Stát, politika (ci) a lži

19. července 2007 v 11:52 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Pohlédneme - li na komentáře naši vládnoucí garnitury, tak kromě výpotků šílenců jsou většinou velmi ideologické. A to z obou stran. Ono to má na obou stranách podobný průběh - jedni se zesměšňují úvahami o "levicových flaškách a báglech", druzí zase rádi oprašují slovník studené války a útočí na USA střelivem, za které by se nestyděl ani Vasil Bil'ak.
Není téma, které by se u nás do této polohy nedostalo. Tak je možné, že naprosto nutná JETE nebude stavět další dva bloky, protože IDEOLOGIE nám říká - nevěřt atomu, tak že IDEOLOGIE zabraňuje tomu, aby konzumenti sociálního státu pochopili, že na tenhle luxus si budou muset vybrat mezi sebou a po 17 letech to konečně přestanou automaticky vyžadovat od druhých, konečně IDEOLOGIE ovládá diskusi o radaru.
Stát je svým způsobem podoba velkostatku. Je překvapivé, že nikdo se nepokusil to aplikovat na stát jako systém (tedy naposled to byl pan Švehla ve dvacátých letech - a tehdy byl HDP první republiky nejvyšší). Přitom je snad přirozené, že prvotní službou státu je servis VŠEM svým občanům. To se dnes mění do podoby ideologické války o krmítka pro své ideologické spřízněnce, ale na obou stranách platí, že kamarád taky rád, a mnohdy jsou kamarádi neschopní udělat práci, kterou jim stát zadá.
Na statku vládne selský rozum, takže od selky po čeledína všichni vědí - Nevypěstujeme, nenajíme se. Stát je ovšem plný selek a čeledínů, kteří se řídí heslem: Nakrademe si a po nás potopa. Stát je tím jen a jen dojnou krávu pro "ideologické" avšak v meritu chrapounské válčení o prachy, které nikdy nenecháme kontrolovat. Čeledíni určují pravidla a selka to jen povinně sponzoruje s odpovědností za nevyhnutelný krach.
Dětinskost partajní politiky se obnažuje natolik, že si troufám tvrdit, že hubou tu máme pět parlamentních stran, ale meritorně jednu bandu darebáků, kteří založili svou "reformu" státu na rozdělení hegemonie z jednoho na pět hráčů bez účasti občana.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama