Radar bude - strach ze smrti není argument I.

8. června 2007 v 19:14 |  Události, komentáře a odkazy
8.5.2007
Radar v Brdech bude - strach ze smrti není argumentem
Topolánek: VŠUDE UMÍRAJÍ LIDÉ. Někteří ve válkách, někteří při autonehodách, někteří jen tak.
Borovno, Brdy, 4.5.2007, Beseda s premiérem Topolánkem, ministryní obrany Parkanovou a jejich vládním doprovodem
Prvním velmi zajímavým momentem bylo, že vládní delegace oznámila svůj úmysl konat besedu jen Borovnu a Spálenému Poříčí. Protože to jsou obce, kde premiérovi jdou starostové na ruku (dejte peníze, dáme souhlas). V Borovně začala beseda v 15,15 hodin. Díky tomu, že tu mezi vesnicemi funguje "králičí telegraf", nemusel se pan premiér bát v poloprázdném sále. Velký sál byl přeplněn občany mnoha vesnic, kteří přijeli panu premiérovi i paní ministryni obrany vysvětlit, co si myslí o jejich plánu nasadit nám sem do Brd takové radarové monstrum. A to ještě nebylo v ten den známo, že by tu mohly vlastně být radary dva.
Vládní suitu doplňovali podplukovník profesor Jan Osterreicher, který skoro nic neřekl, MUDr. Pavel Bednarčík a generál Košner.
Předseda vlády Ing. M. Topolánek zahájil besedu proslovem, že je rád, že se zde můžeme svobodně sejít a diskutovat, na rozdíl od roku 1968, kdy byla sovětská vojenská přítomnost lidem vnucená, aniž by se k ní měli možnost vyjádřit. Nelibost vzbudil, když se zeptal občanů: "kde jste byli v roce 1968, když nás obsazovali Rusové? A dnes je vás plný sál!"
Taková otázka je od premiéra vlády naprosto nehorázná. Ptáme se, o jakou jde diskuzi, když tito politici přijeli lidem vnutit svojí vůli a přesvědčovat je o užitečnosti amerického radaru pro ČR?
Celá jeho následující diskuse vyznívala v duchu: "Buďte rádi, že s vámi na rozdíl od roku 1968 vůbec někdo diskutuje. Stejně se s vámi o tom, zda tady radar bude či nikoliv, nemíním bavit. Referendum, které by vyznělo jasně proti radaru, mě nezajímá…S vámi se budu bavit jenom o tom, co já uznám za vhodné, odpovím vám způsobem, který vyhovuje mně a ne vám. Já jsem tady proto, abyste vy přistoupili na to, co chci já a nejsem tady od toho, abych přistoupil na to, co chcete Vy…"

Jedna občanka se zeptala, co za umístění radaru dostane ČR a co přímo on, pan Topolánek. Na první část otázky neodpověděl, na druhou část řekl, že osobně nedostane nic, ale že se máme zeptat Špidly a Tvrdíka. Premiér pouze dostal tuto věc na stůl, teprve vše zjišťuje a chce rozhodnutí dokončit.
Proč tedy den po vyslovení důvěry vládě Parlamentem byla české vládě předána diplomatická nóta USA se žádostí o zahájení jednání o výstavbě radaru? Proč, když věc dostal po Špidlovi na stůl, ji z toho stolu nesmete? Kdo je nutí, aby věc dotahovali do konce, jak říká, proč neodpoví, že jednat o radaru nebudou?
Proč, když se o výstavbě jedná nejméně 5 let, dosud nejsou známé žádné konkrétní a důležité údaje o vlivu na zdraví lidí?
Proč nedokáže odpovědět pravdivě na otázku, jaký bude mít radar skutečně výkon, kde přesně bude umístěn? Tímto postojem též odhalil, že vlastně nemá mandát na to, aby jednal s USA ohledně radaru, protože to neměl v době zvolení jeho strany v jejich volebním programu. Tudíž by se měl zeptat svého "lidu", což nehodlá udělat.

Dále pan Topolánek opakovaně sdělil, že se amerických expertů ptá na stejné otázky, na které se ptají lidé jeho.
Pokud nezná odpovědi na konkrétní otázky, jak nás vůbec může chtít o věci přesvědčovat, když o ní sám nic neví? To bude věřit všemu, co mu americká strana předloží a z toho bude vycházet?To bude rozhodovat na základě těch nesmyslů, které nám dnes opakovaně předkládá, přestože řada z nich je již prokazatelně jinak?
Pokud investor něco chce, pak sdělí cokoliv nepravdivého. Jak si budou informace ověřovat?
Pokud se ptá, znamená to, že ani jemu americká strana nedodala veškeré informace a podklady, což je jednoznačnou známkou záludnosti - a on by měl dát od záludnosti ruce pryč.
Pan Topolánek a armádní expert sdělili, že budou Hradcem Králové prováděna měření.
Jak mohou být prováděna měření, dokud zařízení nestojí a není v chodu? Vždyť je to logicky vyloučeno. Budou vycházet jen z výpočtů? Proč to tedy doposud neudělali? Jak ověří, že vstupní údaje poskytnuté samozřejmě nikým jiným než americkou stranou budou pravdivé? Proč na obranu radaru nevystoupila dosud žádná česká vědecká kapacita, jen vláda a její nohsledi? (Protože vědecké kapacity mívají svou čest a asi by nelhali!)
Pan Topolánek řekl, že tyto, stejné radary už po světě stojí. V A-Reportu, armádním měsíčníku o protiraketové obraně, armáda na straně 12 ale uvedla, že půjde o ojedinělý, nejvýkonnější radar, který ještě nikde na světě v této podobě a o tomto výkonu nestojí. Někdo z nich lže. Dále - jak tedy změří to parazitní vyzařování, či jak prokáží, že neexistuje? Postaví zde radar - a kdyby to nevyšlo a záření tam bylo, vystěhují prostě příslušné okolní vesnice? Promiňte, vloudila se chybička, musíte se odstěhovat kousek dál !
Armádní expert - lékař sdělil, že záření nezpůsobuje nic, pouze ohřívá tkáně.
Ale my si nepřejeme být čímkoliv "ohříváni", dokonce ani v zimě ne! I kdyby to záření jenom neškodně ohřívalo tkáně), tak lidé mají právo rozhodovat o tom, zda chtějí mít ohřáté tkáně či nikoliv.
Ve skutečnosti je zahřívání tkáně nebezpečné. Tkání je totiž v těle několik druhů. Některé tkáně jsou tak citlivé, že i mírné zahřátí způsobí "katastrofu". Třeba tkáně varlat. Varlata jsou záměrně vzdálená od těla, protože kdyby byly součástí těla, tak by měly stejnou teplotu jako tělo a tato normální tělesná teplota má pro varlata zničující dopad: poškozené spermie neschopné plodit děti. Na nebezpečné zahřátí varlat tudíž ani není potřeba radaru - stačí třeba těsné slipy či těsné kalhoty. O tomto naprosto známém a dokonce dnes i v reklamě na prádlo využívaném faktu páni propagátoři našeho "ohřívání" ještě neslyšeli?
Starosta Trokavce sdělil panu Topolánkovi, že ho zde oficielně před veřejností informuje o skutečnosti, že v okruhu 10 km okolo radaru bude pravděpodobně překročen limit zdravotní normy Nařízení vlády č. 480/2000 Sb. Odborník Ing. Zbyněk Škvor z Vysokého učení technického poskytl veřejnosti, na základě výzvy Českého rozhlasu, stanovisko, že nad vzdálenost 5 km od radaru už nelze očekávat překročení normy - tudíž do 5 km překročení očekávat logicky lze. Starosta požádal pana Topolánka, aby buďto dal tuto informaci odborníky prověřit, nebo aby se zasadil o zastavení jednání, do doby vyjasnění.
Pan Topolánek problém vyřešil podle svého zvyku. Prohlásil prostě, že to není pravda.
Hotovo. Vyřízeno. Jaképak šetření. Mohlo nás to napadnout - přece už v lednu prohlásil, že "se nemáme bát, není pravda, že toto zařízení něco vyzařuje…" Nějaké tabulky americké MDA, či stanoviska odborníků mu nebudou nabourávat jeho názor, že jediní odborníci na radar jsou premiér České republiky a pak ministryně Parkanová.
A pak snad i ministr zahraničí, který zase prohlásil, že do stavby radaru "nám nebude nikdo mluvit a nás kontrolovat…"
Dotaz tazatele zněl, co se vlastně stane, když se antiraketa s raketou "darebáka" skutečně srazí? Pan Topolánek začal vysvětlovat - až skoro po střet raket. Tam se zarazil, obrátil se na pana generála Košnera, aby výklad dokončil.
Pan generál se usmíval, ale zřejmě je tam nový, takže tuto látku ještě nestačil vstřebat, takže se ani nesnažil vstát. (Ale mohl se lidí zeptat, poradili bychom).
Pan Topolánek se obrátil do sálu s rádobyžertem: "Není tu nějaký důstojník, snad by mohl…"?
Nebyl, nemohl. Situaci zachránil MUDr. Pavel Bednarčík a popsal srážku. A pak už si vymýšlel. Podle jeho výkladu jsou obě tělesa povinna poslušně se roztříštit na miniaturní kousíčky, prakticky se rozprášit, a pak ještě po vstupu do atmosféry shořet, takže vlastně rozptýlit na obrovské ploše, v nepatrných částečkách, dole o tom ani nebudeme vědět.
Za prvé - nedával pozor, když generál Obering řekl 25.1.2007, že největší kousek, který dopadne na zem, bude mít asi 15 cm.
Za druhé - nezmínil se o možnosti, že mohou ty kousky být i radioaktivní (pokud plutoniové, pak na rozdíl od uranu i silně jedovaté), či že mohou být i zbraní s náplní bakteriologickou. (Bakterie se nemusí trmácet Evropou po zemi, hezky je to rozpráší). A jak jaderný materiál shoří tak, že se stane neradioaktivním? Nevím. Vy někdo ano? Odborníci vypráví, lidé v sále žasnou. Ty znalosti! Tak to má být.
Občan se ptal, jakým způsobem bude tímto americkým systémem chráněna ČR, a proč, pokud jde o zařízení zaměřené na státy jako Irán, si Američané radar nepostaví na asijském kontinentu blíže k těmto " darebáckým státům", jak tento pojem paní Parkanová a pan Topolánek převzali ze slovníku americké agentury.
Podle oficiálního vysvětlení je tedy důvodem k vybudování protiraketového systému obava před útokem z tzv. darebáckých států jako je Severní Korea nebo Irán. Pokud by však takové státy existovaly nebo byly vážným ohrožením světa, pak by bylo správné a efektivnější, aby USA svůj program protiraketové obrany internacionali-zovaly.
Zůstalo nezodpovězeno, který z těchto darebáckých států má za cíl útočit na Českou republiku, že zde ten americký radar tak moc potřebujeme mít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama