USA - skutečnost II ?

10. června 2007 v 11:35 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Proč je v USA (když je to tak pokroková země) 3 miliony vězňů, čímž se USA řadí na samu špici kriminality ve Světě?
Proč je v zájmu organizací, jako je RNA nebo Carlyle Group Georgea Herberta Bushe, aby od roku 2002 dodnes stoupla bilance obětí střelby v USA 3x z původních 11.000 na bezmála 33.000?
Historická skutečnost, podle níž Prescott Bush (děd současného presidenta USA) a Herbert Walker (praděd současného presidenta USA), financovali prostřednictvím své banky Union Banking Corporation a společností Consolidated Silesian Steel Corporation či Upper Silesian Coal and Steel Company, financovali, přímo vyzbrojovali, dodávali technologie a spravovali doly, hutě a průmyslové komplexy na území USA pro režim Adolfa Hitlera a NSDAP a tím se přímo podíleli nejen na rozpoutání 2. světové války, kam se zbrojařské koncerny USA vrátily 2 roky před jejím ukončením, prakticky jen vybrat výsledky investice amerických korporací do německého vojenského výzkumu tajných zbraní a zbraní hromadného ničení, vydávajíce to později Svět, jako osvobození Evropy od nacistické nadvlády americkou armádou, ale dokonce se přímo podíleli prostřednictvím Consolidated Silesian Steel Corporation umístěné v blízkosti polského města Oswiecim, v jedné polské oblasti bohaté na suroviny, kde založil Hitler nechvalně známy Konzentrazionlager Auschwitz a podobně i podporou, přímými investicemi a propíráním finančních prostředků AG Farben, jež na otrocké práci židovských, slovanských i německých vězňů dalších koncentračních táborů získávali další nemalé zisky?
Proč v zájmu Evropy musíme Evropu dokonale rozvracet, ač jsme se ještě nedávno prohlašovali, že chceme být součástí sjednocené Evropy, neb tam patříme?
Proč je v zájmu světové bezpečnosti, abychom se stali pachateli těch nejodpornějších zvěrstev, jaké se dnes dějí po celém světě pod taktovkou neokonzervativní vlády v USA?
Proč odpůrcům vojenské přítomnosti USA v ČR fandí lidé, kteří žijí v jiných Pentagonem okupovaných místech po planetě?
Jak je možné, že odporem proti současné fašistické vládě v USA jsou nesouhlasící "antiamericky orientovaní", když vyjadřují názor dnes již většiny občanů USA? Že by v USA žili samí antiamericky orientovaní občané?
Do jaké míry je dnes ústava USA demokratická, když je doplněna o ústavní zákony Patriot Act, Patriot Act 2 a Criminal Commission Act, dovolující americkým mocenským složkám unášet, mučit a vraždit kohokoliv na této planetě, pokud to zpětně vykáže jako "činnost v národním zájmu USA", dovolujícím odposlouchávat a sledovat každého, kdo vyjádří jen letmý nesouhlas s kroky současné vlády v USA, provádět domovní prohlídky bez nutnosti soudního příkazu prokurátora a bez vědomí majitelů bytů, provozování koncentračních táborů na území USA a věznění dnes již desítek tisíc američanů v těchto koncentračních táborech Halliburton a DynCorp bez soudu a možnosti se hájit prostřednictvím amerického zákonodárství?
Do jaké míry je "namodralý" výrok páně Topolánka: "Nach kommt der Tag?"
Proč obvyklá argumentace zastánců okupace ČR Spojenými státy má takovýto tvar:
"Zbláznil se někdo jiný - ne Havel. Podívejte se na mapu, podívejte se, kde žijete a kam patříte, přečtěte si historii. Přemýšlejte, jak chcete žít. Pokud chcete ručník na hlavu, klanět se Mohamedovi a vrátit se do středověku, tak buďte proti radaru. Soudný člověk bude uzavírat spojenectví s lidmi a státy hájícími stejné hodnoty, hájícími civilizaci v našem pojetí. A to i za cenu obětí (je to hrozná oběť, postavit v lese barák s radarem a několika americkými vojáky). Hloupý ten, kdo se nepřipraví na obranu, když vidí nebezpečí. Nestačí Vám postupné dobývání Evropy dělohami muslimských žen? Jakým právem se dožaduje muslimská přistěhovalecká menšina v Evropě aby se Evropa podřizovala jejich zvyklostem."?
Celá diskuse je příkladem toho, jak se problém rozplizne, neumí-li se správně položit otázka. Na špatnou otázku totiž nelze dostat správnou odpověď. Otázka totiž nezní: je radar užitečný nebo ne, škodí nebo ne, vypadá na kopci dobře nebo ne, radar ano či ne. Ona prvotně odmítnutá zní: jednat či nejednat. Moje odpověď je jednoznačná - zatím nejednat. Je to totiž otázka vlastní důstojnosti, proti velmocenské aroganci, chtít umísťovat bezpečnostní systém USA do země, jejíž občany dosud považují vlivné kruhy USA za bezpečnostní riziko své země. Je možno rovnoprávně jednat teprve tehdy, až se osvědčí bezvízový styk s USA, rovnoprávný pro naše občany tak, jako pro jejich občany. Do té doby nechť se senátoři drží za nos, neboť to smrdí.
Mám dojem ,že zatím nikdo z propagátorů nutnosti přítomnosti amerického radaru v Čechách neodůvodnil věrohodně , proč ho tu Američané (protože to není a nebude náš radar ) musí mít . Mám už dost těch povídaček o boji proti terorismu pomocí takových kolosů jako tento radar . Není mou povinností odůvodňovat , proč ho tu nechci, protože jsem nepřišel s danou věcí jako první , ale požaduji naprosto jasné a jak říkám důvěryhodné odůvodnění americké zádosti . Potom se rozhodnu a své rozhodnutí zdůvodním . V takovémto případě nechci , aby to za mne dělal Topolánek , Paroubek , Klaus či Schwarzenberg . Ten radar tu totiž jinak zůstane do té doby , dokud to Američané budou chtít a když už ho nebudou potřebovat , zůstanou tam jeho zbytky navěky , protože kdo by se s jeho odklízením páral !!! A kde budou naši přátelé Bush s kamarády , kteří měli tu skromnou žádost a naši politici , kteří jim to dovolili ? Oni budou ti, kteří za nic nemohli , vždyť jsme si je zvolili !!! Ano , zvolili . Ale ne proto , aby nás zneužívali v záležitostech , ke kterým nemají od nás poslání .
Ve 30. letech minulého století se v Německu dostal k moci vojensko-průmyslový komplex. Nedopadlo to dobře, světová válka byla nevyhnutelná. Totéž se ted´ stalo v USA. Příznaky jsou stejné, jako byly v Německu. Americký vojensko-průmyslový komplex určuje vnitřní a zejména zahraniční politiku země.
Války jsou výborný byznys, americké zbrojní továrny jedou naplno. To se projevuje agresemi proti ji-ným zemím (naposledy Irák - důvody pro invazi byly zcela vylhané, jde pouze o ropu), stále se zvětšujícím vojenským rozpočtem, vývojem nových zbraní, omezováním práv amerických občanů (Patriot Act), pohrdáním OSN a mezinárodním právem a dalšími nebezpečnými jevy.
Evropské národy odmítají další zbrojení, chtějí žít v míru a spolupracovat s Ruskem. To je proti zájmům USA. Proto Američané chtějí vybudovat nové základny proti Rusku ve východoevropských zemích, kde jsou vlády protirusky zaměřeny a ochotně základny přivítají.
I když většina občanů těchto zemí je proti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama