Nevyjasněné pochybnosti - 11.září 2001

8. června 2007 v 18:23 | ´darny |  Události, komentáře a odkazy
Nevyjasněné pochybnosti
Snad každý si vzpomene na hrůzné okamžiky teroristického útoku v USA z 11. září 2001,při kterých zemřelo téměř tři tisíce nevinných lidí. O připomenutí se postarala česká média, nutno však podotknout, že v naprosté většině chyběly hlubší analýzy celé řady dosud nezodpovězených otázek. Zdá se, jako by se média záměrně vyhýbala hledání odpovědí, a je znepokojující, že jejich názory zřejmě nekriticky přijme česká veřejnost. Přitom již delší dobu se zejména v zahraničních zdrojích objevují určité pochybnosti o dosud oficiálně prezentovaných příčinách a důvodech tohoto teroristického útoku. V této souvislosti se proto nabízejí otázky: kdo to provedl, kdo vybíral cíle a způsoby provedení, kdo organizoval a financoval přípravu atentátu, opravdu zklamaly zpravodajské služby apod.?
Domnívám se, že je zapotřebí bez emocí hledat odpovědi na stále častější otázky, týkající se nejen politického, ale také technického a zpravodajského zázemí tohoto teroristického činu. Už před časem se o seriózní analýzu pokusila Bushka Bryndová (Britské listy, 18. 3. 2002), nyní i Haló noviny (11. 9. 2006) nastolily hned několik pochybností, vyplývajících z knihy Velký podvod, kterou napsal Thierry Meyssan. Nedalo mi, abych nezalistoval v archivu a nepředložil čtenářům Haló novin i jiné souvislosti, které možná zřetelněji vysvětlují příčiny pro současné, zneklidňující dění ve světě, především v Afghánistánu, Iráku, Íránu a na Středním východě.
Komentátor francouzského listu Le Figaro Mike Ruppert sestavil historii událostí, předcházejících útokům z 11. září. Na jejich základě mimo jiné argumentuje, že Američané a CIA museli vědět o těchto teroristických útocích (viz internetová stránka: www.copvcia.com). V tomto kontextu posuďme uvedená fakta, jak je shromáždil Mike Ruppert a Le Figaro (31. 10. 2001) na již zmiňované internetové stránce:
1998 a 2000 - Bývalý americký prezident George H. W. Bush cestuje do Saúdské Arábie jménem soukromé firmy Carlyle Group, jedenácté největší zbrojovky v USA. Tam se soukromě setkává se saúdskou královskou rodinou a s rodinou bin Ládina. (Zdroj: Wall Street Journal, 27. září 2001, viz též FTW, Vol. IV., No. 7 - The Best Enemies Money Can Buy - (Nejlepší nepřátelé, které si můžete koupit) (www.copvcia.com/memebers/carlyle.html)
13. února 2001 - Richard Sale, zpravodaj tiskové kanceláře UPI pro terorismus, uvádí - ve zprávě o procesu s bin Ládinovými stoupenci z al-Kajdá - že americký Úřad národní bezpečnosti (National Security Agency) rozšifroval kód pro zašifrované bin Ládinovy komunikace. I kdyby bin Ládin v únoru změnil svůj šifrovací kód, americká vláda tvrdí, že útoky z 11. září byly plánovány léta.
květen 2001 - Americký ministr zahraničních věcí Colin Powell poskytl Tálibánu 43 milionů dolarů hospodářské pomoci, údajně na pomoc hladovým farmářům, kteří neměli co jíst od doby, kdy na rozkaz režimu Tálibánu byla v lednu zničena jejich úroda opia. (Zdroj: Los Angeles Times, 22. května 2001)
květen 2001 - Náměstek amerického ministra obrany Richard Armitage, profesionál v oblasti výzvědných služeb, veřejně cestoval do Indie a šéf CIA George Tenet nenápadně navštívil Pákistán a tam se setkal s šéfem pákistánského státu generálem Pervezem Musharrafem. Armitage má dlouhodobé styky s pákistánskou rozvědkou a je držitelem nejvyššího pákistánského civilního vyznamenání. Je pravděpodobné, že během své návštěvy Islámábádu se Tenet také setkal s šéfem pákistánské rozvědky generálplukovníkem Mahmudem Ahmadem, šéfem ISI. (Zdroj: Indická tisková kancelář Sapra, 22. května, 2001)
červenec 2001 - Tři američtí činitelé, Tom Simmons (bývalý americký velvyslanec v Pákistánu), Karl Inderfurth (bývalý náměstek amerického ministra zahraničí pro otázky jižní Asie) a Lee Coldren (bývalý odborník amerického ministerstva zahraničí na jižní Asii) se setkali se zástupci Tálibánu v Berlíně a sdělili jim, že Spojené státy plánují na říjen 2001 vojenské údery proti Afghánistánu. Také byli přítomni ruští a němečtí výzvědní důstojníci, kteří hrozbu potvrdili. (Zdroj: Guardian, 22. září, 2001, BBC, 18. září 2OO1)
léto 2001 - Podle článku z 26. září v britském listě Guardian informoval reportér David Leigh, že činitel amerického ministerstva obrany Jeffrey Starr navštívil v lednu Tádžikistán. Reportérka Guardianu Felicity Lawrencová zjistila, že američtí vojáci (Rangers) provádějí výcvik speciálních jednotek v Kyrgyzstánu. Přicházely nepotvrzené zprávy, že speciální jednotky z Tádžikistánu a z Uzbekistánu se podrobují výcviku na Aljašce a v Montaně.
léto 2001 - (odhad) Šéf pákistánské rozvědky generál Mahmud nařídil podřízenému, aby poukázal telegraficky Mohammedu Attovi 100 000 dolarů. Mohammed Atta byl podle FBI hlavním teroristou v útocích z 11. září. Mahmud nedávno odstoupil - poté, co byla informace o převodu peněz Attovi zveřejněna v Indii, a poté, co ji potvrdila FBI. (Zdroj: The Times of India, 11. října 2001.)
červen 2001 - Německá výzvědná služba, BND, varuje CIA a Izrael, že teroristé z Blízkého východu plánují unést komerční letadla a použít je jako zbraní při útoku proti důležitým symbolům americké a izraelské kultury. (Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung, 14. září 2001.)
léto 2001 - Jeden Íránec telefonoval americké policii a varoval, že dojde v týdnu, počínajícím 9. zářím 2001, k útoku proti Světovému obchodnímu středisku. Německá policie tyto hovory potvrdila, avšak uvedla, že americká výzvědná služba odmítla prozradit další informace. (Zdroj: Německá tisková kancelář online.ie , 14. září 2001)
srpen 2001 - FBI zatkla v Bostonu islámského extremistu, spojeného s bin Ládinem. Francouzské výzvědné zdroje potvrdily, že je tento muž čelným členem bin Ládinovy sítě, a FBI se dozvěděla, že se podrobil pilotnímu výcviku. V době zatčení byly u něho nalezeny technické informace o letadlech typu Boeing a letecké příručky. (Zdroj: Reuters, 13. září)
léto 2001 - Ruská výzvědná služba oficiálně informovala CIA, že 25 teroristických pilotů bylo speciálně vycvičeno pro sebevražedné úkoly. Bylo to uvedeno v ruském tisku a pro stránky From the Wilderness to přeložil bývalý pracovník CIA.
4.-14. července 2001 - Usáma bin Ládin se léčí na nemoc ledvin v americké nemocnici v Dubaji a setkává se tam s činitelem CIA, který se vrací do ústředí CIA 15. července. (Zdroj: Le Figaro, 31. října 2001)
srpen 2001 - Ruský prezident Vladimir Putin nařizuje ruské rozvědce, aby varovala americkou vládu co nejdůrazněji , že hrozí akutní nebezpečí letištím a vládním budovám. (Zdroj: interview MS-NBC s Putinem, 15. září)
srpen - září 2001 - Index americké burzy Dow Jones Industrial Average náhle klesá tři týdny před teroristickými útoky o 900 bodů. Očekává se krach burzy.
3.-10. září 2001 - MS-NBC informuje 16. září, že posluchač, který telefonoval do rozhlasového pořadu na Kajmanské ostrovy, několikrát varoval před teroristickým útokem na USA od bin Ládina, k němuž dojde, jak uvedl, v týdnu před 11. zářím.
1.-10. září 2001 - 25 000 britských vojáků a největší britská armáda od války o Falklandské ostrovy se shromáždí v Ománu, což je nejbližší bod na arabském poloostrově k Pákistánu. Zároveň se připraví na místo dvě americké křižníkové bojové skupiny v Arabském zálivu nedaleko pákistánského pobřeží. Zároveň se 17 000 amerických vojáků připojí k více než 23 000 vojákům NATO v Egyptě pro operaci Bright Star . Všechny tyto jednotky jsou připraveny k akci dříve, než první letadlo narazí do Světového obchodního střediska. (Zdroje: Guardian, CNN, Fox, Observer, profesor mezinárodního práva Francis Boyle, University of Illinois.)
6.-7. září 2001 - 4744 tzv. put options (opcí, spekulujících, že hodnota akcií poklesne) je zakoupeno pro akcie firmy United Airlines. V tutéž dobu je zakoupeno pouze 396 call options (opcí spekulujících, že hodnota akcií bude stoupat). Je to dramatický a nenormální vzrůst prodeje put options . Mnoho těchto put options , zakoupených pro akcie letecké společnosti United Airlines, je zakoupeno prostřednictvím firmy Deutschebank/AB Brown, což je podnik, jehož generálním ředitelem byl až do roku 1998 nynější výkonný ředitel CIA A. B. Buzzy Krongard. (Zdroj: The Herzliyya International Policy Institute for Counterterrorism, www.ict.org.il, 21. září, The New York Times, The Wall Street Journal)
10. září 2001 - 4516 put options (očekávajících pokles hodnoty akcií) je zakoupeno pro American Airlines ve srovnání se 748 call options . (Zdroj: ICT, viz výše.)
6.-11. září 2001 - Žádné jiné letecké společnosti nevykazují obdobné pohyby na burze jako UAL a American. Objem koupí tzv. put options na obě letecké společnosti dosáhl 600 % nad normál, a to v době, kdy Reuters (10. září) vydal podnikatelskou zprávu, podle níž je pravděpodobné, že akcie leteckých společností budou stoupat .
6.-10. září, 2001 - Vysoce nezvyklé množství put options je zakoupeno pro Merrill Lynch, Morgan Stanley, AXA Re(insurance), které vlastní 25 % American Airlines, a mnichovské Re. Na všechny tyto firmy mají útoky z 11. září přímý záporný vliv. (Zdroje: ICT, FTW, vol. IV., č. 7, 18. října, www.copvcia.com/members/octl52001.html)
Bylo zdokumentováno, že CIA, izraelský Mossad a další výzvědné služby monitorují obchodování s akciemi v reálném čase pomocí hypermoderních programů, údajně vyvinutých ze softwaru Promis. Účelem takového monitorování je poskytnout výzvědným službám předem varování ohledně možných teroristických útoků. Podle zpráv z června 2001 má software Promis Usáma bin Ládin k dispozici. Podle nedávného zpravodajství televizní stanice FOX, FBI i americké ministerstvo spravedlnosti potvrdilo, že používalo systému Promis pro zjišťování výzvědných informací alespoň během letošního léta. To, zdá se, potvrzuje, že CIA měla dodatečné varování předem, že bezprostředně hrozí teroristické útok (Zdroje: The Washington Times, 15. června 2001, Fox News, 16. října 2001, FTW 26. října 2001. www.copvcia.com/members/magic)
11. září 2001 - Generál Mahmud z pákistánské výzvědné služby ISI, přítel Mohammeda Atty, byl jménem Tálibánu na návštěvě ve Washingtonu. (Zdroj: MS-NBC 7. října)
11. září 2001 - Od 8.15 do 9.05 hod. ráno, i když Federal Aviation Authority a armáda dobře vědí, že byla zároveň unesena čtyři dopravní letadla, nikdo o tom neinformuje prezidenta Spojených států. Až v 9.30 hod. startují vojenská letadla, ale tou dobou je už příliš pozdě. To znamená, že National Command Authority, americký Státní velitelský úřad, čekal 75 minut, než nařídil start vojenských letadel, přestože bylo známo, že byla zároveň unesena čtyři dopravní letadla. K něčemu takovému nedošlo nikdy v historii. (Zdroje: CNN, ABC, MS-NBC, The Los Angeles Times, The New York Times).
13. září 2001 - Čína je rychle přijata do Světové organizace pro obchod, po 15 letech neúspěšných pokusů (Zdroj: New York Times, 30. září, 2001)
15. září 2001 - New York Times informuje, že Mayo Shattuck III. odstoupil, a to okamžitě, jako šéf pobočky Alexe (A.B.) Browna u Deutschebank.
29. září 2001 - San Francisco Chronicle informuje, že 2,5 milionu dolarů, vydělaných put options na American Airlines a United Airlines, si nikdo nevybral. Je to zřejmě důsledkem suspendování obchodování na newyorské burze po teroristických útocích, což dalo úřadu pro kapitálový dohled Securities and Exchange Commission čas počkat si na to, kdy si majitelé put options přijdou vyzvednout zisky.
10. října 2001 - Pákistánský list The Frontier Post informoval, že americká velvyslankyně Wendy Chamberlainová navštívila pákistánského ropného ministra. Donedávna zrušený plán firmy Unocal na stavbu ropovodu a plynovodu z Turkmenistánu přes Afghánistán k pákistánskému pobřeží za účelem prodeje ropy a plynu Číně byl v důsledku nedávného geopolitického vývoje obnoven.
polovina října 2001 - Index americké burzy Down Jones Industrial Average, poté, co utrpěl ostrý pád, se zase zvedl. I když je stále slabý, krach americké burzy byl odvrácen tím, že vláda investovala obrovské částky do zbrojních programů, poskytla dotace pro postižená průmyslová odvětví a plánované škrty ve zdanění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DUDANKA22 | 19. dubna 2013 v 21:52 | Reagovat

Ta nehoda byla příšerná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama