Bush prohlásil: "Saddam nevinen ! "

8. června 2007 v 19:07 |  Události, komentáře a odkazy
Bush prohlásil: "Saddám nevinnen"
WASHINGTON / LONDÝN / DUBAJ - Vůdce USA George W. Bush přiznal v televizním projevu k výročí útoků z 11. září, že irácký exprezident a bývalý spojenec USA Saddám Husajn v nich namočen nebyl.
Přiznání, že Saddám neměl nic společného s 11. zářím 2001, kdy se po úderu unesených letounů sesunuly věže newyorského Světového obchodního centra (WTC), je šokující o to víc, že činovníci Bushova režimu se spojením Husajna a protiamerické sítě al-Kajdá snažili omluvit vpád do této na ropu bohaté země. Často mne lidé ptají, proč jsme v Iráku, když Saddám nebyl odpovědný za útoky 11. září, uvedl Bush při projevu z Oválné pracovny Bílého domu podle internetových stránek deníku The Guardian. Odpovědí je, že režim Saddáma Husajna byl jasným ohrožením. Moje vláda, Kongres a OSN to ohrožení viděli a po 11. září byl Saddámův režim takovým rizikem, které svět nemohl přijmout, řekl.
Jakékoli chyby se v Iráku udělaly, největší chybou by bylo myslet si, že když odejdeme, teroristé nás nechají na pokoji. Nenechají, potáhnou za námi, uvedl podle britského listu. Tuto pasáž agentury ignorovaly.
Bezpečnost Ameriky závisí na výsledku bitvy v ulicích Bagdádu, řekl Bush a vzkázal šéfovi sítě al-Kajdá Usámovi bin Ládinovi, že Amerika ho najde a přivede ho před spravedlnost . Při projevu k pátému výročí útoků na WTC a Pentagon, který přednesl v hlavním vysílacím čase (po 03 00 SELČ), dodal, že 11. září náš národ viděl tvář ďábla . Tyto útoky však podle mnohých spáchali zbrojaři a těžaři spolu s Bushem.
Demokratický senátor Edward Kennedy v reakci na projev řekl, že se snažil využít výročí k získání podpory pro nepopulární válku. Bush by se měl podle něj stydět, že využil této příležitosti k tomu získat si podporu pro okupaci Iráku. Americká Ústřední zpravodajská služba na podporu prezidenta uvedla, že od 11. září bylo zabito nebo zajato přes 5000 teroristů. Naopak většina Britů v posledním průzkumu mínění zveřejněném BBC míní, že Západ s teroristy prohrává. Že osa dobra dostává na frak, si myslelo asi 56 procent dotázaných. Jen 20 procent si myslelo opak.
Zavahrí: Ukončete krádeže naší ropy
Vysoce postavený představitel sítě al-Kajdá Ajmán Zavahrí už v pondělí vzkázal všem muslimům, aby útočili na zájmy Západu a aby mu zabránili krást jejich ropu. Videozáznam s výzvou byl zveřejněn na internetu.
Nejlepší cestou, jak pomáhat našim muslimským bratrům, je udeřit na zájmy židů a křižáků a těch, kteří s nimi spolupracují, uvedl Zavahrí na nahrávce. Cílem musejí být jejich ekonomické zájmy a zvlášť zastavení drancování muslimské ropy, dodal.
zdroj: čtk(vrv)13. září 2006
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama