Radar bude - strach ze smrti není argument II.

8. června 2007 v 19:17 |  Události, komentáře a odkazy
Občan řekl ministryni obrany Parkanové, že od ní jako od ženy čekal, že bude hájit mír. Paní Parkanová odvětila, že on vůbec neví, jak je těžké hájit mír, že se mír hájí zbraněmi a ona že udělá pro to vše. Hned na začátku besedy sdělila, že ona přijela s tím, že je pro radar.
Neodpověděla jste na základní otázku, paní ministryně. Kdo ohrožuje Českou republiku? Kdo ohrožuje mír v Evropě? Proč hájíte americký zájem?
To si opravdu myslíte, že právě americký radar na našem území nezpůsobí, že se opravdu ohroženými staneme? Proč neprosazujete mír mírovými prostředky? Proč ignorujete Organizaci spojených národů a Severoatlantickou alianci a společnou obrannou politiku Evropské unie?
Proč se chcete spojovat s USA, které odstoupily od smlouvy o balistických raketách, zrušily doktrínu o neútočení jadernými zbraněmi jako první, ignorují OSN a již zahájily jednu válku s vylhanými argumenty?

Pan Topolánek poukázal na situaci před druhou světovou válkou, kdy Winston Churchill varoval před vypuknutím válečného konfliktu a celá Evropa jej ignorovala.
Doporučujeme panu Topolánkovi opakovací kurs dějin českého státu i Evropy. Druhá světová válka začala neoficielně právě na českém území. Právě anexí části českého území cizím státem.
A je-li podle něj USA Winstonem Churchillem, kdo je Hitlerem, když USA mají ve své doktrině nyní zakotvenu "oprávněnost preventivní války", laicky řečeno?

Místostarosta z Borovna se zeptal, co za to obec Borovno dostane: Že nemají infrastrukturu, studny a kanalizaci. P. Topolánek odvětil, že konečně se někdo ptá na něco reálného. Že je trestuhodné, že tu šanci zde lidé odmítají. Že je to Bohem zapomenutá krajina. Že je tu nezaměstnanost.
Proč tedy nevyčlení finance na tento Bohem zapomenutý kraj už dnes a i bez radaru?
V oblasti kolem Brd je kvalitní přírodní prostředí právě a jenom díky tomu, že zde byla a je armáda, která se o lesy starala a že dosud nebyly zprivatizovány. Tato oblast se stala vyhledávaným místem k bydlení právě díky mimořádně estetickému a kvalitnímu životnímu prostředí nedaleko od Plzně a Prahy. Lidé z Prahy i Plzně zde mají rekreační chalupy. Vůbec zde nežijí žádní nezaměstnaní chudáci, jak se domníváte, pane Topolánku. Staví se zde nové domy a v průběhu několika let by ke zlepšení infrastruktury postupně došlo. A že to jde pomalu? Ale to je přece zásluha státu - nebo pan premier neví, kolik malé obce v tomto kraji dostávají do rozpočtu a zač nyní starostové všech vekovských obcí bojují?
Je směšné a ubohé lidem za radar nabízet novou kanalizaci nebo studny. Jednak je jasné, že neexistuje způsob, odkud tyto peníze čerpat a hlavně na základě čeho ( z prostředků kraje? ze státního rozpočtu jako zvláštní rozpočtová položka?) a je tudíž pravděpodobné, že by tyto laciné a trapné sliby naplněny nebyly. A k čemu by lidem zde byla infrastruktura, když by měli poškozené životní prostředí a zdraví ?
Kolik platí dnes USA milionů dolarů původním Kwajaleiňanům, vystěhovaným na Ebeyu, za pronájem ostrova na radar a příslušenství, a za škody na životním prostředí - a kolik bude USA platit naší republice? My to víme. Ví to pan Topolánek? Takže USA sem dá radar, zadarmo - a abychom neprotestovali, je naše vláda ochotna zaplatit v Brdech místní infrastrukturu, vodovody, čističky a podobně, z peněz našich poplatníků. Ale to je někomu musí sebrat! Navrhujeme ubrat je poslancům a vládě - a možná by bylo po problému, radar by asi neprošel.
Pokud však jde ze strany pana Topolánka o koupi odpustku za zničení této oblasti, pak jeho jediná adekvátní nabídka by byla, místo kanalizace, že se k radaru nastěhuje a bude zde ozařován 24 hodin. My jsme zde ohroženi, my tady žijeme a radar nechceme. Tak nechť to laskavě vezme na vědomí..

Jedna tazatelka uvedla toto srovnání: Při zkouškách nové izolace na raketoplánu Columbia byla americká posádka ubezpečována o naprostém bezpečí vzletu a přistání. Přesto raketoplán shořel se všemi lidmi na palubě. Právě nám zde tvrdíte, že radar bude zcela bezpečný, účinky zdravotně nezávadné a že pokud by měl poškodit lidi, neschválíte ho. Co se stane, pokud to nebude pravda, a k poškození dojde?
Pan Topolánek odvětil: VŠUDE UMÍRAJÍ LIDÉ. Někteří ve válkách, někteří při autonehodách, někteří jen tak.
Z této naprosto nezvládnuté, šokující a nehorázné odpovědi lze dovodit, že premiér ví a počítá s tím, že zde v souvislosti s radarem budou umírat lidé? Touto odpovědí naprosto jasně dal najevo, že lidé díky radaru umírat mohou, že se s tím má počítat, radar může být tedy natolik nebezpečným, že může způsobit smrt lidí. A že je si toho vědom.
Potřebujeme tedy vůbec ještě další důkazy, že radar může být nebezpečným? Potřebujeme tedy ve vládě člověka, který chce vědomě vystavit své občany nebezpečí ohrožení zdraví či života?

Dále se lidé ptali na to, proč pan Topolánek nesouhlasí s celostátním referendem. Odvětil, že Česká republika je podle Ústavy ČR nepřímou demokracií. Že lidé jsou zastoupeni svými poslanci, kteří mají na studium problematiky čas a kteří ponesou odpovědnost. Lidé se ptali, jako odpovědnost. Prý politickou. Kvůli příštím volbám.
Poslanci a senátoři nemají o nic větší kvalifikaci, odbornost, vyšší IQ, ani úsudek než občané. Spíše mají znalosti nižší než my, protože vláda jim předkládá jen ty své nesmysly a lži. A tak si nejsou jisti, protože zespodu, od nás, slyší informace jiné.
Žádná z politických stran neměla tuto naprosto kardinální otázku ve svém volebním programu. Politici proto nemají žádný mandát od lidí k rozhodnutí v tak závažné otázce. Pokud jsou tedy lidé zastoupeni svými poslanci, pak si poslanci mají názory lidu vyslechnout a budou povinni rozhodnout tak, jak si lidé budou přát.
Občany v sále premiér naprosto nepřesvědčil. Naopak, silně je utvrdil v tom, že je premiérem arogantním, který občany neslyší, pouze je lživě přesvědčuje o tom, co chce on, a jeho svéhlavé a neodůvodněné prosazování tohoto nebezpečného monstra, či spíše monster, by mohlo vést k velké lidské bolesti.
Závěrem
Poslanec Exner ve svém projevu, v obecné rozpravě k americkému radaru ve sněmovně, dne 4.5.2007 přesně četl z odpovědní nóty ČR americké vládě velké množství bodů, z nichž ani jeden nebyl podmínkou naší vlády. Z té nóty, kterou nám odmítají zveřejnit. Teď je vidět, proč. Stále se opakovalo jen: "Vláda předpokládá, vláda by chtěla, vláda má úmysl" a podobně. Nikde nestojí, že vláda žádá, či klade si podmínku. To není smlouva či odpověď suverénního státu k jednání příštím. To je podlézavá, vazalsky ponížená suplika poddaných k vrchnosti…
K té proklamované odpovědnosti je nutné doplnit, že se nejedná pouze o odpovědnost politickou, ta nikoho nezajímá, ale především o osobní odpovědnost, pokud zde lidé budou poškozeni. Na to by se ti odpovědní měli připravit.
A aby bylo jasné, že se nebudou moci poslanci schovat za svou anonymitu, připravili jsme na našich stránkách jmenovitě adresy a kontakty na naše poslance a také na zastupitele plzeňského a středočeského kraje. Aby si lidé spíše zapamatovali, jak který poslanec či zastupitel konkrétně o výstavbě tohoto nebezpečného monstra hlasoval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama