Bush,návštěva Prahy a trestní oznámení.

8. června 2007 v 19:31 | darny |  Události, komentáře a odkazy
Žalobci v Praze dostali trestní oznámení na Bushe
31.05.2007
Praha - Městské státní zastupitelství v Praze obdrželo trestní oznámení na prezidenta Spojených států George Bushe kvůli údajnému porušení zákona na ochranu míru. "Nyní budeme jeho obsah vyhodnocovat a po prostudování zvolíme další postup," řekla serveru nova.cz náměstkyně městského státního zástupce Marcela Kratochvílová.
Trestní oznámení podala podle serveru fyzická osoba. Autor v něm podle nova.cz žádá, aby policie v souvislosti s Bushovou návštěvou Prahy ve dnech 4. a 5. června začala prověřovat podezření z trestného činu propagace a podněcování k válce.
Pražská policie zatím trestní oznámení nedostala. "V případě, že je obdržíme, začneme se jím zabývat a postupovat podle zákona a ve spolupráci s městským státním zastupitelstvím," řekl serveru mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.
"Důvodně podezírám jmenovaného a členy jeho spolčení z rozpoutání války v Iráku, která je vedena v rozporu s mezinárodním právem a kde je mezinárodní právo dosud porušováno," uvádí podle serveru autor trestního oznámení. Bush se podle něj "svou veřejnou proklamací války a jejím vedením" provinil proti preambuli zákona na ochranu míru.
"Vzhledem k tomu, že osoba George Bushe, kterou důvodně podezírám z odpovědnosti za války v Iráku a Afghánistánu a která svými opakovanými výroky válku podněcuje, vyhrožuje jí a válku propaguje, navštíví ve dnech 4. a 5. června 2007 Českou republiku, žádám vás o zahájení úkonů v trestním řízení pro spáchání trestného činu propagace a podněcování k válce," stojí podle serveru v trestním oznámení.
Resume:
Vzhledem k tomu, že USA dodnes nepodepsaly mezinárodní úmluvu o vydávání a odsouzení válečných zločinců v Haagu (vědí proč), tak je naprosto bezpředmětné podávat jakékoli trestní oznámení na představitele USA.
Naprosto bezpředmětné je to i z toho důvodu, že současná (hnědomodrá) vláda ČR je naprosto proamerická a zkorumpovaná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama