, že v tomto státě již mnoho, co by se dalo ještě státu ukrást, nezbývá. Snad už jen ty církevní restituce a ekologická megazakázka! Takže nejen, že se ze strany, která šla do voleb s hesly proti korupci, vyklubal zloděj, který křičí "chyťe zloděje", ale z nového primátora se stal onen příslovečný kozel zahradníkem!

Nejenže se nadále obklopuje poradci svého nechvalně známého předchůdce, ale navíc prý hodlá dovést tunelování dopravního podniku do doposud nevídaných rozměrů - cílem je jeho naprostá likvidace a následně privatizace. Jak jinak než "dobře" současnému primátorovi mohou radit někdejší poradci největšího z marnotratných rozhazovačů veřejných zdrojů v historii našeho hlavního města například Bc. Marek Hanč, kterého si vlastnoručně vychoval minulý primátor proslulý svým nadáním dobrého hospodáře, nyní poslanec MUDr Pavel Bém. Další parádní kousci v primátorově panoptické sbírce jsou poradce Martin Grmela z Hávova zbrojního impéria OMNIPOL, protikorupční poradce Marek Dospiva ze gigantické finanční skupiny PENTA, aktuálně po uši ve slovenské aféře Gorila, a mistři velké vlakové loupeže - odborníci na dopravu z Českých drah, například Jan Beránek (pracoval jako odborný poradce náměstka generálního ředitele pro správu majetku Českých drah) ve vedení investičního oddělení Prahy.

K tomu si vypečená partička nemohla vybrat nikoho lepšího než onoho za velmi netransparentních, ba dokonce skandálních podmínek jmenovaného Čechoameričana Vladimíra Licha, který rozjížděl svoji kariéru na podivných obchodech s národním majetkem společně s dalším Čechoameričanem, vyslaným do vlasti stejnými blíže nedefinovanými finančními kruhy ze Spojených států amerických, Zdeňkem Bakalou, který pro tyto kruhy nyní spravuje uloupený český národní majetek a rabuje české nerostné suroviny a odváží jim za ně utržené peníze někam do Holandska, do Švýcarska a do nedohledna. Bakalova podivná pračka Patria Finance se přejmenovala na Warren Partners a poskytuje rejdiště pro nekalé kšefty právě Lichovy a jeho bulharskému parťakovi Stančevovi, který stejné modely zkouší i v Bulharsku, například právě na státní železnice atd.

Stančeva nalezneme mimo to v dalších podivných kauzách, napřiklad IZIP, který založil Pavel Hronek s přáteli ze studií, europoslanci ODS Milanem Cabrnochem a Miroslavem Ouzkým. "Prý umí zařídit, aby nám pojišťovna platila." Zdecimovaná firma začala se Stančevem jednat. "Říkal, že je pověřen ministerstvem, i když žádný oficiální mandát nemá," vzpomíná ex-ředitel IZIPU Mládek. "A že by chtěl svolení, aby nás mohl zastupovat - a ani od nás písemný dokument nepotřebuje." Stančev konkrétně nabízel, že když Izip předá většinu akcií " těm správným lidem", na oplátku dostane peníze od pojišťovny a projekt zdravotních knížek bude moci pokračovat.Cabrnoch tehdy seděl ve správní radě VZP. "Proč bych vám o těch jednáních měl říkat něco konkrétního? Nemám ve zvyku zveřejňovat obsah své práce," říká Petar Petkov Stančev. "Ztratil bych dost klientů." Prozrazuje jen, že nabídl "kroky, které by Izipu pomohly dál se rozvíjet". Dále nalezneme Stančeva ve společnostech CitiLeasing, s.r.o. v likvidaci, Citi a.s., INSPEKTA a.s., CenTrade (Český Telekom), a.s. v likvidaci, VAT MAX A.S. (Původním majitelem byl Rudolf Ovčaří, hlavní organizátor privatizace Třineckých železáren. Po několika letech svůj podíl v Třinci prodal a koupil mimo jiné uherskobrodskou Českou zbrojovku), TODAFIN s.r.o. v likvidaci, Narvik, a.s. v likvidaci, I-Real H, a.s, - Real Olbrachtova, a.s a aplis.cz, a.s…

O investičních kšeftech Bakaly bychom se při bližším zkoumání také mohli dozvědět spoustu zajímavých věcí, ze kterých by mnohý občan naší republiky, i třeba státní zástupce, neměl velkou radost. Vrátíme-li se totiž k firmě, která do Čech Bakalu katapultovala, pochopíme, odkud se vzal jeho zájem o investice do uhlí. CSFB dnes CREDIT SUISSE SECURITIES se totiž na uhlí specializuje. Od roku 2005 investovala CSFB do těžby a spalování uhlí téměř 9 miliard Euro. Krejčík lecjakých císařových nových šatů, Bakala, nikdy neprodal levně nabytých 45 tisíc bytů OKD podle smlouvy jejich majitelům, nyní ho právoplatně pan Zaorálek proto může veřejně označovat slovem "gauner".

"Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ podalo letos v březnu trestní oznámení na neznámého pachatele. Sdružení se domnívá, že v souvislosti s privatizací státního podílu ve společnosti OKD v roce 2004 Česká republika utrpěla škodu 20 miliard korun. Stát za podíl v OKD dostal od společnosti Karbon Invest 4,1 miliardy korun, podle sdružení byla přitom skutečná cena několikanásobně vyšší."

Tato investiční skupina rozhodně nepatří k žádným dobrákům. Největší skandál, do kterého byla namočena, byl podvod kolem ENRONu. Bakalovy investiční aktivity kolem uhlí v Ruské federaci jen dokreslují politické a energostrategické záměry, které jsou daleko za hlavu a možnosti nějakého Bakaly (vítr vane spíše směrem od žraloků jako kadoš Soroš a elitní "International Crisis Group").

Z gynekologie na Mariánské náměstí a odtud na Pangrác

To už náš milý a svobodomyslný primátor mohl rovnou na přímací pohovor pozvat ruličkáře nebo skořápkáře, výsledek by byl úplně stejný! Akorát, že je to pravda odvěká, lháři ve fraku každý věří!

Svoboda měl raději zůstat na gynekologii, než se pouštět na tenký led komunální politiky a navíc se dát v šanc partičce mezinárodních gaunerů, kteří se jeho prostřednictvím hodlají zmocnit majetku města rafinovanou tunelářskou strategií nejvytříbenější úrovně. Pokud Pražané zůstanou hluší a slepí hrozí jim, že je Svoboda a spol. vezmou dost dobře na hůl! Dopravní podnik hl. města Prahy, který každodenně přepravuje tisíce pasažérů, padne do rukou soukromých majitelů, nebo bude vysán do morku kosti! Pražané, a v první řadě primátor Svoboda, sedl na lep lotrům! Tomu se začne asi po Praze říkat "vyhánět kmotry lotry" místo "čerta ďáblem".

Začalo se totiž už tím, že primátor svévolně zrušil výběrové řízení na poradenskou firmu, která měla výběr generálního ředitele provádět. Vzhledem k tomu, že nabídka firmy Topsearch byla znatelně nižší, nežli nabídka přichystané firmy, která měla podle plánu dodat připraveného kandidáta, nechvalně známého Liche, rozhodl Svoboda svévolně, že se výběrové řízení ruší a že už vybral dočasného krizového manažera, nějakého šikulu Licha (který si světácky říká "Líč" - patrně proto, aby jeho jméno nevzbuzovalo podezření, že se jedná o nějakou Lichvu, když už se potlouká kolem toho pseudobankovnictví - neboť tu firmu Warren partners nazývají "butikovou bankou". Anglicky ale ´líč´ - psáno ´leech´- znamená pijavice ... vodní parazit, který vysává krev svého hostitele).

Za zmínku stojí, že preferovaná firma Bubeník a Partners patří Janu Bubeníkovi, nechvalně známému agentu "amerických tajných služeb", který s exministrem Ivan Pilipem rozvracel režim na Kubě. Ivan Pilip na druhé straně figuroval ve firmě Zahrady Hřebenka s.r.o. , ve které je 20% majitelem právě novopečený generální direktor Vladimír Lich! Kolem Pilipa se motala další z Warren Partners, ing. Michaela Erbenová (roz.Klepetková), svého času také výzkumná asistentka prof. Jeffrey Sachse na Harvardu.

Odnětí Svobody

Primátor z tohoto maléru může vyvodit jen jedno - je čas odstoupit! Praha další tunely již nepotřebuje. Blanka snad stačí! Slova Svobodova o transparentnosti si může zarámovat a pověsit do své budoucí cely. Trestní oznámení za pletichy kolem výběrového řízení a jmenování generálního ředitele DPP na primátora již bylo podáno.

Zdroje:
Svobodovi radí muž, jenž dělal pro Hávu a Omnipol. Pražské ODS to vadí

Zatočit s korupcí v Praze pomůže i miliardář Marek Dospiva

Pražské investice bude řídit Jan Beránek

"Vítejte na stránkách Warren Partners, středoevropské butikové investiční banky s více než 10 lety zkušeností."

Zdeněk Bakala - Investor

Reportéři ČT, Cesta Zdeňka Bakaly. Reportéři ČT 24. 1. 2011

Jan Bubeník, Předseda, Corporate Council, Forum 2000 Foundation

Pilip řeší dluhy. Mluvil s mužem, který poslal exekutory

Sdružení nájemníků bytů OKD se asi odvolá k Evropskému soudnímu dvoru

Kuba označila Pilipa a Bubeníka za agenty USA

Serbia: Clinton, billionaire Muja and Soros to get $1 trillion dollars deal in Kosovo

George Soros - Proud new owner of most of West Virginia's CoalA takhle to je...

12. března 2012 v 18:13 | darny |  Události, komentáře a odkazy


Kontrasty dnešního světa

2. března 2012 v 11:42 | Radek Čelechovský |  Události, komentáře a odkazy
Jsem toho názoru že celá krize je uměle vyvolaná a slouží jako nástroj k ospravedlnění zlodějin, kterých je všude dost protože všude vládnou de-facto stejné eminence. Tak, jak má rodina Rotchschildů všude po světě pod palcem banky, chtějí mít zřejmě i ostatní vlivné a i tak nestoudně bohaté rodiny něco pod palcem. Jedni se ohlížejí po ropných nalezištích, druzí po zdrojích pitné vody a jediné, co nemůžou prohnat počítadlem je vzduch který dýcháme. Další z vlivných rodin si řekla, že zdraví lidé jsou ophrožením jejich zdrojů pro financování okázalých životů. Proto jsou mezi námi dobroty obsahující jedy jako Aspartam, Acesulfam-K, Glutamát a různé další chemikálie, které mají mnoho vedlejších účinků a na každém se pravděpodobně nějak tyto účinky časem projeví. Taky je tady atmosférické geoinženýrství a další ...
Bankovnictví je kapitola sama o sobě. Je šikovně navrženo tak, aby vypadalo že pracuje pro lidi a že je nepostradatelné. Ve skutečnosti však tyto instituce dělají pravý opak. Banky jsou součástí systému, který nás chce kontrolovat a ovládat. Peníze jsou původem veškerého zla na Zemi. Násilné trestnéčiny, loupeže, přepadení, vše je motivováno penězi resp. potřebou je získat. Žijeme totiž ve světě, kde jsou peníze podmínkou důstojného života.
V pořádku to není, protože existuje nezaměstnanost. Kdyby měl každý šanci jít si vydělat, nenamítal bych nic. V současné situaci ale musí člověk řešit existenční otázky protože nezaplatit znamená přijít o teplo, o světlo a o základní lidské potřeby jako je jídlo a voda přičemž práci mu nikdo dát nechce. Dostává se do bodu, kdy jde o holý život, a často je k trestné činnosti dotlačen okolnostmi a nemá to nic společného s násilnickou povahou.
Válečné řádění a média
Jsme svědky budování nerostných kolonií ve kterých jsou tamní obyvatelé šikanováni a vražděni najatými žoldáky, kteří mají za úkol v zemi vyvolat nepokoje a revoluci. Tito tzv. rebelové jsou odporná zvěř páchající kruté zločiny na civilistech aby mezi obyvatelstvem vládl strach a vypadalo to, že s revolucí souhlasí i široká veřejnost.
Mučení se všeobecně stává opět uznávanou výslechovou metodou. Když je v zemi, která chce mučit zajatce, zákon který mučení zakazuje, najme si v zahraničí taková zem žoldáky, kteří za ni udělají špinavou práci. A na špinavou práci musíte najat špinavce, je to tak? Podle Nezávislého zpravodajského kanálu RT se v Libyi svrhlo v krvavé řádění rebelů, kteří nutili jíst zajatce maso jiných zajatců, vypíchavali jim oči, znásilňovali děti, ženám uřezávali prsa....
Nechce se mi pokračovat, jistě jste znechuceni tak jako já už dost. Vrcholem toho je, že v main streamových médiích nic z toho nezaznělo a tito rebelové tak klidně mohli ustanovit přechodnou vládu. Potom, co se tak stalo se přesunuli do Sýrie. Režim Bašára Asada je tomu Libyjskému nejbližší a vedení země pochopitelně ví proti komu stojí. Proto proti rebelům nekompromisně zasahuje a přesto má reřim podporu 9 z 10 syřanů.
Filmy jsou plné násilí ale když je násilí pácháno na opravdových lidech, zprávy o tom mlčí nebo dokonce glorifikují násilníky. Namísto pravdy o válčení proti teroru, o globálním oteplování, o 11 září, o neblahém vlivu FED a světové banky nás informují o novém přírůstku v pavilonu slonů v Pražské zoo.
Dobře, máte pravdu že takový úspěch zasluhuje gratulaci, ne však v hlavní zpravodajské relaci, to za a, za b protože mlčet o takových zvěrstvech znamená podporovat je. Když víte o zločinu a nenahlásíte to, je to taky trestný čin. A tak jako má občan oznamovací povinnost vůči jinému, tak by i média měla mít oznamovací povinnost stojící nad všemi vlivy zvenčí vč. vlivů strategických vůči nám, občanům. I v televizi pracují občané tohoto státu mající rodiny a děti. Jak mohou o takových zvěrstvech mlčet a říkat si profesionálové nevím. Taky nevím, jestli se jim s tím, co nesmí říkat, žije a pracuje dobře. Já ale mám rád svoji svobodu v tom moct si říkat co chci a co považuji za důležité. A vojáci ať jdou se svojí strategií k čertu.
Pokud je strategií strach a takový hnus, tak se o tom informovat musí a profesionálové ze všech velkých médií by se za svoji práci měli stydět. Zvláště pak by se měla stydět Česká Televize a její (k)anál ČT24 plný propagandistických keců, polopravd a lží se zpravodajstvím, ve kterém za půl hodiny zazní 2 důležité informace. Ty jsou navíc zkreslené už tím, že jsou z vládních tiskových agentur a nikdo z celého týmu zpravodajů je neověřuje jinde. Informace o válečných konfliktech jsou tak skandálním příkladem toho, jak fungují média pro systém jakkoli je tento systém zvrácený.
Co je nemožné je dovolat se nápravy. Narážíme totiž stále na stejné bariéry, které vystavěli majitelé těchto médií. Když se podíváte kdo vlastní média v celé ČR, je to několik málo společností, které často jsou jen pobočkami nadnárodních mediálních gigantů pracujících v zájmu jiných nadnárodních gigantů včetně takových, jakými jsou zbrojní nebo ropný průmysl.
Nikdo Vám tuto pravdu otevřeně neřekne ale ruku na srdce, zdá se Vám dnešní svět v pořádku a svoboda skutečná? Pokud ano, jste pravděpodobně taky smířeni s beznadějnou situací, kterou nám současná struktura přinese. Já ale nesouhlasím se světem tak, jak dnes stojí. Nesouhlasím s vražděním civilistů, s jejich trávením pomocí geoinženýrství a jedů v potravinách, nesouhlasím se systémem nepřímé demokracie, který je zkorumpovaný a nikdy jiný nebude, nesouhlasím s tím platit dluhy které udělal někdo jiný a chci aby to bylo všechno v míru vyřešeno v náš prospěch.
V tomto roce se zcela určitě bude protestovat v celé Evropě, Celých USA a pravděpodobně taky jinde po světě. Lidi se probouzejí a stávají se lidštější, což ve světě plném nelidských zločinů působí silný kontrast, který je potřeba odstranit nikoli zlem ale stále větší mírou dobra a lásky k bližním, k přírodě i sami k sobě.