Červenec 2007

Dobrý přítel...

30. července 2007 v 17:48 | darny |  Poezie, básničky, říkadla a pořekadla
Dobrý přítel... Ti poví i to, čeho se druhý vůbec neodváží
dobrý přítel... slova chvály i k zamyšlení přepečlivě váží.
Dobrý přítel... Ti nemaže kolem pusy med,
dobrý přítel... co špatné je, Ti řekne na rovinu a hned.
Dobrý přítel... se pro Tebe mnohokrát obětuje,
dobrý přítel... i Tvou malou pomoc dlouho opěvuje.
Dobrý přítel... ujde s Tebou cesty kus a nechce za to nic,
dobrý přítel... je jak Tvůj partner, i když ten je mnohem víc.
Dobrý přítel... neví co je zrada,
dobrý přítel... ten Ti vždycky kryje záda.
Dobrý přítel... Tě vede, nese a přitom od rodiny neodvádí,
dobrý přítel... s Tebou k štěstí s úsměvem na rtech pádí…
………moc bych chtěl dobrého přítele,
pro chvíle trápení i pro ty veselé………
---------------------------------------------------------------------------------
Praha - 2. leden 2006

Veverko...

30. července 2007 v 9:52 | darny |  Poezie, básničky, říkadla a pořekadla
Nazval jsem tě něžně "veverko"
Ty's byla z toho naměkko.
Však drsně jsi se zeptala:
"Čím, Ti jí připomínám ?"
Ocas ani blechy nemám.
Barvou Tvých vlasů
nemají podobu zlatých klasů.
Ta kdysi dávno byla
kadeří zlatých záplava se lila.
Však dnes je jiná doba
divoká višeň Tvá ozdoba.
Trochu rarášek, trochu žena vamp,
rudé odlesky odráží světla ramp.
Jsi to Ty - pokaždé jiná,
jednou divoká, jindy mírná.
Nevím, jakou Tě lidé chtějí mít,
Možná takovou, u které najdou klid.
Ale, touží všichni po klidu?
A toužím po něm i Já ?....
Miluji…, život, jeho děj -
Jen se mi za to klidně směj.

Do US bez víz, ale s podmínkou !!!

26. července 2007 v 15:43 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Tak se opět E.K. vycajchlovala, hezky potichoučku ,aby Evropský parlament nebyl informován o poslední verzi tohoto plánu, když minulý týden odešel na prázdniny, podepsala dohodu, aniž by proti tomu europolitikové mohli protestovat.
Tiše schválila rozhodnutí, že Spojené státy dostanou naše citlivé osobní informace. Administrativa US bude mít právo vědět, jestli nejsem náhodou homosexuál, jaký je můj etnický původ, jestli jsem členem odborů, číslo mé kreditní karty a tím pádem i kolik mám na účtu a za co utrácím, v jaké politické straně jsem a podrobnosti o mém zdraví. E.K. bez publicity, tiskových prohlášení či medializace, jaká je naprost běžná v případě takto důležitých rozhodnutí v pondělí schválila dohodu, která poskytuje Spojeným státům bezprecedentní přístup k osobním informacím o všech občanech, kteří poletí do USA z Evropy, včetně jejich sexuální orientace! A co je nejpozoruhodnější, že nebyla ani dohodnuta žádná omezení ohledně toho, co mohou americké úřady dělat s těmito informacemi, zda je nebudou poskytovat třetí osobě, např. pro využití v marketingu a nebo jak dlouho je mohou a budou archivovat.
Podle současné dohody, budou muset členské země Evropské unie odpovídat na dalších 19 otázek, mezi kterými jsou právě i ony mnou zmiňované. Všechny tyto informace budou muset cestující poskytnout při koupi letenky do USA.
Spojené státy takovéto informace o svých občanech Evropské unii poskytovat nebudou. Na rozdíl od Evropy by totiž americké občanské asociace a společnosti na obranu soudních práv vyvolaly obrovský skandál proti takovému zasahování do soukromí občanů.

Tak nám chtějí sebrat karty

26. července 2007 v 13:25 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Po přečtení článku Jana Lodla ze dne 25.07.2007 na portálu iDnes (http://mobil.idnes.cz/dalsi-zasah-do-soukromi-evropa- broji-proti-anonymite-predplacenek-1dc-/mob_tech.asp? c=A070723_152655_tech-a-trendy-nb_lhc) o možném zrušení předplacených telefoních sim karet, tedy anonymních kartách mne začíná jímat hrůza. Kam až zajdeme pod hysterickou rouškou boje proti terorismu?
USA pod tímto pláštíkem bombardovaly Írák. Dle informací tajných služeb se měly na tomto území nacházet chemické zbraně hromadného ničení. Do dnešního dne se žádná z těchto zbraní nenašla. Tato vlna protiteroristické hysterie a zároveň ideologického braiwashingu přichází z USA a není nic jiným, než pomalým upevňováním mocenského diktátu, kdy je potřeba mít v budoucnu kontrolu nad každým jedincem, jeho pohybu, soukromých rozhovorů a časem i myšlení.
Do jaké míry je dnes ústava USA demokratická je diskutabilní, jelikož je doplněna o ústavní zákony Patriot Act, Patriot Act 2 a Criminal Commission Act, dovolující mocenským složkám USA unášet, mučit a vraždit kohokoliv na této planetě, pokud to zpětně vykáže jako "činnost v národním zájmu USA". Odposlouchávat a sledovat každého, kdo vyjádří jen letmý nesouhlas s kroky současné vlády v USA, provádět domovní prohlídky bez nutnosti soudního povolení a bez vědomí majitelů bytů. Provozování koncentračních táborů na území USA a věznění dnes již několika tisíců osob v těchto koncentračních táborech jako Halliburton a DynCorp bez soudu a možnosti se hájit prostřednictvím amerického zákonodárství.

Podívám - li se na domácí scénu a excesy s nezákonnými odposlechy telefonů není mi dobře po těle. V současné době fungují automatické odposlechy a kontrola SMS v síti mobilních operátorů. Veřejnost o tomto neví a naše vláda to nikdy nepřizná. Veškeré hovory a SMS procházejí sítem softwaru, který hledá určitá slova, slovní spojení a slangové výrazy ve všech myslitelných jazycích. Pokud se určité výrazy opakují z jednoho tel. čísla, obsluha dostává výstrahu a hovory z tel. čísla jsou sledovány. Následně je k tel. číslu je přiřezeno IMEI přístroje ze kterého je voláno a to pro případ, kdyby dotyčný vyměnil SIM kartu, aby sledování mohlo pokračovat. Příkladem je německá celní policie. Ta v okolí hranic s Německem odposlouchává a nahrává každý telefon. Jsou schopni lokalizovat a vyhledat tel. přístroj s přesností cca. stopadesáti metrů. Tato technologie byla dodána na žádost německých policejních složek, jako obrana proti ilegálnímu přechodu hranic a rozmáhajícímu se převaděčství po r.1990.
Pro příklad uvedu, že podobné techniky sledování byly popsány v r. 1975 ve filmu: "Pět dnů kondora" s Robertem Redfordem v hlavní roli, kdy byl zaměstnán v jedné ze sledovacích a vyhodnocovacích agentur CIA. Bylo to ještě v době, kdy si filmaři mohli vcelku dovolit točit filmy jaké uznají za vhodné a kde nebyla cenzura ideologické nezávadnosti.

Vrátím se k problému samotnému a zeptám se: Budeme se také v budoucnu muset identifikovat i u telefonních budek? Ty jsou přece také anonymní.
Teroristé mají k dispozici jiné a mnohem lepší technické vybavení, mobilní telefon stojí na nejnižší příčce. Jsou to krátkovlnné vysílačky s kódovaným vysíláním, satelitní telefony, šifrovaný přenos dat po internetu pomocí kryptovacích programů atd.
V souvislosti s tlakem na přijetí zákazu anonymních SIM karet mne napadá jediná věc: Absolutní moc a absolutní kontrola nad každým jedincem na této planetě. To je plán novodobých diktátorů, vojenských a politických dobrodruhů. Kontrolou anonymních účtů u bank začneme, přes kontrolu telefonů, za čas budeme povinně dávat otisky prstů a oční sítnice, podrobíme se povinnému odběru DNA a nakonec nám voperují při narození mikročip do mozku. To již nebude možnost žádného úniku z této absolutní kontroly.
Dokážete si představit, že pomocí takových technologií vám do mozku budou vysílána data, kdy s určitostí nebudete schopni určit, jestli se jedná o skutečnost, nebo fikci? Kdy s vámi, jako lidským jedincem bude manipulováno podle toho, jaký režim, resp. diktátor bude u moci?

Že nejsem vázán žádnou smlouvou k mobilnímu operátorovi u neregistrovaných SIM karet beru jako malou svobodu.Ve srovnání s nápady na povinné odevzdání vzorků DNA či otisků prstů se zdá snaha zrušit anonymní předplacené karty jako relativně neškodná. Stále však neexistuje jednoznačný důvod, proč by měli zákazníci operátorovi sdělovat osobní údaje.
Mobilní operátor přitom již dnes může získat k registraci (tedy ke jménu, adrese či datu narození) i spoustu dalších údajů o našem životě - jen z provozu v síti může získat informace o tom, kam a jak často cestujeme, kam jezdíme na dovolenou, a z účtované částky se dá docela dobře odvodit i naše finanční situace.
Tarifní zákazníci nemají příliš na výběr, proč ale máme přijít o možnost anonymity úplně? Jestli operátoři dnes registraci předplacených karet nabízejí s tím, že kdo údaje operátorovi poskytne, tak získá kvalitnější služby, protože operátor se nemusí dokola ptát na jméno a další podstatné údaje je holý nesmysl. Zkuste zavolat operátorovi z předplacené karty ohledně nějakého problému, např. kvality spojení, nebo vyúčtování hovorů a dalších služeb, zjistíte, že operátor se na jméno neptá. Nemá na to právo a já bych mu stejně nic nesdělil, protože pro něj musím zůstat "jen" zákazník pod číslem +420 603 603 603.

Brainwashing III - (Převzato)

24. července 2007 v 14:06 | darny
Podvědomé (subliminální) programování.
Subliminaly jsou skryté sugesce, které přijímáte pouze podvědomě. Mohou být zvukové, skryté v hudbě, nebo vizuální, rozptýlené v promítaném filmu tak že je nedokážete postřehnout, nebo chytře vkomponované do obrazu nebo kresby.
Většina podprahových reprogramovacích kazet nabízí slovní sugesce zaznamenané s nízkou hlasitostí (těsně pod prahem slyšitelnosti). O účinnosti této techniky pochybuji -- když sugesce není slyšet, nemůže působit, a proto jsou záznamy pod prahem slyšitelnosti neúčinné. Starší subliminální techniky používaly hlasitost, která sledovala hlasitost hudby, takže se sugesce nedala rozlišit bez parametrického ekvalizéru. Tahle technologie je ale patentovaná, když jsem chtěl vyvinout vlastní sérii subliminálních audiokazet, ukázala se vyjednávání s držiteli patentů bezvýsledná. Můj advokát získal kopie patentů, které jsem dal jednomu nadanému hollywoodskému zvukaři a požádal ho aby vytvořil nějakou novou techniku. Přišel na způsob psycho-akustické modifikace sugescí, takže jsou modifikovány stejnými akordy a frekvencemi jako hudba, což způsobí, že se stanou její součástí. Zjistili jsme, že při použití téhle technologie neexistuje způsob jak sugesce redukcí některých frekvencí objevit. Jinými slovy, ačkoliv podvědomí sugesce slyší, nelze je objevit ani s tím nejlepším vybavením.
Když jsme byli schopni vytvořit podobnou techniku tak snadno, můžu si jen představovat kam, až byla dovedena s neomezenými vládními fondy, nebo příjmy z reklamy. A třesu se při pomyšlení na propagandistické a obchodní manipulace, kterým jsme denně vystavováni. Neexistuje prostě způsob jak zjistit, co je pod hudbou skryto. Možná je dokonce možné skrýt další hlas za ten, který posloucháte.
Seriál Phdr. Bryana Wilsona o subliminalech v reklamních a politických kampaních dobře dokumentuje zneužívání téhle techniky v mnoha oblastech, zvlášť tištěné reklamy v novinách, časopisech a na plakátech.
Důležitá otázka je: a funguje to? Zaručuji vám, že funguje. Ne pouze na základě ohlasů na moje kazety, ale podle výsledků programu používání sugescí pod hudbou v obchodních domech. Pravděpodobně jediná sugerovaná instrukce je nekrást. Jeden z řetězců obchodních domů na východním pobřeží ohlásil, že po devíti měsících testování, klesl počet krádeží o 37%.
Článek v technickém magazínu "Brain-Mind Bulletin" z r. 1984 od ředitele Laboratoře poznávací psychofyziologie na University of Illinois tvrdí, že až 99% naší poznávací činnosti může být podvědomé. Obsáhlá zpráva končí tvrzením, "tato zjištění podporují subliminální přístup, jako jsou nahrané sugesce pro hubnutí a terapeutické použití pro hypnózu a Neuro Linguistic Programming (NLP)."
Masové zneužití (davová psychóza)
Mohl bych vypravovat mnoho historek na podporu subliminálního programování, ale raději využiji čas k tomu abych vám ukázal, že se používají daleko důmyslnější formy takového programování.
Mám osobní zkušenost z Los Angeleskékho auditoria, kde se sešlo přes 10 000 lidí, aby si poslechli obvyklou charismatickou osobu. Dvacet minut po vstupu do auditoria jsem si uvědomil, že se dostávám do změněného stavu. Moji společníci zažívali to samé. Protože je to naše práce, uvědomovali jsme si co se to s námi děje, ostatní ale ne. To co vypadalo jako spontánní projev, se při bližším pozorování ukázalo být rafinovanou manipulací. Jediná věc, která mohla způsobit vznik transu, byly vibrace 6 - 7 cyklů za sekundu, které se ozývaly pod zvukem klimatizace. Ty zvláštní vibrace navodily alfa-stav, což činilo posluchače vysoce vnímavými. 10 - 25% populace je schopno dosáhnout ve změněném stavu vědomí somnambulního stavu. Tito lidé mohou přijímat řečníkovy sugesce jako příkazy.
Vibrato
To vede ke zmínce o vibratu. Vibrato je třaslavý, chvějivý efekt, používaný pro vokální nebo instrumentální hudbu. A cyklické těkání způsobuje, že se lidé dostávají do změněného stavu vědomí. V jedné epoše anglických dějin nesměli zpěváci, jejichž hlas obsahoval výrazné vibrato, vystupovat na veřejnosti, protože posluchači by se dostávali do změněných stavů a měli vidiny, často sexuální povahy.
Lidé, kteří navštěvují operu, nebo kteří mají rádi zpěváky jako Mario Lanza znají důvěrně tento stav vyvolávaný umělci.
ELF
Teď se přenesme trochu dál. Existují také neslyšitelné ELF (extra-low-frequency). Jsou elektromagnetické povahy. Jedním ze základních využití ELF je komunikace s našimi ponorkami. Dr.Andria Puharich, vysoce uznávaný výzkumník, pokoušející se varovat U.S úřady že Rusové používají ELF, provedl experiment. Dobrovolníci byli připojeni na EEG. Byli uzavřeni do kovové místnosti, kam nemohl proniknout normální signál.
Puharich pak vysílal na dobrovolníky ELF vlny. ELF, procházejí přímo zemí a samozřejmě i kovovými zdmi. Ti kdo byli vevnitř, nemohli vědět, jestli signál byl, nebo nebyl vyslán. A Pluharich sledoval přístroje: 30 procent těch co byli uvnitř, přijali ELF signál během šesti až deseti sekund.
Když říkám "přijali" myslím tím, že jejich chování odpovídalo předpokládaným změnám při určitých frekvencích. Vlny pod 6 Hz způsobily, že se osoby staly emočně velmi zmatené, a dokonce došlo k poruše tělesných funkcí. Při 8.2 se cítili velmi dobře, asi jako při mistrovské meditaci, kterou se učili po mnoho let. 11 - 11.3 Hz vyvolaly vlny depresí, vedoucí k odbojnému chování.
Neurofon (neuro telefon)
Dr. Patrick Flanagan je můj osobní přítel. Na počátku šedesátých let byl jako teeneager uváděn jako jeden z předních světových vědců v magazínu "Life". Mezi mnoha jeho vynálezy byl přístroj nazývaný Neurophon -- elektronická pomůcka umožňující úspěšné programování sugescí přímo kontaktem s kůží. Když chtěl toto zařízení patentovat, požadovala vláda, aby dokázal, že funguje. Když to udělal, Národní bezpečnostní agentura (NSA) neurophon zkonfiskovala. Patrikovi trvalo dva roky právních bojů, než ho získal zpátky.
Při použití tohoto zařízení nic neslyšíte, ani nevidíte. Působí přímo na kůži, což je jak Patrik tvrdí, zdroj zvláštního smyslu. Kůže obsahuje více čidel pro teplo, dotyk, bolest, vibrace a elektrická pole, než jiné části lidského těla. V jednom ze svých nedávných testů, vedl Patrik dva identické semináře pro vojáky -- jednu noc jeden a následující noc další, protože by se místnosti najednou všichni nevešli. První skupina se ukázala jako velmi upjatá a neochotná odpovídat. Patrik proto strávil další den výrobou speciální pásky pro přehrávání na druhém semináři. Páska instruovala posluchače, aby byli velmi srdeční a vnímaví, aby je "svrběly" ruce. Páska byla přehrávána neurophonem připojeným k drátu vedoucímu pod stropem místnosti. Nebyly tam žádné reproduktory, takže nebylo nic slyšet, a přesto byla zpráva úspěšně vyslána přímo do mozku posluchačů. Posluchači byli srdeční a spolupracující přesně jak byli naprogramováni, jinak bych se o tom samozřejmě nezmiňoval.
Zjistili jsme, že čím víc se v dnešních vysoce pokročilých technologiích naučíme o fungování lidských bytostí, tím víc se naučíme o tom jak je ovládat. A co mě děsí pravděpodobně nejvíc je to, že prostředí pro převzetí kontroly je již vhodné! Televize u vás v obýváku a v ložnici, dělá daleko víc, než že vás jen baví.
Než budu pokračovat, dovolte mi poukázat ještě na něco jiného o změněných stavech vědomí. Když se dostanete do změněného stavu, přenesete se přímo do pravého mozku, což způsobí uvolnění tělesných opiátů: enkefalinů a beta endorfinů, které jsou chemicky téměř totožné s opiem. Jinými slovy, cítíte se dobře a chcete se do podobného stavu zase vrátit.
[Pozn. Endorfiny se samozřejmě vyplavují i při ostatních činnostech, zejména po jídle, při sportu a sexu. Zkrátka když je nám dobře. Od enkefalinů se liší především svým umístěním. Zatímco enkefaliny jsou obsaženy převážně v místech, kde se stýkají nervové buňky, endorfiny jsou obsaženy v hypofýze - tj.žláza s vnitřní sekrecí, která má výsadní, řídící postavení. Jsou taky v ledvinách, placentě a jinde ]
Nedávný výzkum Herberta Krugmana ukazuje, že když diváci sledují televizi, převyšuje aktivita pravého mozku levý v poměru dvě ku jedné. Jednodušeji, diváci jsou ve změněném stavu vědomí často až v transu. Získávají beta-endorfinovou "závislost".
Aby změřil rozpětí pozornosti, psychofyziolog Thomas Mulholland z Veterans Hospital v Bedfordu v Massachusetts připojil malé diváky na EEG tak, že se televizor vypnul vždy, když dětský mozek produkoval většinu alfa vln. Ačkoli dětem řekli, aby se soustředily, jen pár z nich dokázalo udržet pozornost víc než 30 sekund!
Mnoho diváků je už hypnotizováno. Prohloubení transu je snadné. Jeden jednoduchý způsob je vložit do filmu prázdné černé políčko na každých 32 promítaných políček. To vytvoří pulsování 45 bliků za minutu, které může zaznamenat pouze podvědomí -- ideální tempo k navození hluboké hypnózy.
Reklamy nebo sugesce uváděné v takovém alfa stav navozujícím vysílání divák daleko lépe přijme. Velké procento diváků, kteří jsou schopni upadnout do hlubokého somnambulního stavu může všechny takové sugesce a návrhy přijímat jako příkazy -- dokud mu nepřikáží něco, co odporuje jeho morálce, víře, nebo pudu sebezáchovy.
Prostředí pro to je už tady. Ve věku 16 let děti už strávily 10.000 až 15.000 hodin sledováním televize -- to je víc času než stráví ve škole! V průměrné rodině je televize zapnutá 6 hodin a 44 minut denně. To je o devět minut víc než vloni a třikrát víc než v 70 letech.
Samozřejmě to není lepší. Rapidně se blížíme ke světu alfa-stavu -- Orwellovskému světu "1984" -- mírní, se skelným pohledem a poslušně přijímající rozkazy.
Výzkum Jacoba Jacobiho, psychologa na Purdue University, zjistil, že z 2700 testovaných osob, 90 procent neporozumělo dokonce ani jednoduchému komerčnímu programu. Pouhou minutu po sledování, typický divák nezodpoví 23 - 36 procent otázek o tom co viděl. Samozřejmě, že nezodpoví -- byl v transu! Když jste v hlubokém transu, musíte dostat příkaz k zapamatování, jinak zapomínáte automaticky.
To, o čem jsem se tady zmínil, představuje pouze špičku ledovce. Když začnete kombinovat subliminální zprávy skryté v hudbě, podvědomé vjemy na obrazovce a hypnotické zrakové efekty podporované trans navozujícím rytmem jste vystaveni velice efektivnímu brainwashingu. Každou hodinou, kterou strávíte u televize, jste závislejší. A pokud si myslíte, že proti tomu jsou zákony, jste na omylu. Nejsou! Existují zřejmě mocní lidé, kterým věci vyhovují tak jak jsou. Asi mají své plány.

Brainwashing II - (Převzato)

24. července 2007 v 14:05 | darny
Decognition Process (Decognition poznávací)
Jakmile je provedena počáteční konverze, sekty, armádní služby a podobné skupiny nemůžou mít mezi členy netečnost. Členové musí přijímat rozkazy a dělat co se jim řekne, jinak jsou nebezpeční pro organizovanou kontrolu. Toho se běžně dosahuje třemi kroky decognition process.
Prvním krokem je REDUKCE OSTRAŽITOSTI. Dozorci vyvolají špatnou funkci nervového systému, což způsobí obtížné rozlišování mezi fantazií a realitou. Toho se dá docílit několika způsoby. Jeden z nich je špatná strava. Bez Brownies a Koolaid. Cukr vysadí nervový systém. Jemnější je "SPIRITUÁLNÍ DIETA" kterou používá mnoho kultů. Jedí pouze zeleninu a ovoce. Bez obilnin, ořechů, semen, mléčných výrobků, ryb a masa, se jedinec stane duševně "vyprázdněným". NEDOSTATEK SPÁNKU je další způsob jak redukovat ostražitost, zvlášť pokud je kombinován s dlouhými hodinami práce, nebo fyzické činnosti. Stejné výsledky dává také nápor silných a neobvyklých zážitků.
Krok dva je PROGRAMOVÝ ZMATEK: Jste duševně napadán, zatímco vaše ostražitost se zmenšuje jako v kroku jedna. Toho se dosáhne záplavou nových informací, přednášek, diskusních skupin, setkání nebo osobních pohovorů, které obvykle spočívají v tom, že dozorce bombarduje jedince otázkami. Během této fáze decognition často splývá realita a iluze a pravděpodobně bude přijata překroucená logika.
Krok tři je ZASTAVENÍ MYSLI: Technika se používá, aby došlo k "vyprázdnění" mysli. Jsou tři techniky změněných stavů vědomí, které nejprve vyvolají neklid tím, že dají mysli něco jednoduchého, čím se může zabývat a zaměřit na to vědomí. Opakované použití přináší povznášející pocit a nakonec halucinace. Výsledkem je redukce myšlení a případně, pokud se používá dost dlouho, zastavení všech myšlenek a odstup od kohokoli a čehokoli kromě dozorcova řízení. Převzetí je kompletní. Je důležité si uvědomit, že členové a účastníci, kteří jsou vyzýváni k použití techniky "zastavení myšlení" jim říkají, že z toho budou mít prospěch: stanou se "lepšími vojáky" nebo "najdou osvícení".
Jsou tři základní metody zastavování myšlení. První je pochodování: dus, dus, dus. Údery doslova vyvolávají samohypnózu a tedy velkou vnímavost k sugescím.
Druhá zastavovací technika je meditace. Strávíte-li hodinu za hodinou půl dne v meditaci, po několika týdnech je velká pravděpodobnost že se nevrátíte do plného beta-vědomí. Budete zůstávat ve stavu alfa vědomí tak dlouho, jak budete meditovat. Neříkám, že je to špatně, pokud to děláte vy sami. Může to být velmi prospěšné. Ale je fakt, že to způsobuje vyprázdnění mysli. Pracoval jsem meditujícími na EEG a výsledky jsou přesvědčivé: čím více meditujete, tím prázdnější se stává vaše mysl, dokud se všechno myšlení nezastaví, zvlášť pokud to děláte často nebo kombinujete s decognition. Některé duchovní skupiny v tom vidí nirvánu -- což je kravina. Je to prostě předvídatelný fyziologický výsledek, a pokud nebe na zemi spočívá v nemyšlení a netečnosti, pak se ptám, proč tu tedy jsme.
Třetí technika zastavování je CHVALOZPĚV, a často chvalozpěv v meditaci. Do téhle kategorie se dá také zahrnout "mluvení jazyky".
Všechny tři zastavovací techniky produkují změněný stav vědomí. Může to být velmi prospěšné, pokud jste to VY, kdo kontroluje přísun instrukcí a celý proces. Já osobně provádím nejméně jednu samohypnózu denně a vím jak užitečné to pro mne je. Musíte ale vědět, že když používáte tyhle techniky k navození alfa-stavu, jste daleko sugestibilnější.
Praví věřící a masová hnutí.
Než uzavřeme tuhle kapitolu o konverzi, chci říct něco o lidech, kteří jsou pro to velmi přístupní (náchylní) a o masových hnutích. Jsem přesvědčen, že nejméně třetina populace je to, co Eric Hoffer nazývá "praví věřící". Jsou to účastníci a stoupenci, lidé kteří chtějí odevzdat svou moc. Hledají odpovědi, smysl a osvícení zvenku, mimo sebe.
Hoffer, který napsal PRAVÝ VĚŘÍCÍ, klasické dílo o masových hnutích říká, "pravý věřící netouží po opoře nebo rozvoji sebe sama, ale touží se zbavit nepotřebného já. Nejsou stoupenci proto, že by toužili po osobním rozvoji, ale proto že to může uspokojit jejich hněv na sebe samé!" Hoffer také říká, že praví věřící "jsou věčně nedostateční a věčně nejistí"!
Znám to z vlastní zkušenosti. V mých letech řídících tréninků jsem na to stále znovu narážel. Jediné co mohu udělat, je ukázat jim, že to co hledají je Pravé JÁ uvnitř. Říkám jim, že základ spirituality je zodpovědnost za sebe a seberealizace. Ale většina pravých věřících prostě řekne, že nejsem dost duchovní a jdou hledat někoho, kdo jim poskytne dogma a to po čem touží.
Nikdy nepodceňujte možné nebezpečí z těchto lidí. Mohou se snadno stát fanatiky, kteří budou ochotně pracovat a umírat pro své svaté důvody. Je to náhrada za jejich ztracenou sebedůvěru a nabízí jim to individuální naději. The Moral Majority (Morální většina) je tvořena pravými věřícími. Všechny kulty sestávají z pravých věřících. Najdete je v politice, kostelech, byznysu a skupinách bojovníků za cokoli. V těchhle organizacích jsou fanatici.
Masová hnutí mají obvykle charismatického vůdce. Stoupenci chtějí obrátit ostatní na svůj způsob života, nebo ho nařídit, je-li to nutné, zákony které vnutí ostatním jejich názor. Dokazují to aktivity Morální většiny. Znamená to donutit ostatní za pomoci zbraní a trestů, což je na hranici zákonného nátlaku.
Pro úspěch masového hnutí je zapotřebí obecná nenávist, nepřítel, nebo ďábel. Znovuzrození křesťané mají Satana, ale to ještě není dost, tak přidali záhadno, a v poslední době všechny kdo se staví proti spojování kostelů a politiky. V případě revolucí ďábla obvykle nahrazuje vládnoucí moc, nebo šlechta.
Existují i masová hnutí bez ďábla, ale zřídka dojdou většího rozšíření. Praví věřící jsou duševně nevyrovnaní nebo nejistí lidé, nebo ti kdo jsou beznadějní, či bez přátel. Lidé nehledají spříznění, když milují, ale pokud nenávidí tak ano. A ti kdo touží po novém životě a novém řádu cítí, že staré zvyky musí být zlikvidovány, než vybudují nový řád.
Přesvědčovací techniky
Přesvědčování není technicky vzato brainwashing, ale je to manipulace s lidskou myslí někým jiným, aniž by si manipulovaná společnost byla vědoma, co způsobilo posun jejího mínění. Máme čas uvést pouze ty základní z tisíců dnes používaných technik, ale základem přesvědčování je vždy přístup k vašemu PRAVÉMU MOZKU.
Levá část vašeho mozku je analytická a racionální. Pravá je tvořivá a imaginativní. To je sice velmi zjednodušené, ale pro vysvětlení to stačí. Takže účelem je rozptýlit levou polokouli a udržet ji v činnosti. V ideálním případě přesvědčovač navodí změněný stav vědomí při otevřených očích, což způsobí posun od beta vědomí k alfa; dá se to zjistit na EEG.
Nejdřív si ukážeme příklad zaneprázdnění levé poloviny. Politici používají tyhle účinné techniky pořád; právníci používají mnoho variant. Jak jsem říkal "utahují smyčky".
Předpokládejme teď, že se díváte na politika při projevu. Nejdřív může navodit to, čemu se říká "vyvolání souhlasu". Jsou to tvrzení, která způsobí, že posluchači začnou přitakávat; můžou dokonce nevědomky pokyvovat hlavami. Teď přijde utvrzování. Jsou to obvykle tvrzení, o kterých by se dalo debatovat, jakmile však má politik souhlas obecenstva, je ve výhodě protože všichni souhlasí dál. Nakonec přichází sugesce. Tedy to co politik chce, abyste udělali. Protože jste souhlasili po celou dobu, je pravděpodobné, že se necháte přesvědčit a přijmete sugesci. Když teď budete poslouchat politický projev pozorně, zjistíte, že první tři body jsou "vyvolávání souhlasu", další tři jsou utvrzování a nakonec následuje sugesce.
"Dámy a pánové: nelíbí se vám vysoké ceny potravin? Vadí vám astronomické ceny benzínu? Jste znechuceni nekontrolovatelnou inflací? Jo, víte, že strana Taata připustila za minulý rok 18 procent inflace; víte že kriminalita se zvýšila o 50 procent za posledních 12 měsíců, a víte také že vaše platy sotva pokryjí vaše výdaje. Dobrá, odpověď na všechny problémy je zvolit do Senátu mně, Johna Tohoatoho."
Myslím, že už jste to někde slyšeli. Můžete si také počkat na to, čemu se říká Vložený příkaz. V hlavní části řečník začne gestikulovat levou rukou, což jak ukazuje výzkum, má lepší přístup k vašemu pravému mozku. Dnešní politici a řečníci orientovaní na veřejná média jsou často pečlivě trénováni specialisty, kteří použijí každý trik - starý i nový - aby vás zmanipulovali tak, že přijmete jejich kandidáta.
Koncepce a techniky Neuro-lingvistiky jsou tak pečlivě chráněny, že jsem s obtížemi zjistil, že dokonce i mluvit o nich nebo něco publikovat může přivodit právní problémy. Přesto je Neuro-lingvistický trénink snadno dostupný každému, kdo je ochoten tomu věnovat čas a peníze. Je to jedna z nejdůvtipnějších a nejůčinějších manipulací s jakou jsem se zatím setkal. Jeden přítel, který nedávno navštěvoval dvoutýdenní seminář neurolingvistiky zjistil, že mnoho lidí se kterými v pauzách mluvil, byli vládní lidé.
[ Pozn. neurolingvistické programování (NLP) je podle toho co jsem zjistil v podstatě snobský výraz pro autosugesci. Je to trochu propracovanější metoda ]
Jiná technika, se kterou se právě seznamuji, je neuvěřitelně choulostivá. Říká se tomu Roztrušovací technika. Princip je ten, že slovy říkáte jednu věc, ale do podvědomí posluchačů vštípíte něco docela jiného.
Vezměme si příklad: řekněme že se díváte na televizního komentátora, který říká tohle: SENÁTOR JOHNSON pomáhá místním úřadům objasnit hloupé chyby společností přispívajících k jadernému znečišťování. Zní to jako zpráva o prostém faktu, ale když komentátor zdůrazňuje ta správná slova, a zvlášť když při určitých slovech správně gestikuluje rukama, můžete si odnést dojem, že senátor Johnson je idiot. To byl podsunutý význam zprávy a komentátor nemůže být nařčen, že něco takového řekl.
Přesvědčovací techniky se také často používají v menším měřítku se stejnou účinností. Pojišťováci například vědí, že jejich historky jsou daleko efektivnější, když vás přimějí v duchu si je představit. To je komunikace s pravým mozkem. Tak například můžou přestat v rozhovoru, rozhlédnout se vaším obývákem a říct, "Umíte si jen představit tenhle krásný dům do základů vyhořelý?" Jasně že umíte! Je to jedna z vašich podvědomých obav, a když vás přiměje si to představit, snáz vás potom dostrká k podpisu pojistky.
Členové hnutí Hare Krishna, kteří operují na každém letišti a používají to, čemu říkám technika ŠOKU A ZMATKU k zaneprázdnění levého mozku a komunikaci přímo s pravým. Když jsem jednou čekal na letadlo, sledoval jsem jednoho víc než hodinu. Používal techniku, při které vždy před někoho téměř skočil. Zpočátku vykřikoval, pak klesl hlasem, vytáhl knížku a požadoval nějaké peníze jako příspěvek. Když jsou lidé šokováni, obvykle ucouvnou. V tomhle případě byli šokovaní podivným zjevem který se před nimi zhmotnil a křikem Krishnova vyznavače. Při další rozmluvě se dostali do alfa-stavu, protože se chtěli podvědomě ochránit před realitou před nimi. V alfa-stavu byli velmi sugestibilní a tak si knížku vzali; v okamžiku kdy vzali knihu, cítili vinu a tak podlehli i druhé sugesci: dali peníze. Všichni máme v sobě zakódováno, že když něco dostaneme, musíme za to něco dát -- v tomhle případě peníze. Když jsem to sledoval, byl jsem dost blízko, abych si všiml, že mnoho lidí jeví vnější známky alfa stavu -- jejich zorničky byly rozšířené.

Brainwashing I - úvod (Převzato)

24. července 2007 v 14:01 | darny
Jmenuji se Dick Sutphen a tahle páska je rozšířenou verzí mojí přednášky na Světovém kongresu profesionálních hypnotizérů v Las Vegas v Nevadě. Ačkoliv nahrávka je chráněna autorskými právy před neoprávněným kopírováním za účelem prodeje dalšími společnostmi, v tomhle případě vyzývám každého ke tvorbě kopií a šíření mezi přátele, nebo kohokoliv jiného za účelem co největšího rozšíření těchto informací.
Ačkoliv jsem měl o tomhle tématu mnoho rozhovorů v místních a regionálních rozhlasových a televizních pořadech, rozsáhlé masové rozšíření je zřejmě zablokováno. Samotné stanice, které to uvedly, nebo případně jejich sponzoři by se totiž mohli stát předmětem vyšetřování. Jisté vládní úřady si zřejmě nepřejí, aby tyto informace vešly v obecnou známost.
Všechno o čem budu vyprávět, představuje pouze povrch problému. Nevím, jak se dá zneužívání těchto technik zastavit. Nemyslím, že je možné mít zákony proti něčemu, co se často nedá ani objevit natož prokázat; a jestliže zákonodárci sami tyto techniky používají, je malá naděje, že by se takové zákony uplatňovaly. Vím, že první krok ke změně, je vzbudit zájem. V tomhle případě to bude pravděpodobně jenom výsledek podzemního úsilí.
Když mluvím o tomhle tématu, mluvím o své vlastní práci. Znám ji, a vím, jak účinná může být. Vyrábím hypnotické a subliminální kazety a na některých mých seminářích používám konverzní taktiku, abych pomohl účastníkům stát se soběstačnými a nezávislými. Ale vždycky když tyto techniky použiji, poukážu na to, že je používám, a účastníci se mohou sami rozhodnout, jestli se jich zúčastní nebo ne. Oni také vědí, jaké budou výsledky toho, čeho se účastní.
Tak, na začátek chci uvést nejzákladnější fakta o brainwashingu.
Zrození přeměny
PŘEMĚNA je eufemismus pro BRAINWASHING ..., a každá studie o brainwashingu musí začít studiem Křesťanského obrození v Americe osmnáctého století.
[ Pozn. S úplně prvním použitím brainwashingu se Evropani setkali při křížových taženích. Šlo o mohamedánskou sektu založenou v 11. století. Měla sedm stupňů, z nichž nejhroznější byli fedáviové, vykonavatelé vůle velmistrovy. Velmistr si vybíral za fedávie smyslné a fanatické mladíky a dal je omámené hašišem donést do zahrady plné květin, vůní, drahých jídel a krásných dívek. Ti pak byli ke všemu odhodláni, protože si mysleli, že byli v ráji. Zvlášť vraždili každého, koho jim velmistr označil, i když byl obklopen zástupem ozbrojenců. Odtud pochází francouzské slovo assassin - úkladný vrah.]
Jak se zdá, techniku objevil náhodně Jonathan Edwards během náboženských tažení v r. 1735 v Northamptonu, Massachusets. Ovlivněni pocitem viny a obavami z rostoucího napětí byli "hříšníci" navštěvující jeho obrodná setkání zlomeni a zcela podrobeni. Technicky, to co Edwards dělal, bylo vymazání mozku tak, že mysl přijala nové naprogramování. Problém byl ten, že nový vstup byl negativní. Říkal jim, "Jste hříšníci! Přijdete do pekla!"
Výsledkem bylo, že jeden člověk spáchal sebevraždu a další se o ni pokusil. A sousedé za sebevražedného uváděli, že oni také byli tak hluboce ovlivněni, že ačkoliv měli nalézt "věčnou spásu", byli zachváceni ďábelským pokušením ukončit vlastní život.
Jakmile kazatel, vůdce sekty, manipulátor, nebo autoritativní postava vytvoří takový mozkový stav, že smaže obsah "mozkové tabule", jeho osoba (subjekt) je mu široce otevřena. Nový vstup ve formě sugesce může nahradit její předchozí myšlenky. Protože Edwards do konce obrození nezměnil své zprávy na pozitivní, mnoho lidí přijalo negativní sugesce a činy.
Charles J. Finny byl další křesťanský obrozenec, který používal stejné techniky při masivních obráceních na víru v New Yorku. Tyto techniky se stále používají i dnes Obrozenými křesťany, sektami, kulty, středisky výcviku lidského potenciálu, na některých obchodních shromážděních, a vojenskými službami Spojených Států ..., to abych vyjmenoval jen několik.
Chtěl bych poukázat na to, že si nemyslím, že by většina obroditelských kazatelů prováděla, nebo vůbec znala techniky brainwashingu. Edwards prostě zakopl o techniku, která fungovala a ostatní ji kopírovali více než dvěstě let. A čím sofistikovanější jsou naše znalosti a technologie, tím efektivnějších obrácení se dosahuje. Jsem silně přesvědčen že to je jedna z hlavních příčin rostoucího vzestupu křesťanského fundamentalismu, specielně v televizních show, zatímco většina skutečných křesťanských církví je na ústupu.
[ Pozn. Je potřeba si uvědomit, že tzv. Znovuzrození křesťané a podobné křesťanské proudy o kterých se tady bude mluvit, nemají s křesťanstvím, jak ho známe my nic společného. Nejblíže tomu jsou asi sekty jako Jehovisti nebo Mormoni. Účelem pro ně není víra, ale zisk. ]

Beztrestnost vojáků US army

23. července 2007 v 9:58 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Referendum 2007 - referendum o americkém radaru Referendum 2007 - referendum o americkém radaru
Debata o americké protiraketové základně v Česku se soustřeďuje na otázky mezinárodní bezpečnosti a přínosu místní ekonomice. Chtěl bych však nám Čechům přiblížit, jaké to je, mít americkou základnu v zemi. Rusové po sobě zanechali silně znečištěné prostředí bývalých základen a je velmi naivní se domnívat, že Američané v tomto budou ohleduplnější. Pokud Češi svolí k vybudování základny, pravděpodobně se vystaví společenským a ekologickým problémům.

Americká armáda za sebou zanechává znečištěné prostředí, a to jak v USA, tak i v zahraničí. V jednom menším městě byla americká námořní základna ve statě Maine. Ta se nyní vyřazuje z provozu a náklady na vyčištění ekologické zátěže jsou astronomické - daňoví poplatníci dosud zaplatili 67 miliónů dolarů na vyčištění kontaminované spodní vody a toxického popílku ze spalovny, další rizika ještě přetrvávají. Pokud americká armáda bez skrupulí znehodnocuje prostředí těch obyvatel, které by měla chránit, jak mohou Češi očekávat, že v jejich zemi bude ohleduplnější?

Češi by také měli být obeznámeni s dlouhou historií trestné činnosti v okolí amerických základen. … Prostituce, drogy a další kriminální aktivity jsou běžné a američtí vojáci se mohou často beztrestně chovat bezohledně vůči místním. V Itálii se v zimě 1998 odehrála tragická nehoda, kdy americká stíhačka letěla příliš nízko a přetrhla kabel lanové dráhy v lyžařském středisku Cavalese. Kabina se zřítila do hloubky 80 metrů a všech 20 lyžařů uvnitř zahynulo. Jeden z místních hasičů řekl BBC News: "Lítají takhle každý den a my jsme již několikrát proti tomu protestovali. Dříve nebo později se něco takového muselo stát." Italské úřady chtěly postavit americké piloty před soud, ale smlouvy NATO přiznaly soudní pravomoc americkému vojenskému soudu. Piloti byli souzeni v USA a zproštěni viny. Byla to "jen"nehoda.

Dále stojí za zmínku znásilňování mladých dívek americkými vojáky na japonském ostrově Okinawa. V několika případech byli obvinění vydáni japonským úřadům, většinou jsou však rychle přeřazeni zpět do USA, aby unikli místním soudům. Ani v případě automobilové nehody v jižní Koreji, při níž v r. 2002 američtí vojáci usmrtili dvě dívky, neměly místní orgány spravedlnosti moc soudit americké vojáky za újmy způsobené občanům.

Češi by měli být připraveni přijmout takového důsledky, pokud se rozhodnou povolit americkou základnu na svém území. Američtí vojáci se pravděpodobně nebudou muset zodpovídat ze svých případných zločinů ze dvou důvodů. Jedním jsou smlouvy NATO a druhým tzv. "Status of Forces Agreement - SOFA", což je dohoda, kterou americká armáda požaduje po každé zemi s americkou základnou a která obvykle zaručuje americkým vojákům imunitu proti soudnímu stíhání. Češi by si měli ve vlastním zájmu pečlivě prostudovat vše, co SOFA obnáší. Jakkoli jsou nabídky vlády USA pro vládu ČR lákavé, čeští občané i politici by měli být ostražití, nikoli úplatní … Dosavadní zkušenosti ze základen nám napovídají, že americká armáda v Česku bude nekompromisní v ochraně svých vojáků a bezohledná vůči místnímu životnímu prostředí.

Stát, politika (ci) a lži

19. července 2007 v 11:52 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Pohlédneme - li na komentáře naši vládnoucí garnitury, tak kromě výpotků šílenců jsou většinou velmi ideologické. A to z obou stran. Ono to má na obou stranách podobný průběh - jedni se zesměšňují úvahami o "levicových flaškách a báglech", druzí zase rádi oprašují slovník studené války a útočí na USA střelivem, za které by se nestyděl ani Vasil Bil'ak.
Není téma, které by se u nás do této polohy nedostalo. Tak je možné, že naprosto nutná JETE nebude stavět další dva bloky, protože IDEOLOGIE nám říká - nevěřt atomu, tak že IDEOLOGIE zabraňuje tomu, aby konzumenti sociálního státu pochopili, že na tenhle luxus si budou muset vybrat mezi sebou a po 17 letech to konečně přestanou automaticky vyžadovat od druhých, konečně IDEOLOGIE ovládá diskusi o radaru.
Stát je svým způsobem podoba velkostatku. Je překvapivé, že nikdo se nepokusil to aplikovat na stát jako systém (tedy naposled to byl pan Švehla ve dvacátých letech - a tehdy byl HDP první republiky nejvyšší). Přitom je snad přirozené, že prvotní službou státu je servis VŠEM svým občanům. To se dnes mění do podoby ideologické války o krmítka pro své ideologické spřízněnce, ale na obou stranách platí, že kamarád taky rád, a mnohdy jsou kamarádi neschopní udělat práci, kterou jim stát zadá.
Na statku vládne selský rozum, takže od selky po čeledína všichni vědí - Nevypěstujeme, nenajíme se. Stát je ovšem plný selek a čeledínů, kteří se řídí heslem: Nakrademe si a po nás potopa. Stát je tím jen a jen dojnou krávu pro "ideologické" avšak v meritu chrapounské válčení o prachy, které nikdy nenecháme kontrolovat. Čeledíni určují pravidla a selka to jen povinně sponzoruje s odpovědností za nevyhnutelný krach.
Dětinskost partajní politiky se obnažuje natolik, že si troufám tvrdit, že hubou tu máme pět parlamentních stran, ale meritorně jednu bandu darebáků, kteří založili svou "reformu" státu na rozdělení hegemonie z jednoho na pět hráčů bez účasti občana.

Stařec a moře

15. července 2007 v 21:52 | darny |  Povídky
Jako každé ráno stál rybář Santiago v zátoce. A jako poslední tři měsíce, zbytečně. Prut byl němý a splávek se ani nehnul.
Slunce pomalu mířilo k obzoru a stíny se začaly prodlužovat. Santiago věděl, co to znamená. Za chvíli bude muset jít domů. Bez úlovku. Poslední dobou ho pronásledovala smůla. Od té doby, co přišel o práci, tak si vydělával chytáním ryb. Když se dařilo, prodal celou várku na tržišti, zaplatil nutné osobní výdaje a pár pesos si schoval do banky na horší časy.
Santiago pozoroval slunce. Když nechytí nic ani dneska, tak mu v bance už žádné pesos nezbudou. Horší časy trvaly už moc dlouho. Příliš dlouho na jednoho člověka...
Nad zátokou se znenadání začala tvořit temná, kupovitá oblačnost stáčející se do zlověstně hučící spirály a zvedl se prudký vítr. Zároveň s tím podivně utichli ptáci. I žáby. Vzduch začal být přesycený statickou elektřinou... a Santiago si uvědomil, že ve chvílích, jako je tato, se obyčejně vzápětí stane něco velmi, ale velmi neobyčejného...
Splávek cuknul. Santiago přiskočil k prutu a trhnul. Chvíli zápasil s rybou... a pak... (možná že se bohové konečně smilovali...) jí vytáhl. Nesmilovali. Dělali si z něho prdel. Na konci prutu visela mrňavá, nazlátlá rybka. "To, že jsem chytil po osmdesáti pěti dnech rybu je sice zázrak" křičel do nebe Santiago "ale kvůli takový čudle jste se nemuseli namáhat dělat efekty jako v Krotitelích duchů! Měl jsem z toho dojem, že to bude nejmíň plejtvák myšok!"
"No pojď" sundával nedomrlého živočicha z háčku. "Přidám pár hrášků, trochu mrkve a udělám si z tebe aspoň polívku". Pusa se mu zaplnila slinami, když mozek dotvořil kompletní vzpomínku na chuť rybí mlíkovky. Byli s hladem poslední dobou docela přátelé... vtom jeho přemýšlení přerušilo něco, co naprosto nečekal.
"Když mě hodíš zpátky do vody, splním ti přání" řekla ryba. "Kurva,..." vyplašil se rybář. "to sem se lekl!". Rozhlížel se zmateně kolem.... "Neboj se" pokračovala rybka "jsem bohyně této zátoky a omylem jsem se ti chytila na prut. Když mě pustíš, splním ti téměř cokoliv si budeš přát".
"Téměř cokoliv?" Santiago byl nečekaným převratem svého života překvapen. Ještě prve si nejvíc ze všeho přál chytit pár ryb... a teď... teď si může přát skoro cokoliv.
"Můžu si třeba přát, abych každý den chytil deset ryb?" ptal se Santiago zlaté rybky. "Samozřejmě. Je to tvoje konečné rozhodnutí?" odpověděla.
"Ano... Ne. Počkej, počkej..." přepočítával ryby na peseta...," můžu si třeba přát, abych chytil i dvacet ryb?" dychtil. "No ano, to není vůbec žádný problém." flegmaticky opáčila ryba.
Dvacet ryb denně... to už byl docela slušnej obnos. Přestaly by mu problémy s pozdním placením nájmu. Dokonce by se mohl přestěhovat do lepšího bytu. A kdyby těch ryb nebylo dvacet, ale třicet, tak si mohl každý měsíc kupovat i nové oblečení. Nakonec... vždyť by vlastně ani nemusel chytat ryby... třeba by si mohl přát rybářskou společnost, proč by se sám mořil s chytáním...
"Můžu si přát třeba... rybářskou společnost?" zkoušel to už zcela otrle. "Můžeš... já ti splním téměř vše..." odpověděla rybka.
Musím si to dobře rozmyslet, uvažoval. S firmou bude hodně starostí. Taky by se mohl oženit. Jenže, bylo mu skoro devadesát. Potence ho, dosud, mrcha narozdíl od zubů neopustila. Utáhne ve svém věku vlastně ještě trable s firmou? S manželkou? Kolik má vlastně času? Nebylo by lepší spíš chtít peníze? Peníze jsou dokonalé v tom, že se o ně člověk nemusí starat - jenže...
"Můžu se na něco nejdřív zeptat?" otázal se Santiago rybky. "Jistě. Cokoli tě zajímá" opáčila a kdyby měla nehty, určitě by si je znuděně začišťovala pilníčkem...
"Abych si to dobře rozmyslel... potřebuju vědět, jak dlouho ještě budu žít. Podle toho si zvolím, co mi bude lépe vyhovovat."
"Dobře uvažuješ, Santiago..." řekla rybka, "jsi jeden z nejchytřejších, kdo mě kdy vytáhl z vody. Ale,... bohužel, času moc nemáš. Příští týden tě na přechodu srazí auto, kterému selžou neopravené brzdy..."
Stařec posmutněl. Týden. Mám týden. To mi nestačí ani na založení firmy, a vůbec už ne na to, abych se oženil. Lovit ryby? Nesmysl. Nechtěl poslední týden života strávit lovením ryb. Když si bude přát peníze, může celý týden slavit. Může proběhnout všechny nevěstince v okolí. No... všechny ne. Za týden v jeho věku by jich stihl tak pět... jenomže, dokáže vůbec člověk něco slavit,... veselit se, užít si... když ví, že za týden to všechno skončí? K čemu mi bude na jeden týden nové oblečení, dům, auto, manželka...? Vždyť než jí stihne začít nenávidět za to, že si vymačkává pastu na zuby od prostředka... bude tuhej. Co si asi tak může přát člověk, který ví, že mu zbývá týden života...?
"Asi si nemůžu přát, aby se příští týden ta havárie... nestala, to by bylo moc jednoduchý, viď?" odtušil nesměle...
"Nemůžeš. To je moc..., na obyčejného smrtelníka. Říkala jsem přeci... téměř cokoliv. Fakt mě to mrzí..."
Santiago se díval na rybku. V životě viděl už mnoho zvláštních ryb. Tak například tahle vypadala, že se směje.
"Takže? Co si přeješ...? Začíná mi na tom vzduchu bejt docela špatně."
Santiago věděl, co si teď nejvíc přeje. Nebyly to ani ryby, ani peníze... nejvíc ze všeho si přál, aby zapomněl na to, že za týden... Pochopil, že rybka mu pěkně vypálila rybník. Dostala ho ke zdi jak malýho kluka a teď se zjevně velmi dobře bavila.
"Nemám žádný přání." pronesl klidně. "Odnesu si tě domů a udělám si z tebe rybí polívku. Mám týden života a ještě nikdy jsem nejedl zlatou mluvící rybku. A tenhle zážitek bych si nechtěl nechat ujít..."
Zlatá rybka se vyděsila.
"Počkej... to nemyslíš vážně!"
"Ale myslím. Nejdřív ti usekám ploutve. Pak sedřu šupiny..., orestuju... pak podleju vodou, přidám mrkev...."
"Ne, neblbni... nedělej to. Dobře..., dobře... hele, poslouchej, splním ti... cokoliv..." žadonil náhle na druhé straně barikády se ocitnuvší prapředek obojživelníků.
"Cokoliv?"
"Jo, cokoliv!"
"Úplně cokoliv i kdyby to bylo naprosto...?"
"Přísahám při hlubině!"
Napřáhl se a... hodil rybu zpátky do vody.
"Dobře... takže moje jediný... přání je,... abych měl nekonečný počet přání, který mi vždycky, když budu potřebovat okamžitě splníš!" zatriumfoval Santiago a udělal na rybku gesto se vztyčeným prostředníčkem.
"Sráči!" řvala rybka. "Tohle nemůžeš!"
"Ale můžu. Slíbila jsi jakékoliv přání - slíbila. Nemůžeš zrušit slib! To zlaté rybky nedělají. Kdyby se to rozkřiklo, příště už tě nikdo do vody nehodí!"
"Jsi hajzl! Jsi ten největší grázl, kterej mě kdy vytáhl z vody!"
"Než zmizíš" ukázal prstem na rybku, okolo které se vařila voda, "dej do kupy ty brzdy... no... a pak, chci žít ještě minimálně dalších sto let". "Jo... a dík. Zbytek si budu vybírat... nějak průběžně" usmál se a zamával jí přátelsky.
"Staň se!" zaklela zlatá rybka a vyrazila rychlostí blesku zchladit si vztek kamsi na dno Mariánského příkopu.
Santiago sbalil rybářské náčiní a vydal se domů. Před domem potkal mladého Manolina.
"Tu máš. Vezmi si ho. Už ho nebudu potřebovat." podal mu svůj prut.
"Opravdu mi ho dáš?" ptal se nevěřícně chlapec... "Ty... ty už nebudeš chytat ryby? Vždyť... jsi jeden z nejlepších rybářů..., myslel jsem že..."
"Ne. Nebudu." odpověděl a pohladil ho po vlasech.
Když chlapec s nečekaně nabytým dárkem odběhl, vytáhl Santiago na zahradu proutěné houpací křeslo, sedl do něho a zapálil si dýmku. A pak dlouho, dlouho do noci kouřil, pozoroval hvězdy, podivoval se jejich kráse a přemýšlel, co bude dělat s takovým množstvím času a možnostmiNa minulém režimu nalézám klady

8. července 2007 v 10:20 | darny |  Povídky
Myslím si, že kritiky minulého režimu jsou hodně neobjektivní a na pranýřovaných záporech vlády KSČ nalézám s odstupem doby čím dál víc a víc kladů.
Tak například politická cenzura, ta se dělala hlavně proto, aby prostý lid měl v hlavě naprosto jasno. V dnešní době, kdy každé noviny píší něco úplně jiného si prostí lidé přeci nemohou utvořit vůbec žádný názor. Jsou velmi zmatení a roztěkaní, což má velice negativní dopad na celou jejich nervovou soustavu.
Povšimněte si na ulici, co lidí má dnes v obličeji tiky, škuby a škleby, co lidí trhá rameny a vůbec kvůli každé maličkosti jsou okamžitě nastartovaní, jako dobře seřízená Jawa 350. Jsou to ti samí lidé, co se dříve spokojeně usmívali, byli vyrovnaní a v naprosté pohodě.
Různí současní autoři vyčítají minulému režimu, že nechal zchátrat všechna města. Tito naprosto hloupí pisálkové bez malé špetky poezie vůbec nikdy nepochopí, jak nemalebné, ba přímo odpuzující jsou německy vzorně omítnuté chalupy a nablýskané hajzlíky s chromovanými vodovodními bateriemi a splachovadly. Vždyť, jak je krásné, když do vlahé letní noci a nebo do mrazivého večera vyběhnete po křupavém sněhu ke krásné dřevěné latríně s romantickým srdíčkem ve dveřích místo okénka. Už jen tím, že musíte někam dojít, nebo doběhnout máte zdravý pohyb. A to je velmi ceněné, zvláště v dnešní době, kdy je pohybu nedostatek.
No ukažte mi malíře, který by maloval na zeď bez oprýskané omítky, malebné plísně nebo rozvětvené pukliny, tak krásné motivy a výjevy z typicky českého života. Námitka, že v Praze občas na lidi padaly i balkóny, ulice byly věčně rozkopané a v zimě neuklizené, také neobstojí. Není nic horšího, než nudná chůze po městě bez sebemenšího vzrušení z myšlenky: "Kudy, kudy cestička". Mladí si dneska musí vzrušení za velké peníze nahrazovat skoky z mostu, zběsilou jízdou autem a nebo ruskou ruletou.
Považuje se také za zápor, že nebylo maso a že se na něj stály fronty! Naprosto směšné! KSČ přece nemohla udělat pro lidi nic lepšího než to, že pouštěla maso do oběhu jen v přiměřených dávkách. Zamoření trhu masem přineslo podágru, cholesterol, vysoký tlak, cizopasníky svalovce a špekovce, tedy obézitu. Dnešní módní trend je také přeci vegetariánství. To soudruzi předběhli dávno dobu. No vždyť se podívejte na amíky, všeho mají dostatek, cpou se hamburgry, hotdogy a jak jsou tlustí.
A na tom, že lidi stáli pořád ve frontách na všechno možné, také nevidím nic špatného. Lidi si ve frontách pokecali, společně si zavzpomínali, povyprávěli si anekdoty, někdy si i společně zazpívali, lidem fronty nahrazovaly dávno přežitý kostel, nebo povídaní při svíčkách při draní peří.