Prosinec 2007

Óda na Metro

31. prosince 2007 v 13:01 | darny |  Poezie, básničky, říkadla a pořekadla
Chvíle co v Metru trávím rád mám,
co lidí a světů denně potkávám.
Jsou malí a velcí a tlustí a tencí,
však všichni jsou si v jednu chvíli blízcí.
Někdo voní,leckdo smrdí,
jeden zívá,druhý prdí...,
navzájem pozornost svou poutají,
znechucenost,často vůbec netají.
Někteří tu tupě zíraj,
maj Walkmana na uších,
přál bych si občas vědět ,
co skrývají na Duších.
Stovky lidí, stovky bláznů,
stovky různých názorů,
z přemýšlení nevyváznu,
mám ho plnou komoru...
Stejná doba, stejné místo,
nic tu nejde nanečisto,
nakonec si každý rychle nastoupí,
kdo zaváhá - prohloupí.
Není hezké, že mu říkaj: "Socka",
kvanta lidí poslušně tu vozí,
v Irské whisky cinká mi ledu kocka
a olizovat by se mohli mnozí.
Tož Metro milé hezky dál mě voz
kašli na debily a pasáky koz !

Bývalý italský prezident Francesco Cossiga: "Za 11. zářím stojí CIA, Mossad a světové sionistické hnutí"

10. prosince 2007 v 14:15 | Zeman Jan |  Události, komentáře a odkazy
Bývalý italský prezident Francesco CossigaBývalý italský křesťanskodemokratický prezident Francesco Cossiga prohlásil pro přední italský deník Corriere Della Sera, že za útoky 11. září stojí americká tajná služba CIA, izraelský Mossad a světové sionistické hnutí. Útoky prý byly provedeny za účelem falešného obvinění muslimských zemí - pro vytvoření falešné záminky k invazi do Afghánistánu a Iráku. Řekl též, že to bylo italské zpravodajské komunitě kolem Palazzo Chigi známé. Dále řekl, že kontroverzní kazeta s přiznáním se Usámy bin Ládina k útokům 11. září, která je i bez Cossigova ohalení často považována za padělek, byla prý vytvořena v milánských studiích Mediaset za účelem zvýšení politické podpory Silvia Berlusconiho, který je na kazetě prý též zmiňován v souvislosti s údajnými osobními hrozbmi Al-Kajdy.
Francesco Cossiga je známý především svým vysoce kontroverzním zapojením v Operaci Gladio - tajné větvi celoevropské zpravodajské a teroristické organizace řízené NATO, obviňované z teroristických útoků 70. a 80 let (včetně útoku na nádraží v Bologni - největšího teroristického útoku v dějinách poválečné Evropy, či zavraždění italského premiéra Alda Mora) - z kterých pak byli často falešně obviňováni komunisté, aby tak byla snížena jejich politická podpora veřejností. Skutečnou strategií celé sítě však údajně bylo vytváření napětí a organizování tajných jednotek odporu pro případ invaze sovětů.
Gladio - DE.wikipedia
Poznámka ŠOK: Boloňský masakr byl pod přímou režií generála Pietra Musumeciho, čísla 2 italské tajné služby SISMI, odhaleného v roce 1981 jako člena zednářské lóže Propaganda Due (P2), který měl vytvořené zfalšované svědectví , kterým se snažil odvést pozornost od Licia Gelliho, hlavy P2. 23. listopadu 1995 po řadě skandálů vynesl soud v obnoveném řízení rozsudek doživotního vězení nad neofašisty Valeriem Fioravantinem a Francescem Mambro. Soud vyslovil vinu Licio Gelli (P2) Francesca Pazienzy , i nad dvěma důstojníky tajné služby SISMI Pietrem Musumecim a Giuseppe Belmontem. Boloňský masakr nebyl první ani poslední operací "pod falešnou vlajkou", která se uskutečnila v dobách studené války. Většina radikálních hnutí té doby byla infiltrována agenty tajných služeb, používajících jejich operace jako nástroje mediálního tlaku za zvýšení rozpočtů či vytvoření "obrazu nepřítele" v očích vlastního obyvatelstva. Metody z polního manuálu US Army 30-31 (FM 30-31, FM 30-31A, FM 30-31B) zpracované DIA, nacházejí v mnoha kreativních obměnách použití dodnes. Nicméně tak komplexně vytvořenou paralelní záškodnickou strukturu, jakou byl tým Gladio, už si nikdo nedovolil vytvořit, neboť už nikdy nebyly tak dokonale jednotní všichni, kteří by ji museli schválit, organizovat, financovat a krýt. Nebo o tom doposud nevíme ... Mnohé teroristické či zpravodajské aktivity postrádají při komplexním pohledu logiku do té míry, že na své vysvětlení ještě určitě čekají. Ve světě stínů není většinou nic tak, jak se to tváří.
Ed Vulliamy, Guardian, 5. 12. 1990: Secret agents, freemasons, fascists... and a top-level campaign of political 'destabilisation'
Rapport Andreotti sur l'Opération Gladio L'OTAN : du Gladio aux vols secrets de la CIA
Po odhalení organizace premiérem Giuliem Andreottim v roce 1990 potvrdil Cossiga Andreottiho tvrzení a prohlásil, že je na svou účast v operaci Gladio - ještě jako mladý ministr - hrdý. To rozpoutalo skandál nebývalých rozměrů a vedlo to až k jeho odstoupení z funkce v roce 1992. Odhalení Operace Gladio vedlo pak k dalším odhalením obrovské zpravodajské a teroristické sítě po celé Evropě a je dodnes předmětem jednoho z největších vyšetřování v její historii.
Vyvstávají tedy otázky, co Francesco Cossiga svým senzačním odhalením sleduje a do jaké míry je mu možné důvěřovat. Na druhé straně jeho dlouholeté zapojení ve špičkách italské tajné služby a paradoxně i pro zmíněné zapojení v Operaci Gladio dává tušit, že jeho zpravodajské zdroje jsou na naprosto nejvyšší úrovni. Cossigovi je téměř 80 let. Budeme-li věřit, že to, co říká, je pravda, pak je zajímavé načasování celého odhalení: Buď věří, že přišel "ten pravý čas" a nebo má za to, že světová situace je opravdu kritická. Jinak by těžko riskoval už tak dost kontroverzní politickou reputaci.
originální článek v italštině
Corriere della Sera: Osama-Berlusconi? "Trappola giornalistica"