Prosinec 2010

Krize evropského superstátu socialistického blahobytu je tady..... Konečně!

13. prosince 2010 v 15:34 | Ivana Haslingerová |  Události, komentáře a odkazy
V Zeleném salonku Senátu PČR uspořádalo Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK) ve spolupráci s Výborem pro záležitosti Evropské unie Senátu PČR seminář:
"Perspektivy eurozóny ve světle zkušeností z finanční krize".
Moderátorkou semináře byla redaktorka týdeníku Ekonom Ing. PhDr. Ivana Pečinková. Záštitu nad seminářem převzal senátor Luděk Sefzig, který přišel osobně pozdravit přítomné. Již sám výběr místa, Zelený salonek, kde naše vláda roku 1938 převzala osudovou listinu o Mnichovské dohodě, podtrhovalo závažnost problému. Kdysi se v něm naše vláda dozvěděla o zaprodání našeho státu evropskými mocnostmi Velkoněmecké říši, nyní se v něm diskutovalo o zaprodání naší země Velkoevropské říši vedené fakticky opět Německem. Rozdíl je jen v tom, že tehdy nás do německého područí zaprodali vůdcové evropských mocností, nyní nás do tohoto područí zavedli vlastní postůchtiví politici.
Když se člověk podívá na text Mnichovské dohody, zatrne mu, jak krátké sdělení na jednom listu papíru stačilo k tomu, aby se na mnoho desítek let změnil osud naší země a aby naše vlast přišla o demokratický kredit. Pro naše současné politiky by to mělo být velkým mementem, aby při podpisech a tvorbě mezinárodních smluv byli velice, velice obezřetní. Obezřetní o to víc, že jedním z autorů Mnichovské dohody byl Robert Schuman, který jako první oznámil vznik nadnárodní Unie pro Evropu a jejím propagátorem byl Jean Monnet, francouzský ekonom a politik, otec zakladatel předchůdce dnešní EU.
Aby vytvořil Velkoněmeckou říši, musel kancléř Hitler rozpoutat druhou světovou válku, kterou ještě nakonec prohrál, dnes stačil kancléřce Merkelové pouze polibek premiérovi Topolánkovi a na tragickém Žofínském kongresu ODS bylo rozhodnuto o jeho podpisu pod osudovou listinu zvanou
Lisabonská smlouva (LS). Tím sen Merkelové o Velkoevropské říši byl zpečetěn. Otázkou je, zda bude její sen mít také historicky tak krátké trvání jako sen kancléře Hitlera.
Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Milton Friedman předpověděl například měně Velkoevropské říše, euru, patnáct let života. A stát bez vlastní měny není, jak známo, skutečným státem.

Nastal čas................

13. prosince 2010 v 14:50 | darny |  Události, komentáře a odkazy
cenzuruje váš poskytovatel připojení?


Podle předsedy slovenského parlamentu Richarda Sulíka pomalu nazrává čas na opuštění eurozóny. Jeho poslední výroky (podle agentury SITA) na adresu společné evropské měny by se daly zařadit mezi euro-skeptické:
"Když už jsme příliš malá země na to, abychom výrazněji ovlivnili konání Evropské unie, musíme alespoň chránit hodnoty, které vytvořili a tvoří lidé žijící na Slovensku,"
"Dva roky po vstupu Slovenska do eurozóny pravidla neplatí pro všechny stejně, respektive momentálně neplatí vůbec a jednání Evropské komise má do zodpovědného přístupu pořádně daleko,"
"Tímto způsobem se dá zachránit Řecko a Irsko, možná Portugalsko. Pokusit se takto zachránit Španělsko je hazard s eurem, nemluvě o Itálii. Dluh Itálie je totiž o polovinu vyšší než dluhy Řecka, Irska, Portugalska a Španělska dohromady,"

Jak se Vám líbí Váš nový prezident???

13. prosince 2010 v 14:43 | darny |  Události, komentáře a odkazy


"Ein Volk, Ein Reich, Eich Führer!"
Van Rompuy