Velký podvod II.

8. června 2007 v 20:27 | Meyssan Thierry |  Události, komentáře a odkazy
Když letoun Boeing klesá, vysunuje se mu automaticky podvozek. Ačkoli je potom vysoký třináct metrů, což odpovídá výšce domu o třech podlažích, tento Boeing prorazil stěnu Pentagonu pouze na úrovni přízemí a prvního patra. Z toho vyplývá, že podvozek letounu se nutně musel odtrhnout předtím, než Boeing narazil do spodních podlaží Pentagonu. A to všechno dokázal (viz snímek na obálce knihy), aniž poškodil skvělý trávník před budovou, zeď nebo parkoviště či heliodrom. V oněch místech je totiž plocha pro přistání malých vrtulníků.
Navzdory své hmotnosti (kolem 100 t) a rychlosti (mezi 400 a 700 km/h), letadlo pobořilo pouze stěnu prvního pětiúhelníku budovy. Je to zřetelně vidět na následujícím snímku.
Otřes vyvolaný nárazem Boeingu pocítili lidé v celém Pentagonu. Palivo, které je uloženo v křídlech letadla, se vznítilo a požár se rozšířil po budově. V ní zahynulo sto dvacet pět osob, k nimž je třeba přičíst čtyřiašedesát cestujících a členů posádky, kteří byli v letadle.
Šťastnou náhodou (?) letoun narazil do té části budovy Pentagonu, která se zrovna opravovala. Právě se tam dokončovalo vybavení a zařízení nového střediska velení vojenského námořnictva. Řada kanceláří nebyla obsazena a v některých pracovali pouze civilní zaměstnanci, kteří se zabývali montáží přístrojů a zařízení. Tím se vysvětluje skutečnost, že oběťmi se stali převážně civilisté a že v řadách postižených vojáků nebyl ani jeden generál.
Půl hodiny po útoku se horní podlaží zřítila.
Tyto první dílčí části oficiální verze jsou málo pravděpodobné, a její zbývající části zcela nemožné.
Když vložíme siluetu Boeingu do družicového snímku, vidíme, že do budovy vnikla pouze příď letounu. Trup a křídla zůstaly venku.
Letoun se rázem zastavil, aniž jeho křídla narazila do stěny. Není vidět žádnou stopu po nárazu, kromě přídě Boeingu. Na snímcích bychom však měli spatřit někde venku - fakticky na trávníku - křídla a trup.
Jestliže je příď tohoto letadla vyrobena ze slitiny, která se může rychle roztavit, a jestli křídla obsahující palivo mohou shořet, pak jeho trup je z materiálu podobného tomu, z jakého se vyrábějí karoserie osobních a nákladních automobilů. V případě požáru by z trupu určitě zůstaly ohořelé trosky. Podíváte-li se na snímek na obálce, nepochybně zjistíte, že tam žádné zbytky letadla nejsou. Snímek byl přece pořízen v prvních minutách: již přijely automobily hasičů, ale ti ještě nezasáhli a horní podlaÏí budovy se dosud nezřítila.
Na tiskové konferenci konané 12. září vysvětlil velitel arlingtonských hasičů Ed Plaugher, že jeho lidé měli za úkol bojovat proti rozšíření požáru v Pentagonu, ale že nebyli připuštěni na místo nárazu letadla. V přímém kontaktu s letounem prý zasahovaly pouze speciální skupiny (Urban Search and Rescue) Federální agentury pro zásahy při katastrofách (FEMA).
Na zmíněné tiskové konferenci proběhl následující dialog:
Novinář: "Co zbylo z letounu?"
Velitel hasičů Plaugher: "Zaprvé, pokud jde o letoun: při boji s požárem, o němž jsem hovořil, jsme viděli několik úlomků, ale nebyly to žádné větší kusy. Jinými slovy - nejsou žádné části trupu ani nic podobného." [...]
Novinář: "Poslyšte, veliteli, drobné kousky z letounu jsou rozmetány všude - až na dálnici. Jde vesměs o maličké úlomky. Domníváte se, že letadlo vybuchlo, že v okamžiku nárazu doslova explodovalo v důsledku výbuchu paliva nebo..."
Plaugher: "Víte, k tomu bych se raději nevyjadřoval. Máme četné očité svědky, kteří jsou schopni vás o tom, co se dělo s letounem během jeho přibližování, informovat lépe. To prostě nevíme. Já to nevím." [...]
Novinář: "Kde je palivo z letounu...?"
Plaugher: "Objevili jsme cosi, co považujeme za kaluž, právě tam, kde je to, o čem se domníváme, že byla příď letounu." [sic].
Tak tedy - ačkoli vysocí hodnostáři, zákonodárci a vojáci tvrdí, že viděli pád letadla - nikdo nespatřil sebemenší kousek letounu, dokonce ani jeho podvozek: existují pouze neidentifikovatelné drobné úlomky kovu. Boeing nezachytily, byť na jediný okamžik, ani průmyslové televizní kamery, které slouží k nepřetržitému sledování pentagonského parkoviště ze všech možných směrů a úhlů.
Nyní si zopakujme oficiální verzi: Boeing, který změnil původní směr letu, prý unikl stíhačkám F-16, jež byly proti němu vyslány, zdolal systém protivzdušné obrany Washingtonu a vertikálně klesl na parkoviště Pentagonu, přičemž stále zůstával v horizontální poloze. Pak prorazil stěnu přízemí, ale do budovy pronikl pouze přídí a zastavil se v okamžiku, než do zdi narazil křídly. Trup se ihned rozpadl. Palivo, které měl v nádržích v křídlech, hořelo jen tak dlouho, než stačilo způsobit požár v budově, načež se proměnilo v kaluž, která se přelila k místu, kde údajně byla příď letounu.
Navzdory povinné úctě k vysoce kvalifikovaným "očitým svědkům", významným funkcionářům a členům zákonodárných institucí, takovéhle tlachy se nedají spolknout. Vysoké postavení těchto svědků naprosto nezvyšuje věrohodnost jejich výpovědí, ale naopak jen zvýrazňuje závažnost prostředků použitých ozbrojenými silami Spojených států k zamaskování skutečnosti.
Je třeba dodat, že celá tato potřeštěná smyšlenka byla vybájena postupně, přičemž jedna lež si vynucovala další. Pokud se podíváte na první komuniké Pentagonu, citované na začátku této kapitoly, zjistíte, že se v něm nemluví o žádném Boeingu. Teorie o "sebevražedném letounu" se objevila až o půl hodiny později. Právě tak ve výpovědi náčelníka štábu ozbrojených sil v senátním výboru nepadlo ani slovo o stíhačkách, které se údajně pokoušely napadnout záhadné letadlo. S výmyslem o bloudění letounů F-16 přišlo velitelství NORAD až o dva dny později.
• • •
Oficiální verze je jen propaganda. Skutečností zůstává, že v Pentagonu přišlo o život 125 osob a že letoun s 64 cestujícími zmizel. Co bylo příčinou exploze, která zasáhla Pentagon? Co se stalo s letadlem linky 77 společnosti American Airlines? Jsou jeho cestující mrtví? Jestliže ano, kdo je zabil a proč? Jestli tomu tak není, kde jsou? Alespoň na tyto otázky musí americká vláda odpovědět.
Položme si otázku, jaký je účel oficiální verze, co má zamaskovat. Den po útoku generál Wesley Clark, někdejší vrchní velitel ozbrojených sil NATO za války v Kosovu, prohlásil na dotaz CNN: "Po jistou dobu nám bylo známo, že určité skupiny plánují [útok na Pentagon], ale zřejmě jsme o tom nevěděli dost [abychom něco podnikli]."
Toto záhadné tvrzení se vůbec nezmiňuje o nějakém cizím útočníkovi, nýbrž o hrozbách militantních extrémně pravicových skupin vůči Pentagonu. To dává možnost nahlédnout do tajných střetů, jimiž je zmítána vládnoucí třída Spojených států.
Dne 15. září položila tisková agentura CNN několik otázek egyptskému prezidentovi Husnímu Mubarakovi. Ten v té době ještě nevěděl, co již bylo známo nám. Nevěděl, čeho jsme se dopátrali zevrubnou analýzou útoku. Naproti tomu měl k dispozici tajné zpravodajské informace o přípravě útoku, které předal několik týdnů předtím americké vládě.
Prezident Husní Mubarak: [...] "Žádná zpravodajská služba na světě nedokázala říci, že hodlají použít komerční letecké linky a s letouny obsazenými cestujícími záměrně narazit do mrakodrapů a do Pentagonu. Ti, kdo to spáchali, museli například dlouhý čas létat nad touto oblastí. Pentagon není příliš vysoký. Aby pilot takto narazil rovnou do Pentagonu, musel mnohokrát přelétávat nad tímto prostorem, aby se seznámil s překážkami, s nimiž se setká při letu s velkým civilním dopravním letounem v přízemní výšce, než s ním narazí do budovy Pentagonu v přesně určeném místě. To musel někdo velice důkladně prozkoumat a dlouho nad tím prostorem přelétávat."
CNN: "Domníváte se, že mohlo jít o interní akci? Smím se vás zeptat, kdo za ní stojí?"
Prezident Husní Mubarak: "Říkám vám na rovinu, že nechci činit žádné ukvapené závěry. Říká se, že když vy, Američané, někoho dopadnete, prohlašujete: 'Ale to není Egypťan, je to občan Saúdské Arábie, je to někdo z Emirátů', a to všechno jsou Arabové - lidé si myslí, že jsou to Arabové... Lépe je vyčkat. Vzpomínáte si na Oklahoma City? Tehdy se okamžitě začalo šuškat, že to spáchali Arabové, ale Arabové to nebyli. Víte... počkejme si na výsledky vyšetřování. To, co bylo spácháno ve Spojených státech, by nebylo nijak snadné pro piloty vycvičené na Floridě. To, že se tam lidé připravují k získání pilotního průkazu, ještě neznamená, že jsou schopni páchat takové teroristické akce. Říkám vám to jako bývalý pilot, znám to náramně dobře. Pilotoval jsem velice mohutná, velká letadla, pilotoval jsem stíhací letouny. Moc dobře vím, že to není snadné, a proto si myslím, že nesmíme činit příliš rychle jakékoli závěry."
Jestli Bushova vláda zfalšovala útok na Pentagon ve snaze zamaskovat nějaké vnitřní problémy, nezatajila také určité skutečnosti související s napadením Světového obchodního centra?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Truta | E-mail | Web | 29. září 2011 v 8:59 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama