Do US bez víz, ale s podmínkou !!!

26. července 2007 v 15:43 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Tak se opět E.K. vycajchlovala, hezky potichoučku ,aby Evropský parlament nebyl informován o poslední verzi tohoto plánu, když minulý týden odešel na prázdniny, podepsala dohodu, aniž by proti tomu europolitikové mohli protestovat.
Tiše schválila rozhodnutí, že Spojené státy dostanou naše citlivé osobní informace. Administrativa US bude mít právo vědět, jestli nejsem náhodou homosexuál, jaký je můj etnický původ, jestli jsem členem odborů, číslo mé kreditní karty a tím pádem i kolik mám na účtu a za co utrácím, v jaké politické straně jsem a podrobnosti o mém zdraví. E.K. bez publicity, tiskových prohlášení či medializace, jaká je naprost běžná v případě takto důležitých rozhodnutí v pondělí schválila dohodu, která poskytuje Spojeným státům bezprecedentní přístup k osobním informacím o všech občanech, kteří poletí do USA z Evropy, včetně jejich sexuální orientace! A co je nejpozoruhodnější, že nebyla ani dohodnuta žádná omezení ohledně toho, co mohou americké úřady dělat s těmito informacemi, zda je nebudou poskytovat třetí osobě, např. pro využití v marketingu a nebo jak dlouho je mohou a budou archivovat.
Podle současné dohody, budou muset členské země Evropské unie odpovídat na dalších 19 otázek, mezi kterými jsou právě i ony mnou zmiňované. Všechny tyto informace budou muset cestující poskytnout při koupi letenky do USA.
Spojené státy takovéto informace o svých občanech Evropské unii poskytovat nebudou. Na rozdíl od Evropy by totiž americké občanské asociace a společnosti na obranu soudních práv vyvolaly obrovský skandál proti takovému zasahování do soukromí občanů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama