Leden 2008

Spolupracovníci StB, aneb o kom se nehovoří....

18. ledna 2008 v 10:49 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Záznam o spolupráci Miloše Zemana ze 31.ledna 1984 a záznam o spolupráci Václava Klause z 1.února 1984
A záznam v dokumentech o spolupráci s Stb našeho milého profesora, narcise a egocentrika Klause ze 6.dubna 1988
Tak by mne zajímalo, když tedy jsou politici lustrováni, aby se mohli seznamovat s utajovanými skutečnostmi, kdo lustroval tyto dva?

Coyle: „Systém je v reálných operačních podmínkách neúčinný. Českou republiku neochrání, ale učiní ji naopak zranitelnější.“

18. ledna 2008 v 10:01 | Tisková zpráva Greenpeace |  Události, komentáře a odkazy
Praha, 17. ledna 2008 - Bývalý náměstek amerického ministra obrany Philip Coyle dnes na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně řekl, že protiraketový systém GMD/NMD je v reálných operačních podmínkách neúčinný. Na základě podrobného zhodnocení všech provedených testů systému je Coyle přesvědčen, že by Českou republiku ani USA před skutečným raketovým útokem neubránil. Plány na jeho vybudování navíc přinášejí další, dosud neexistující rizika: Rozdělují a oslabují Evropu a současně jsou "kontraproduktivním pícháním klackem do medvěda" - řekl Coyle v narážce na zhoršování vztahů s Ruskem.
"Systém v reálných operačních podmínkách nefunguje - a pokud jde o testy prováděné navíc bez použití klamných cílů a rušičů, které by případný protivník nepochybně použil, šest pokusů ze třinácti selhalo," uvedl Coyle. 1)
Zmínil také, jak hluboký dojem na něj udělalo setkání s místními obyvateli v Rokycanech, které navštívil v pondělí, a velmi kvalitní diskuse se starosty z Brd a Podbrdska. "Čeští občané žádají a potřebují více informací, aby se mohli sami rozhodnout, jaký postoj k americké nabídce zaujmou," dodal.
Coyle upozornil na příklad Japonska, kde účast na budování protiraketového systému vyvolala dodatečné náklady na obranu amerických základen a celé země. "Japonsko se již brzy bude doslova ježit dalšími protiraketovými systémy určenými k ničení raket v koncové fázi letu, které zaplatí japonští daňoví poplatníci. Pokud by Češi americký radar přijali, čekalo by je totéž. V každém konfliktu se radar logicky stává tím vůbec prvním cílem," vysvětlil.
"S panem Coylem jsme řadu svých stanovisek konzultovali již od podzimu 2006," řekl výkonný ředitel Greenpeace Jiří Tutter jménem organizace, která nynějšího hlavního poradce nezávislého thinktanku Centrum pro obranné informace (CDI) do České republiky pozvala. "Když vládní představitelé stále zpochybňovali věrohodnost odpůrců radaru, dospěli jsme spolu s Coylem k názoru, že by měl zasáhnout do diskuse přímo," vysvětlil.
"Pozvání Greenpeace jsem rád přijal," řekl Coyle. "Jsem přesvědčen, že v České republice dělá velmi užitečnou práci, když upozorňuje na druhou stranu mince, kterou oficiální místa soustavně popírají. Díky tomu mají čeští občané daleko vyváženější informace."
Philip Coyle adresoval českým občanům a politikům následující doporučení:
1) Přijměte rozhodnutí o radaru teprve tehdy, až budete mít dostatek kvalitních informací.
2) Není pravda, že ze spojenectví s USA pro vás plyne povinnost spolupracovat na tak problematickém projektu, jakým je protiraketová obrana. Kanada a nejnověji i Jižní Korea - obě země patří k nejbližším americkým spojencům - účast na protiraketové obraně odmítly, protože nevěří v jeho účinnost a obávají se, že způsobí nestabilitu v systému mezinárodních vztahů.
3) Neberte na sebe riziko, že se stanete prvořadým terčem nepřátelského útoku - raketového, teroristického či jakéhokoliv jiného - dokud nebudou předloženy důkazy o tom, že nabízený systém doopravdy funguje. V tuto chvíli jsou rizika zřejmá, zatímco bezpečnostní přínos přinejmenším velmi nejistý.

Poznámky:

1) Black, S. - Samson, V.: Flight Tests for Ground-based Midcourse Defense (GMD) System. ZDE
Samson, V.: Flight Tests for Ground-based Midcourse Defense's Boost Vehicle. ZDE
Také poslední test provedený 28. září proběhl v nerealistických podmínkách, bez použití protiopatření proti zaměření cíle radarem. GMD Has a Successful Flight Intercept Test. ZDE

Pane premiére, podruhé…

17. ledna 2008 v 12:11 | Jan Neoral (převzato z Britských listů) |  Události, komentáře a odkazy
17.1.2008 Pane premiére Topolánku, od ledna 2007 občanům České republiky tvrdíte, že pod americkým radarem se budou cítit jako "v oáze bezpečí". Ujišťujete je, že "…z tohoto zařízení nevychází žádné záření".
Protesty občanů proti radaru (dnes už ca 70 % obyvatel ČR) neberete na vědomí a vyjadřujete se o nich pohrdavě - podle Vás jsou to zbabělci, kteří se při problémech "podělají". Hulvátsky a bezdůvodně urážíte své občany.
Díky čestným vědcům, kteří se přestali bát a začali zveřejňovat své varující závěry, jsem se konečně definitivně přesvědčil, že informace Vaše, vládních politiků a vládou placených "odborníků", včetně placeného lobbisty Klvani a jemu podobných jsou lži a dezinformace. Návštěva Philipa Coyla a jeho prezentace na různých seminářích pak definitivně potvrdila, jaké nefunkční a lidem nebezpečné vojenské zařízení do ČR prosazujete umístit.
Trvale a bezostyšně lžete, pane Topolánku.
Všeobecně tvrdím, že kdo lže ve věcech, které mohou ohrozit nějak lidi, je darebák.
Nevážím si premiéra, který nás skoro rok přesvědčuje a zapřísahá o tom, že americký radar má sloužit k obraně před raketami darebáckého Íránu a severní Koreje - aby pak řekl na zasedání ODS 24.11.2007: "…nedopustit, abychom se opět plíživě sunuli do geopolitického vlivu Ruska - to je ten pravý důvod, proč u nás má stát radarová základna! A proto stojí za to, zachovat tuto vládu."
Ne, pane Topolánku, mýlíte se. Dost bylo této podivné vlády. Většina lidí už má Vaší vlády tak říkajíc plné zuby.
Nevážím si premiéra, který lže na půdě parlamentu a přes usvědčující videozáznam z Borovna popírá svá vlastní slova před celým národem.
Nevážím si premiéra, který bere chudším a dává bohatým, přičemž víme, kolik Vám osobně reforma na platu přinesla. Nestydíte se před lidmi, kteří Vaší zásluhou začínají počítat úzkostlivě každou korunu? Nestydíte se za to, že Vám reforma přidala měsíčně k bohatému platu částku, za niž musí mnohdy vyžít celá rodina celý měsíc?
Pane premiére Topolánku, dne 1.8.2007 jsem Vás prostřednictvím otevřené výzvy v mediích požádal, abyste podal demisi. Nelíbilo se mi, že premiér České republiky národu lže a nereaguje na požadavky prověřit nebezpečí ohrožení zdraví občanů radarem. Nereagoval jste.
Prostudoval jsem si "Smlouvu pro Českou republiku" ze dne 2. - 3. června 2006, kterou jste podepsal, a kterou jste se mnou uzavřel Vaším podpisem a dle Vašeho písemného vyjádření tím, že jsem (přiznávám) ve volbách do Parlamentu ČR vhodil hlasovací lístek č.9 - Občanská demokratická strana - do hlasovací urny ve dnech 2. - 3. 6. 2006.
Využívám článku III. uvedené smlouvy, bodu 15, o pravidelné kontrole plnění závazků Občanskou demokratickou stranou a pasáži o sankci za neplnění smlouvy.
Nebudu definovat podrobně všechny body, v nichž smlouvu neplníte. Stačí jmenovat jen bod 6, 5, zejména pak bod 3, článku II.
Cituji ze smlouvy:
Bod 6)
Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
Bod 5)
Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou.
Bod 3)
Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně.
Trvale neplníte smlouvu, pane premiére Topolánku, kterou jste se mnou v uvedené dny uzavřel - a já proto odstupuji dnešním dnem od této smlouvy. Navíc, protože smlouvu nejen neplníte, ale navíc mě jako penzistu v uvedených bodech poškozujete, trvám už podruhé na tom, abyste podal neprodleně demisi, abych nebyl poškozován ještě více.
Jste lhář, pane Topolánku. Nedodržujete smlouvy. Nepatříte do této vrcholné funkce, škodíte občanům této země.
Jan Neoral, občan této země, Trokavec.

Americká demokracie

14. ledna 2008 v 10:33 | darny |  Události, komentáře a odkazy
President George Bush by nejraději rozséval americkou demokracii kobercovým náletem.

Vrchol americké vzdělanosti

11. ledna 2008 v 10:10 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Vzdělanost a fantazie lidí, kteří píší turistického průvodce pro pravověrné Ami,není ničím omezená.
Jak se tak dívám, asi jsem se ve škole učil špatný zeměpis. Bratislava od jak živa přeci leží na jihozápadě Čech.
A já blázen jsem si myslel, že našim sousedem jsou němci, a on je to Iráq.
Nevěděl jsem, že jsme změnili barvy státní vlajky.
Špidla dělá karieru. Už je Polským ministerským předsedou.

Sliby - chyby, aneb opět podvod kliky ODS

3. ledna 2008 v 10:38 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Voby do PSP ČR 2006

Volební program ODS

Smlouva s občany České republiky

Smlouva s občany České republiky
I. Preambule
Priority kandidáta na předsedu vlády Mirka Topolánka
Práce: Všem spravedlivě snížíme daně a usnadníme podnikání. Tím umožníme vznik nových pracovních míst. Snížíme nezaměstnanost na polovinu, na úroveň před nástupem vlád ČSSD.
Právo: Omezíme prostor pro korupci snížením moci byrokracie, všudypřítomné státní regulace a obrovského přerozdělování. Zkrátíme soudní řízení na půl roku.
Podpora rodiny: Vrátíme rodině její důstojné místo ve společnosti. Vytvoříme prostor pro posílení mezigenerační solidarity.
Protibyrokratický boj: Radikálně omezíme objem vládních pravomocí, které dávají prostor pro svévolné zásahy státu vůči občanům.
Prestiž v zahraničí: Budeme hájit skutečné zájmy našich občanů ve světě.
II. Co garantujeme
Vláda jednoduchých a nízkých daní
 1. Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky.
 2. Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu.
 3. Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií). Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně.
Vláda vzdělání a skutečné solidarity
 1. Nezavedeme školné, ale změnou financování studia zvýšíme počet vysokoškoláků na průměr EU. Především zvýšíme podíl studentů z nízkopříjmových skupin, který je u nás až čtyřnásobně nižší než ve vyspělých zemích.
 2. Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou.
 3. Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění.
 4. Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.
 5. Peníze ve zdravotnictví soustředíme především na co nejkvalitnější léčbu vážnějších onemocnění.
Vláda konce zbytečné byrokracie
 1. Zrušíme nesmyslné zákony a předpisy komplikující život našim občanům a firmám (mj. minimální daň, registrační pokladny, placení nemocenské firmami, zákon o neziskových zdravotnických zařízeních, omezení studentských brigád).
 2. Zjednodušíme zbytečně byrokratické zákony (mj. živnostenský zákon, školský zákon).
III. Čemu zabráníme
Konec vlády korupce
 1. Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně.
Konec vlády s komunisty
 1. Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.
 2. Zabráníme zrušení lustračního zákona. Znemožníme návrat příslušníků i spolupracovníků StB a dalších exponentů minulého režimu do vysokých postů ve státní správě.
Konec vlády normalizačních praktik
 1. Zabráníme návratu normalizačních praktik a omezování prostoru svobody, patrnému hlavně po nástupu Jiřího Paroubka. Zastavíme snahu ČSSD a komunistů vyvlastňovat, zestátňovat, zastrašovat média, schvalovat neadekvátní brutální zásahy policie bez následného potrestání viníků.
 2. Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie.
Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění.
Podpisy:
podpis
Tato smlouva vstupuje v platnost vhozením hlasovacího lístku č. 9 - Občanská demokratická strana - do hlasovací urny ve volbách do Parlamentu České republiky ve dnech 2. - 3. 6. 2006.
Mirek Topolánek
předseda Občanské demokratické strany
Občané České republiky
po modré společně